Ik denk dat een van de ergste nachtmerries van een hondenbezitter mij is overkomen vorige week: Boots heeft HD.
Zoals iedereen wel zal weten stort je wereldje dan wel even in. Daar gaan alle mooie toekomstplannen, geen agility, geen flyball, niet meer rennen in het bos en op strand. Hij mag niet meer los, niet meer met de bal en stok, niet meer met andere honden spelen. Voor ons een hele schok maar met name voor hem o zo zielig!
Nadat ik dacht dat hij toch wel vaak mank liep en wat stijf was heb ik vorige week foto's laten maken en de uitslag kon ik helaas met eigen ogen zien.
Nu moeten we volgende week terug komen bij de dierenarts om te evalueren, een plan van aanpak maken. Eerst het slechte bericht even op ons laten inwerken. Hij heeft eerst Metacam meegekregen en we moeten een beetje zijn gewicht wat laten zakken.
De oorzaak van de HD is voor 90% vast te stellen door zijn enorme snelle groei, voor een BC van 8 maanden is hij erg groot en zwaar.
De dierenarts kwam al wel met wat opties voor de toekomst, maar nu voor de eerste 6 maanden is het van belang om zijn spieren in de achterhand sterker te maken. Daarna gaan we weer opnieuw foto's laten maken.
Ook het sporten (oa agility) wat we met hem zouden gaan doen kunnen we gaan vervangen door gehoorzaamheid en misschien speuren.
Ik wil dit verhaal graag met jullie delen omdat ik natuurlijk met heel veel vragen zit, maar het zo 1 2 3 even niet weet.
Misschien zijn er mensen met dezelfde ervaring en/of tips die ze met me willen delen. Of tips over medicatie.
Ik hoor heel graag van jullie.



3 doggies


















