Terugval, maar ook de vermoedelijke oorzaak.

15 reacties

Wilma en Dobby (RIP)

22 juni 2013, 14:09

Twee weken terug liep ik met iemand op die ook een hond had. Beide honden verdwenen om een bosje met groot hoefblad en... Dobby lag in de sloot. Daar is hij na een paar minuten gewond uitgekomen omdat hij op een puntig stuk hout was geklapt. Dierenarts, operatie, wond gespoeld en spier en huid gehecht. Een behoorlijke wond dus.

En ik nog zeggen: dát is waarom je niet mag zwemmen, het is gewoon gevaarlijk. Punt. Oh ironie, een punt was de schuldige, maar dat wist ik toen nog niet.

Vandaag liep ik met een ander iemand een rondje, hond erbij en hop, weer de sloot in. Tot twee keer toe. En hij kwam er weer gewond uit, nu aan een voetje. Het is al dicht, niet erg, maar toch. Ik ZEI toch: gevaarlijk.

Als ik alléén loop hebben we geen problemen meer. De conclusie: hij associeert andere honden met zwemmen, en is ietwat meer opgewonden dan normaal waardoor normale commando's en/of de correcties niet meer werken.

Dus ik heb een hyper-sociale hond die naar iedereen toe gaat voor aandacht en het niet kan hebben als ik een keer met iemand loop te praten. Voortaan maar alleen de rondjes doen en alleen op een veld blijven staan voor kletspraatjes. ;-)

Wat kunnen honden toch irritante, uitgekookte en STOMME wezens zijn. Want na jezelf op een puntig stuk hout spietsen nog steeds willen zwemmen, dan ben je toch echt BLOND (check!).

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Terugval, maar ook de vermoedelijke oorzaak." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Roos,Jeff † en Waldo † en Mootje †

gewijzigd 22 juni 2013, 14:36 3 doggies

even serieus.
Ik zou haar zelf toch een tijdje aanlijnen op dat stuk...tot ze gewend is dat ze daar nooit zwemt
ook al zijn er misschien andere honden die dat wel doen..

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

gewijzigd 22 juni 2013, 14:44

"Dat stuk" is het héle park. Dat ligt namelijk vol met sloten. En hij probeert nooit hetzelfde stuk twee keer achter elkaar.

Maar ja, zo is het leven met een hond die vóór zijn eerste jaar zijn aangeboren eigenschappen tot obsessie heeft mogen verheffen. Het zal er nooit volledig uit gaan. Maar als ik alleen loop is het dus goed handelbaar.

Roos,Jeff † en Waldo † en Mootje †

gewijzigd 22 juni 2013, 14:48 3 doggies

tja is ook lastig met zo'n zwemmer....

Hier zijn bepaalde stinkvijvers in het park waar de meeste hondeneigenaren  hun waterfreaks wel succesvol uit weten te houden.
Maar als andere honden wel daar zwemmen is het natuurlijk dubbel moeilijk.

Ik denk wel dat het te trainen is maar heel veel werk want je zal het kost wat kost moeten voorkomen dat ze succes heeft daar te zwemmen.

Is er niet een sloot die veilig is?...kan je op vaste sloot gaan trainen..

Sarah

22 juni 2013, 14:55 3 doggies

In dat geval zou ik zelf toch ook even aanlijnen in dat park. Liever niet 2x naar de dierenarts door rommel in de sloot

Silvia, Blackie & Saffira

22 juni 2013, 14:56 3 doggies

Zwemmen zelf is niet gevaarlijk, het hangt gewoon van de omgeving af waar je zwemt. Ik zou ergens een leuk plekje zoeken waar je hond wel kan zwemmen, waar het niet gevaarlijk is vol met stokken of vuil zoals flessen enzo. En dan duidelijk maken dat er enkel gezwommen mag worden wanneer jij dat zegt. En anders moet Dobby gewoon aan de lijn, als er niet geluisterd wordt.

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

22 juni 2013, 15:24

Nee, zwemmen is echt uit den boze. Met totaal niet zwemmen hebben we het nu bijna 2 jaar uit kunnen houden, op stapjes terug na. Als hij gaat zwemmen, dan gaat hij op zwemmende vogels jagen, en dat is natuurlijk veel interessanter. Niet zwemmen. Water is (meestal) doodeng, dat is het enige dat werkt.

