Patella luxatie

17 reacties

Yolande

26 mei 2013, 17:41

Wie kan mij wat meer vertellen over het bewegen na een patella luxatie operatie?Nina is ruim 3 weken geleden geholpen maar ze loopt nog steeds op drie poten en af entoe op � vier,maar dan loopt ze wel wat te kreupel.
Is dat normaal dat het zo lang duurt?
Ik heb alles volgens de regels gedaan...rust weinig lopen.....moet ik mij zorgen gaan maken?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Patella luxatie" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

K

26 mei 2013, 17:48

het is beter om wat langer op 3 poten te lopen dan te snel weer op 4, daar heeft mijn bulldog destijds alles mee verpest. hij liep meteen na de operatie op 4 poten en toen was het weer los gegaan.misschien doet het nog teveel pijn, of heel misschien zit de knieband te strak. moet je nog op controle?
zo niet, dan zou ik toch voor de zekerheid een afsprak maken. heeft ze in die 3 weken geen enkele keer een verkeerde beweging gemaakt?
hier was laatst namelijk een topic waarbij de hond ook niet wilde lopen na een PL- operatie, en die bleek zijn kruisband gescheurd te hebben.

Yolande schreef het onderwerp

26 mei 2013, 19:21

Ze loopt  er wel af en toe op..bv als ze even wil spelen met mijn andere hond..en tijdens het uitlaten loopt ze er ook wel even op...maar daarna trekt ze hem weer op...afwisselenddus..alleen als ze er op loopt vind ik dat ze wat raar loopt...niet zoals het hoort.Maar misschien hoort het wel zo lang te duren.
Ik kijk het deze week nog even aan en dan ga ik maar weer terug naar de dierenarts

K

26 mei 2013, 19:28

als je het niet vertrouwt, zou ik dat zeker doen.beter een keer teveel dan te weinig.
welke graad had ze? want als een knieband al een tijd permanent los zit, voelt het misschien raar voor haar als het ineens weer vast zit.

Maxine, Mira en Tuur

26 mei 2013, 19:29

Mira is ook geopereerd geweest aan patella luxatie. Wij hebben hydrotherapie gedaan in het waterhof in Sint truiden. Dat is echt een aanrader om na zo'n operatie hydrotherapie te doen. Ze worden gestimuleerd om dat pootje te gaan gebruiken en de spieren worden terug opgebouwd.

K

26 mei 2013, 19:30

ja, dat raadde de da mij toen ook aan, of fietsen, rustig in 1 rechte lijn, maar dat mocht pas na een aantal weken. ik weet niet meer hoeveel.

Maxine, Mira en Tuur

26 mei 2013, 19:33

Ja fietsen, dat zou pas heel laat mogen als er al spieren ontwikkeld zijn op die plaats. Het is eigenlijk de bedoeling om spieren op te bouwen zonder dat men die knie gaat belasten. Want stel, je gaat fietsen met je hond, die spieropbouw is nog niet optimaal, dan krijgt die knie veel schokken te verduren en dat lijkt me niet bevorderend na zo'n operatie.

Yolande schreef het onderwerp

26 mei 2013, 19:49

Fietsen lijkt mij nog niet aan de orde..trouwens dat heb ik nooit gedaan..want een kat of vogel in haar vizier  ....dan gebeuren er ongelukken.Zwemmen  was mij ook al geadviseerd  maar ik woon in NoordHolland.en daar is niks om te zwemmen.
Ik ga gewoon de dierenarts weer vragen...ik kan trouwens absoluut niet merken of ze pijn heeft..volgens mij niet

Sanne & Denise, Fanny, Vita

26 mei 2013, 19:55

Onze hond is 9 dagen geleden ook geopereerd, maar ze loopt er ook nog niet op. 
Lees even mee!

