Opeens angstig

13 reacties

NH (gast)

29 mei 2013, 20:41

Hallo, als eerste alvast bedankt voor het lezen.
Mijn hondje (shih-tzu) is opeens op de een of andere dag heel angstig.
Ze schrikt van geluiden zoals een scooter of blaffende hond maar ook een step of skatebord.
Dit is vanaf vandaag de ochtend, gister had ze nog niks en nog nooit zoiets gehad.
Ik schrik er erg van en heb het aan meerdere mensen gevraagd wat ze ervan vinden.
Jammer genoeg geven de meeste als antwoord 'gaat wel over is niks niet op reageren'
Maar ik vind het zo naar dat ze overal van schrikt dat ik het nu graag aan jullie wou vragen jullie zijn wat meer echte hondenkenners (ik lees hier vaak mee)
Nu vraag ik me dus af wat kan er zijn? Zou ze ziek worden? Toch even naar de dierenarts? Of stel ik me echt aan en moet ik gewoon doorlopen. Binnen heeft ze nergens last van echt alleen buiten.
Ik heb al nagelopen of er gisteravond of de ochtend iets is gebeurd waardoor ze geschrokken zou zijn maar ik kan echt niks bedenken.
We lopen ongeveer 4 uur per dag + 1,5 uur op een speelveld en wil dit graag blijven doen zonder dat ze angstig is!
Vriendelijke groet,
Een angstig baasje die graag wil weten wat er is.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Opeens angstig" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Anoniem (gast)

29 mei 2013, 20:46

" Hoe oud is je hondje? "
1,5 jaar

Marijke

29 mei 2013, 20:51

Misschien heb je per ongeluk het gedrag beloond. Ik heb een hond die aan aankijken al genoeg bevestiging heeft. Ik denk dat negeren het beste is.

Roos

29 mei 2013, 20:54

Kan het zijn dat je hondje gisteren een tijdje alleen is geweest en dat er misschien iets is voorgevallen waar ze erg van geschrokken is?

Bijv. buren die aan het boren zijn of andere harde geluiden die ze normaal niet hoort...

NH (gast)

29 mei 2013, 20:59

" Misschien heb je per ongeluk het gedrag beloond. Ik heb een hond die aan aankijken al genoeg bevestiging heeft. Ik denk dat negeren het beste is. "


Bedankt voor je reactie!
Tot nu toe heb ik het ook al wel genegeerd maar ik voel me zo schuldig het is echt mijn kleine hondje, heb er altijd overal aan laten wennen van kinderen (vind ze super leuk) tot grote honden tot tractoren/auto's. Altijd ging het dus goed. Toen ze 16 weken was waren we al op het hondenveldje waar vaak 15 honden tegelijk waren. (Vooral grote honden) Dit vond ze altijd leuk. Daarom vind ik het ook zo raar en eng tegelijk dat ze bang word zelfs van honden geblaf. Ze speelt wel nog gewoon met honden.
Afgelopen week zijn we meestal 2x per week 1,5 tot 3 uur op het veldje geweest en was ze erg moe ik bedenk me dit opeens omdat ze misschien gewoon te moe kan zijn?
Morgen houden we tenminste een rust dagje even dagje geen veldje dat ze bij kan komen!

(Het bericht hierboven van Anoniem (gast) is van mij drukte te snel op enter sorry!)

Marijke

gewijzigd 30 mei 2013, 18:31

Ik ken het probleem. Dat denk ik tenminste.
1) Ik was vroeger nooit schrikkerig voor knallen of onweer. Stom genoeg kreeg een van mijn honden daar angst voor. Doordat hij zo alert werd ging ik ook op dergelijke geluiden letten. Schrok hij, dan schrok ik ook! Daarmee spiegel je a.h.w. het gedrag. Een hond ziet dat. Je houdt daarmee het gedrag voor elkaar in stand. Onder begeleiding is het me wel gelukt om het voor de hond dragelijk te maken en de instructeur leerde me hoe ik moest reageren. Het is vaak niet alleen de hond die de fout maakt, maar ook hoe je daar als eigenaar op inspeelt. Soms gaat het mis en heb je gewoon hulp nodig van een gedragstherapeut omdat je het even niet zelf goed ziet.
2) Het zou kunnen dat je de hond te veel indrukken ineens hebt op laten doen. Socialiseren is goed, maar overbelasting kan het tegengestelde effect hebben. Zo heb ik eens een klein hondje gehad waarmee ik te veel gedaan had in de puptijd. Het heeft ongeveer 2 jaar geduurd voordat ze weer beter in haar vel zat. Ik heb daarvoor o.a. knaltraining gevolgd m.b.v. Bach Bloesems. Ook moest ik op een andere manier met haar leren communiceren in grote groepen honden.
3) Van een fokker (zij was trainer van speurhonden) heb ik eens geleerd dat honden na hun puppytijd een nieuwe periode van angst kunnen hebben. Het fijne weet ik hier niet van. Maar misschien is het een idee om je te laten adviseren door een hondenpsycholoog en een doelgerichte training te volgen? Misschien begeleid door Bach Bloesems?
Ik begrijp je bezorgdheid. Ik voelde me ook heel schuldig t.o. mijn hond! Je ziet dat je hond ergens mee worstelt en je weet zelf geen raad. 
Het is absoluut geen schande om hulp te zoeken. Je bent immers bereid om met je beste vriendje de dingen te zoeken en te doen die nodig zijn.
Sterkte!

