Mij is een aantal weken geleden wat opgevallen bij ons Sophietje. Of opgevallen.........ja..............Toen wij haar kregen in augustus 2011 als herplaatstertje, had ze een bruine huid bij de achterpoten, voorpoten en buikje. Dat ging toen over in de maand daarop en in de winter was het helemaal weg, maar heb er verder nooit zo over nagedacht. Maar een paar weken geleden zag ik dat het opeens weer zo bruin werd, nadat het in de winter van 2012/2013 weg geweest was.
Het is dus in de koude maanden een normale huid en als het voorjaar wordt, dan komt het bruin opzetten.
Het is dus niet eten gerelateerd, want anders had ze het nu voor altijd moeten hebben lijkt me.
Over een aantal weken gaat ze over op barf, iets wat DJ al krijgt. Sophie maakt het voer nu op en aangezien ze dat al een hele lange tijd eet, kan het echt daar niet van komen.
Ik heb weleens gelezen over de olifantenhuid, maar wat is dat nu precies en wat doet het? En zou het een allergische reactie kunnen zijn van bijv. gras? Want daar lopen we vaak en het lijkt mij dat gras in de winter niet bloeit. Stuifmeel van bloeiend gras en de bloeiperiode van de grassen zijn van half mei tot augustus, dus het zou kunnen.
Ze niest verder niet en heeft er geen jeuk aan. Wie kan mij er iets over vertellen?


En uiteraard ook veel sterkte er mee! 