Orga is hier nu één week bij ons. Alles gaat eigenlijk erg goed en binnenshuis is hij al helemaal op zijn gemak. Alleen de wandelingen blijven een uitdaging. Hij trekt heel erg, maar dat is niet zozeer het probleem. Ik ben bezig met hem hierop rustig te trainen en dat lukt vrij goed.
Maar waar ik vooral mee zit is dat het lijkt alsof een wandeling hem heel erg stressed. Hij hijgt continu en het lijkt of hij overal tegelijk wil zijn. Als we nadien thuiskomen is hij dan ook bekaf natuurlijk. Ik ben nu ook gestart met spelletjes binnenshuis zodat hij ook mentaal wordt uitgedaagd, maar ik wil graag weten hoe ik het buiten best kan aanpakken?
Wat ik nu al doe is voorlopig telkens dezelfde twee routes doen en niet te lang wandelen. Ook laat ik hem overal aan snuffelen (waar hij zelden de tijd voor neemt) en ik probeer ook af en toe voertjes te strooien zodat hij even bezig is met snuffelen. Maar als ik voertjes strooi eet hij er enkele op en nadien lijkt de interesse weg en wil hij weer verder. Vandaag hebben we wel een lange wandeling gemaakt van 2 uur en hij heeft letterlijk twee uur aan een stuk gehijgd. Ik kan me inbeelden dat dit met de tijd ook zal beteren, maar is er iets dat ik kan doen om hem te helpen?
Ik hoop dat het een beetje duidelijk is? 



3 doggies




Trekt hij dan stop ik of keer ik terug en soms duurt het dan ook wel even voor ik een aantal meters heb afgelegd! Maar ik weet uit ervaring (met Perdie) dat de methode wel werkt. Morgen neem ik eens kipfilet mee, daar is hij dol op 


