Ik weet niet of hier andere zijn die deze ervaring ook hebben maar wilde de ervaring met mijn kruising even delen.

Jackie is mijn 3 jaar oude kruising tussen een drijver, een terriër, een retriever, en een herder.
Het is een leuk en lief meisje maar wat ik vaak zie is dat haar instincten met elkaar conflicteren. Ze wil alles bij elkaar houden maar ook alles wat ze niet kent weg jagen, ze wil graag apporteren maar afgeven niet, ze jaagt op andere dieren om ze vervolgens te gaan drijven etc.
Je ziet haar af en toe duidelijk een inwendig conflict hebben over wat te doen. (Oh ik moet t bij elkaar houden! Jou ken ik niet! Oooh een konijn! JAGEN! Nee, drijven... Wie ben jij? Kom terug! Ga weg) Alsof ze gewoon echt niet meer weet waar ze naar moet luisteren of waar ze aan moet gehoorzamen.
Ondanks dat ze vaak onvermoeibaar lijkt, kan ik me voorstellen dat elke keer een soortgelijk gevecht in je hoofd hebben erg vermoeiend zal moeten zijn en ik denk wel eens dat daar haar 'probleem gedrag' ook uit voorkomt. Jackie is namelijk heel fel geworden tegen andere mensen en honden. Dat moet ik echt streng begeleiden wil dat goed gaan. Ze is zelfs in staat te bijten op t moment dat er niet word ingegrepen hoewel ze dit tot ze ander half was nooit heeft gedaan.
Zeker weten doe ik dat natuurlijk niet maar ik vraag me dus af of er onder de houders van een kruising onder ons mensen dit herkennen, het conflicterende instinct.



3 doggies














maar ook heel intelligent en leergierig met een geweldige drift. Het was ook duidelijk dat de herdereigenschappen de overhand hadden. Ik ben van principe dat je de instincten van je hond niet mag onderdrukken maar wel in goede banen leiden.Het was duidelijk een werkhond en dat zijn we dus gaan doen. Een gewone hondenschool heb ik ook even gevolgd, maar dat was zijn ding niet. Na 10 minuten begon hij uit frustratie het gras uit te trekken. Maar 2 keer geweest en dan direct op zijn 10 weken echt gaan werken. Dit was duidelijk zijn ding als echte werkhond en dat van mij ook. Hij had vroeger een focus op vogels, maar dat heb ik gelukkig kunnen oplossen door hem telkens af te leiden met een speeltje waar hij verzot op was. Nu zijn vogels iets dat er gewoon bijhoort. Hij haalt ook alles terug wat ik weggooi, komt naar me terug maar geeft het niet zo heel graag af. Hij duwt het telkens wel in mijn hand, maar wil er telkens graag een trekspelletje van maken. Hij heeft in het begin echt wat zelf gezocht wat hij zelf eigenlijk is, maar blijkbaar hebben we dat samen wel gevonden Hij is ook heel sociaal met mens en dier, maar is ook waaks. Ik heb er mijn werk met gehad , maar ben er toch heel fier op dat wij na hard werken samen een mooi team vormen. En daar zijn we nog dagelijks op aan te werken.