Overigens heeft hij na dat dierenarts incident zo'n 10 dagen aan de lijn gezeten en dat maakte dus niet uit. Het gaat echt om het met andere honden zijn.

Dan ga ik maar asociaal alleen lopen. O-)

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

22 juni 2013, 15:38

Oefenen met beheersing in en om het water gaat hem echt niet worden. Ik heb zelf daar van Februari 2011 tot Oktober 2011 op getraind en van Oktober 2011 tot Augustus 2012 wekelijks met een privétrainer. Verschillende methodes, beginnend met positief en eindigend met hem zelf uit de sloot plukken met waadpak aan.

Het dringt gewoon niet door tot die botte kop. Hij is té erg verziekt daarmee in het eerste jaar van zijn leven. Alsof een herder de volledige vrijheid heeft gehad tot drijven, of een waker tot waken. Juist die cruciale periode wat zelfbeheersing betreft is volledig verziekt, ook al omdat die baasjes destijds hem totaal niets hadden geleerd.

Maar ja, herplaatsers hè. You never know what you're gonna get.

We hebben hem in ieder geval zo op de rails dat ik hem fatsoenlijk kan uitlaten. Ik moet alleen niet met anderen tegelijk op lopen. Nou ja, als dat het ergste is...

Roos,Jeff † en Waldo † en Mootje †

22 juni 2013, 16:14 3 doggies

hihi ja herkenbaar ...niet alles is zo 123 te transformeren....
gelukkig ontbreekt het Dobby niet aan charme en kan jij het dus opbrengen ;-)

Ina, Misty en Aysa

22 juni 2013, 17:05 3 doggies

Ze hoeven er niet blond voor te zijn om niet te leren van fouten hoor...., die langharige zwarte 'moet' minstens 1 keer per week haar kop stoten aan de vaatwasser  ;-)

Eerlijk is eerlijk ze heeft wel iets geleerd...., toen ze hier pas was, was het makkelijk 2 keer op een dag, er is dus vooruitgang O-)

En bij jullie toch ook...., ik vind het al onwijs knap dat jullie zo ver zijn gekomen dat je daar met Dob's kan lopen zonder dat er in het water gesprongen wordt...., ja, en als er dan andere vriendjes wel de plomp in gaan, kan hij natuurlijk niet achter blijven.

Ooit komt het wel goed...., stug vol houden..., en zo af en toe een keertje extra diep inademen :-D

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

22 juni 2013, 17:31

Vooruitgang haha! Dat is hier dus ook. Met dipjes.

Bulletje

22 juni 2013, 17:11 3 doggies

Ach blond of niet blond, hond of mens, we hebben allemaal soms meerdere keren nodig om te leren...ook wij doen dus af en toe dingen dat ik denk...HUHHH??Maar goed, ik heb ook zo'n zwemmer gehad en heb om die reden nu een Bull mix, het enige dat hij doet is met zijn pootjes erin en water drinken en is dan helemaal gelukkig....mijn vorige hond zwom soms gewoon weg ,stond ik te gillen aan de kant en Meneer zwom gewoon achter de eendjes aan helemaal uit het zicht, was gewoon een obsessie van hem....nooit meer...
Hoop dat het met geduld goed gaat komen...LOL...

Wilma en Dobby (RIP) schreef het onderwerp

22 juni 2013, 23:55

Voorlopig mag meneer Do(m) B(londje) even aan de korte lijn. De wond was een flinke snee in zijn kussentje. Rustig aan doen maar. Ik ontsmet het met soda water (groene biotex was na 1 keer op) en honingzalf.

Ina, Misty en Aysa

23 juni 2013, 00:00 3 doggies

Lekker..., dat zijn toch al van die rot plekken die slecht helen ;-)

Honingzalf is perfect..., misschien voor de eerste dag(en) een sok aan buiten om de troep er uit te laten..., hoewel ik niet denk dat die van mij dan nog een stap zouden zetten, maar dat terzijde.

En ja...., dat wordt aan de korte lijn wandelen...., voorlopig eerst maar eens de poot weer heel krijgen.

Succes en beterschap

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Terugval, maar ook de vermoedelijke oorzaak." praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^