Ja dat ben ik helemaal met je eens, maar zoals bij zo veel dingen, is t meest ideale vaak net niet haalbaar

Ik ben me aan t oriënteren of t voor mij financieel haalbaar is om de opleiding tot hondentrainer te doen bij calmingsigns, hier in Koningslust.
Ik hoop met heel mn hart dat ik daar in Sept kan beginnen en dan heb ik ook geen gedragstherapeut meer nodig

Wat betreft de voeding ben ik zeer voorzichtig met wisselen van voeding of het '' zomaar '' overstappen op andere merken omdat ik bezig ben met een desensibilisatie kuur / periode, omdat we vermoeden dat Lucky een voedselallergie en atopie heeft.
Ik dacht zelf dat Prins kwalitatief was, is jou mening daarin anders? "
Jazeker, ik heb een geheel andere mening over brokvoeding in het algemeen en draagt bij aan verzwakking van het systeem. Mening over dit merk: bevat als eerste bestanddeel granen ondanks de kreet 'tarwevrij', gist en suiker en een niet beschreven percentage vleesmeel en dierlijke bijproducten wat dat ook moge zijn. Zo bevorderlijk is 'hypoallergeen' dus niet want er zijn vele triggers in een dergelijke voeding die het je hond uiterst moeilijk kunnen maken. Als je echt wilt weten of iets voedingsgerelateerd is of niet, dan kun je beter elimineren op een goede kwaliteit vers vlees voeding, wat indirect bijdraagt aan het spijsverteringsstelsel van je hond, want het is soortgerichte voeding en volledig opneembaar.
Evenals dat ik weinig nut zie in het desensibiliseren, wanneer daarnaast nog volop chemische vlo- en teekbestrijding, ontworming en vaccinaties worden gegeven. Het is dan een beetje water naar de zee dragen met maar 40% kans op dat desensibilisatie maar op een aantal allergenen aanslaat.
Maar ik hoop dat je hond baat heeft bij de behandeling. Mocht dit toch niet het geval zijn, denk dan nog eens aan mijn reactie terug. Er zijn zoveel andere mogelijkheden om je hond echt van binnenuit te ondersteunen met minimale middelen en beslissingen die je zelf in de hand hebt. Veelal doe je er dan goed aan om heel simpelweg gezegd dingen te laten. '



2 doggies