Jacqueline, Jackie en Joy

27 mei 2013, 10:02

Kan geen kwaad hoor dat je hond er nog niet op loopt.
Jackie is vorig jaar geopereerd en stond er wel op maar lopen erop was heel even en dan trok ze hem weer op.
De manier van lopen was ook erg raar maar na een week of 7 liep ze weer als een kieviet.
Ze had traumatisch PL.

ilona

27 mei 2013, 10:12

hallo,

boris liep er al meteen de volgende dag weer op. dit heeft jammer genoeg wel geresulteerd in 3 keer opereren. we moesten hem echt kalm houden. hij wilde veel te veel (ook niet zo gek voor een puber van 8 maanden)

ik weet niet in hoeverre elke hond weer snel loopt. om eerlijk te zijn lijkt 3 weken mij wel behoorlijk lang, maar misschien is het ook een wat voorzichtiger hondje.

zit je bij een gewone da dan? of bij een orthopeed?

zeker niet overbelasten in de eerste weken. gewoon rechtlijnig kleine stukjes wandelen. zorgen dat de spieropbouw eerst weer maximaal wordt. zou het ook niet laten spelen met je andere honden. een verkeerde beweging en je bent weer terug bij af...

suc6 ermee

Hilde & Twinko

gewijzigd 27 mei 2013, 10:18

Ik denk dat het ook belangrijk is om te kijken hoe lang de hond vóór de operatie last had van de knie. Het kan natuurlijk zijn dat een hondje al langer met pijn loopt en zodoende heeft geleerd die poot te ontzien.

Twinko liep de dag na z'n PL operatie al op vier poten maar zijn PL was traumatisch en snel geopereerd dus geen tijd om 'te wennen' aan het lopen op 3 poten.

Yolande schreef het onderwerp

27 mei 2013, 10:33

Nina liep voor operatie absoluut zonder pijn op 4 benen..alleen schoot de knie steeds wat vaker uit de kom...wat begon 5x per jaar werd 5 keer per week..dus tijd om in te laten grijpen.En ik loop met korte lijn het uitlaat rondje..maar in de kamer loopt ze los..daarvoor heeft ze tien dagen in de bench door gebracht het is een rustige hond die veel slaapt
En dat spelen met mijn andere hond duurt maar   even.....mijn andere hond daagt Nina uit maar is ook zo weer afgelopen...ik kan daar echt niet voor zijn..dat is onmogelijk..en trouwens ..ook daar houd ze haar poot steeds omhoog...ook van de bank springen en er  weer op  doet ze met drie poten..en dat gaat haar heel goed af..het is een kleine lichte hond..misschien scheelt dat...en pijn heeft ze vogens mij ook niet.
Maar ik lees hier boven dat een hond er ook 6 of 7 weken over deed.
Ja...en wat voor pl? Heb geen idee..weet wel dat er iets is uitgediept in haar bot

K

27 mei 2013, 11:58

http://www.hondenpage.com/hondenforum/153017/controle-operatie-patella-luxatie-'update'-.php
lees dit eens, daar staat dat ze de hond moeten helpen met strekken, misschien is dat bij jouw hond ook het geval.

Sanne & Denise, Fanny, Vita

27 mei 2013, 12:27

Wij zijn vanmorgen op controle geweest bij d'r orthopeed. En we moeten haar poot helpen bij het strekken (dankje Karin, voor het plaatsen van de link van mijn topic ;-)). 
Hij heeft ons uitgelegd dat als de hond steeds langer zijn poot omhoog houd, dat hij NIET aan het revalideren is en er dus ook niets gebeurd. Ook word het steeds pijnlijker om de poot dan de strekken omdat de spieren dit niet gewent zijn. Goed oefenen dus! Dat is ons door onze orthopeed aangeraden.

Hilde & Twinko

gewijzigd 27 mei 2013, 13:38

Twinko moest ook oefeningen doen en we kregen een aantal sessies hydrotherapie. Allemaal erg bevorderlijk voor het revalidatieproces.

Succes met rekken en strekken ;-)

Yolande schreef het onderwerp

28 mei 2013, 16:26

Sins gister gaat  Nina de poot meer gebruiken en loopt ze ook beter...dus we gaan de goede kant op.En ik heb een brede sloot gevonden waar  ik haar kan laten zwemmen

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Patella luxatie" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^