Beau eet haar brokken zo slecht

17 reacties

ingeborg

13 juni 2013, 12:18

Beau krijgt vanaf het begin Proplan brokken.Ze heeft al wel eens vaker een periode gehad waarin ze slecht at maar meestal trok dat na een tijdje bij. Nu eet ze al een aantal weken erg slecht.Ik laat de brokken nu maar de hele dag staan en hoop dan dat ze er iets van pakt.Soms eet ze dan 's avonds , de portie van de ochtend en dan nog niet eens helemaal.Ik heb nu een paar keer smuldier gegeven en dat eet ze wel. Dus het is niet zo dat ze geen honger heeft.Zit er nu aan te denken om dan maar helemaal over te gaan op KVV. Maar is smuldier een goede kvv.Er zijn natuurlijk veel betere maar die zijn een stuk prijziger. Ik twijfel nu wat ik moet doen. Eerst een andere brok proberen?Ik denk dat als ik kvv ga geven, ze nooit meer een brok eet. En over een aantal weken gaat ze naar het pension en daar krijgt ze ook brokken. Wat zouden jullie doen?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Beau eet haar brokken zo slecht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

B met D&A†

13 juni 2013, 12:22 3 doggies

Ik zou er denk ik mee beginnen niet de brokken meer te laten staan maar ze gewoon aanbieden en als ze niet gegeten heeft het na een half uur weer weghalen en later op de dag weer aanbieden.

Misschien vind ze deze brokken gewoon niet zo lekker dat kan natuurlijk.
Je kan ook proberen er een klein beetje warm water over te doen, dan komt er meer geur vrij.

Als je kvv wilt gaan geven is dat ook prima natuurlijk.
Er zijn inderdaad betere kvv's dan Smuldier maar als Beau het daar goed op doet dan is dat ook prima.
Djago krijgt het al 2 jaar en die doet het super dus wij stappen ook niet over, plus dat ik het makkelijk vind dat ik geen grote hoeveelheden hoef te halen want het is te koop in de supermarkt.

Het Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

13 juni 2013, 12:31 3 doggies

Brokken inderdaad weg halen, na 15 minuten houd ik zelf aan. Wil je het niet? Prima, dan niet. Daarna nog een uur later (of wanneer je tijd hebt) nog eens 15 minuten aanbieden en dan pas 's avonds weer. Wij hebben met Evy ook begeven moment een "strijd" gehad over haar brokken 's ochtends, die wilde ze maar niet eten. Uiteindelijk kwamen wij er achter dat ze gewoon geen twee maaltijden op één dag wilde, maar één maaltijd 's avonds.

Evy krijgt hier Smuldier en Kivo, doet ze het prima op. Dat ik deze twee merken geef is vooral vanwege de afwisseling. Kivo heeft namelijk ook nog vis. Qua prijs is het ongeveer hetzelfde. Zelf vind ik KVV beter dan brok, maar je moet het wel willen geven natuurlijk.

ingeborg schreef het onderwerp

13 juni 2013, 13:31

Heb net gekeken en kivo verkopen ze in een webshop hier in de buurt.Ik kende het niet maar ga het zeker proberen!!

ingeborg schreef het onderwerp

13 juni 2013, 13:45

Sorry, twee doggies...Gaat niet altijd goed op de iPad, haha

Silvia, Blackie & Saffira

13 juni 2013, 12:50 3 doggies

Wij hebben hier zelf ook een moeilijke eter, wat brokken betreft. Hier krijgen ze regelmatig vleesoverschotten van de slager, aangezien ze daar toch weggegooid zouden worden. En boterhammetjesvlees waarvan we weten dat het toch niet meer gegeten zal worden, en de volgende dag toch slecht zal zijn. 
Maar indien ze dan toch hun brokken moeten eten, dan gooien we soms een beetje vleesjus over de brokjes. Dan wil ze ze wel opeten, en is haar bakje ook volledig leeg.

Isanne

13 juni 2013, 12:51 3 doggies

Ik geef een combi... Overdag brok, (idd niet laten staan) en s'avonds vers vlees.
Nu nog Lotgering, Kivo en Smuldier, maar Lotgering gaat eraf als het op is.

Marijke

13 juni 2013, 12:56 3 doggies

Misschien kun je eens kijken of er bij je in de buurt hondenbrokken verkrijgbaar zijn die zijn samengesteld volgens rauwvleesvoeding. Bijv.: Reico of Wolfsblut. Kijk naar de samenstelling. De meeste honden vinden een hoog vleespercentage wel lekker.

ingeborg schreef het onderwerp

13 juni 2013, 13:21

Ik heb meteen de brokken weggehaald en die krijgt ze vanavond weer.Even proberen hoe dat gaat en dan misschien een andere brok proberen. En anders toch maar kvv.Dank je wel voor de reacties!

Merry & Me

13 juni 2013, 13:47 3 doggies

Misschien wat warm water erop of de brokjes even in magnetron. Gaan ze "lekker" van ruiken.

Het Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

13 juni 2013, 14:38 3 doggies

Als je nog verder wil proberen met de brokken dan kun je ook het volgende proberen:
- kookwater er overheen (liefst zonder zout)
- scheutje karnemelk
- afwisselen in smaken brok
- sardientjes uit blik doorheen/overheen

Nadeel daarvan vind ik dat je altijd maar iets moet blijven toevoegen.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

15 juni 2013, 11:16 3 doggies

heb niets tegen de brok, maar als er niet gegeten wordt ervan, en er geen medische klachten zijn, overstappen op vers.

de meeste honden vinden dat zalig. is het zo dat je ook de brok wilt blijven geven, aparte dagen er van houden, niet op een dag, brok en vers hebben een andere vertering.

brokdagen ? wat ik hierboven lees, sardientjes erbij husselen, heerlijk en gezond voor de hond, en dan toch de brok, de rest vers vlees dagen aanhouden. hoop dat je er wat aan hebt. :-D

Wendy

15 juni 2013, 12:31 3 doggies

Als je hond niet te dun is of afvalt, kan het zijn dat ie eten laat staan omdat ie genoeg binnenkrijgt.

ingeborg schreef het onderwerp

15 juni 2013, 21:21

We zijn begonnen met kvv en dat vindt ze heerlijk, voorlopig geven we haar dit.Bedankt voor de tips en adviezen!

Isanne

16 juni 2013, 11:45 3 doggies

Wij geven een combi...dat doen er meerdere hier.
Dus een aparte brok dag en een aparte kvv dag of combi brok/kvv op 1 dag....beide kan.
Succes!

Rosa

16 juni 2013, 13:14 3 doggies

Ik doe er schapenvet overheen, en soms een beetje vlees er doorheen. Van een fokker hoorde ik dat hij er weleens yoghurt overheen doet en dat dat ook voor een glanzende vacht zorgt.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Beau eet haar brokken zo slecht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^