Tand wisselen

5 reacties

Jootje_Bo_Bente

22 mei 2013, 19:30

Hallo,Onze Bente is al een tijdje flink aan het wisselen, gaat allemaal goed. Nu zaten we net op de bank en Bente kwam naar ons toe, heel veel druppels bloed op de grond. We schrokken ons kot, toen zagen we in ene een klein hoektandje liggen. Is dit normaal dat het gepaard gaat met zoveel bloed? Moeten we er iets aan doen of kunnen we het zo laten. Bente heeft al wel weer een koekje en brokjes op. Ik heb al verschillende keren het wisselen van tandjes bij pups meegemaakt, maar nog nooit met zoveel bloed, haha. Ik schrok wel.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Tand wisselen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Habbelbabbelgoedgekeurde fokker

22 mei 2013, 20:49 3 doggies

Misschien heeft Bente ergens op gebeten en s de tand zo los geraakt.
Beetje zoals met kinderen, soms zonder bloedverlies, soms fors door het bijten op iets.

Ik zou me er niet te druk om maken.

Wel leuk, het vinden van tandjes. Dat kan niet iedereen zeggen.

Marijke

22 mei 2013, 20:49 3 doggies

O, jakkes ja, je schrikt je rot! Ik heb het hier zo erg gelukkig nooit gehad. Mijn ervaring is dat het meestal gauw genezen is en dat de nieuwe tand er netjes door komt. Hou het wel in de gaten dat ze geen infectie krijgt o.i.d. Je kunt de da laten controleren of de tanden op de juiste manier doorkomen. Is het misschien ras gebonden? Informeer anders even bij de rasvereniging of de fokker.

Jootje_Bo_Bente schreef het onderwerp

22 mei 2013, 21:09

Hallo,Ja het was zeker heel erg schrikken. We hebben tot nu toe al een stuk of 4 tandjes, 1 kies en een hoektand gevonden. Ze is gelukkig niet extreem bijterig, heel fijn. Ik ga het zeker in de gaten houden, af en toe even checken. Bedankt voor de reacties, ben weer gerustgesteld.
Groetjes,

Wendy

22 mei 2013, 21:59 3 doggies

Je miet je pas zorgen maken als het bloeden niet stopt. Ook bij honden komen (erfelijke) stollingsstoornissen voor. Meestal is het bekend als dit in een ras voorkomt.

Jootje_Bo_Bente schreef het onderwerp

22 mei 2013, 22:02

Ok, gelukkig is het bloeden gestopt, het was heel heftig maar ook (gelukkig) heel snel gestopt.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Tand wisselen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^