NH (gast)

29 mei 2013, 21:04

" Kan het zijn dat je hondje gisteren een tijdje alleen is geweest en dat er misschien iets is voorgevallen waar ze erg van geschrokken is?

Bijv. buren die aan het boren zijn of andere harde geluiden die ze normaal niet hoort... "


Gister is ze ongeveer 2,5 uur alleen geweest van 9 tot half 12 (de ochtend). Boorgeluiden kent ze omdat de buren vaak boren. Hierna was ze gewoon nog zoals altijd het begon echt pas vandaag de ochtend (eerste wandeling om 7 uur). Hierna was ze van 9 tot 12 alleen en is er niks gebeurd, tenminste niet dat ik weet. De buren weten ook van niks in huis is ze gewoon zoals altijd gelukkig. Ze is wel wat meer moe dan normaal. Maar dit kan dus vanwege het vele spelen op het veld (@ bericht hierboven).

simba en perra

29 mei 2013, 21:24

Ik heb pas een boek gelezen over emoties van honden.
daar vertellen ze ook dat honden veel beter horen dan mensen en zo dus iets kunnen horen dat mensen niet horen en het niet goed kunnen verwerken en daardoor een soort trauma oplopen.

NH (gast)

29 mei 2013, 21:30

" Ik heb pas een boek gelezen over emoties van honden.
daar vertellen ze ook dat honden veel beter horen dan mensen en zo dus iets kunnen horen dat mensen niet horen en het niet goed kunnen verwerken en daardoor een soort trauma oplopen.
"


Oke dan dat is wel erg :o
Ik hoop dat het niet zoiets is, ik denk dat ik het maar even moet aan kijken.
Morgen ben ik de hele dag bij haar en doen we een lekker rustig dagje, vrijdag is mijn moeder bij haar want ben ik 4 uur weg. Weekend ook nog wat rustiger aan en na het weekend maar even kijken hoe het dan is. Misschien had ze een pech dagje wat ik hoop en dat morgen al weer alles beter is.
Andere mensen kunnen nog reageren, graag zelfs!
Nogmaals bedankt voor het reageren iedereen! :-)
Toch stelt het me al erg gerust dat ik het even hier kwijt kon.

Lady & de (ex-)Vagebond

29 mei 2013, 21:35

"  1,5 tot 3 uur op het veldje geweest en was ze erg moe ik bedenk me dit opeens omdat ze misschien gewoon te moe kan zijn?
Morgen houden we tenminste een rust dagje even dagje geen veldje dat ze bij kan komen!

Het lukt me niet om in het vak onder dit quotevak te typen, dus doe ik het zo maar even.. Maar het kan zijn dat je hondje wat overprikkeld is. Soms juist als we heel veel doen met ons hondje (vooral fysieke dingen), veel wandelen, veel spelen..dan kunnen ze soms een beetje overprikkeld raken van alle indrukken van buiten. Misschien kan je inderdaad de komende tijd even wat minder wandelen en kortere stukjes achter elkaar (bijv. ipv 4 uur op een dag 4x een half uurtje o.i.d? en dan daarnaast wat meer mentale uitdaging geven binnen (denk en zoekspellen), want dat zorgt juist vaak voor een ontspannen geest..

"

NH (gast)

29 mei 2013, 21:46

Lady, bedankt voor je antwoord!
Overprikkeld oke dit kan heel goed ja wat erg voel me meteen schuldig, tuurlijk ik deed het voor haar zodat ze lekker zich uit kon leven maar het was dus iets teveel.
Ze is gewend om 6x per dag te gaan lopen (het is dus meestal 4 uur (sommige dagen 3 uur)verdeelt over 5/6x en dan nog ongeveer 1,5 uur veldje) Ik ga dit de komende dagen dan even minderen 6x een rondje van 10 minuten bijvoorbeeld morgen, en overmorgen misschien even uurtje naar het veldje of zou dit nog te vroeg zijn?
Nogmaals bedankt!

Lady & de (ex-)Vagebond

30 mei 2013, 11:33

Niet schuldig voelen :-) Je deed het niet express toch :-).. 
Probeer misschien eerst eens even die 6c per dag 10 minuutjes voor een weekje ..en als het dan goed gaat kan je even kort (half uur) weer naar het veldje gaan.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Opeens angstig" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^