gevaarlijk??

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

tanchi (Gast)

Het volgende: heb een teefje kruising blacktan jack x chiauaua van ruim 2jr en een reutje dezelfde kruising van bijna 1jr.. Sinds een tijdje kruipt t reutje op het teefje , maar teefje is niet loops,moet dat binnekort worden. Zou het niet erg vinden als er pups van komen maar zit met het volgende : het is familie van mekaar.. Het reutje is van de 'oma' van het teefje , hebben niet dezelfde reu als vader , zou dit een probleem zijn met een eventuele zwangerschap?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "gevaarlijk??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel het Moderatorteamhet Moderatorteamgoedgekeurde fokker

honden foto van het Moderatorteam

FOKKEN

Hondenpage is voorstander van verantwoord fokken.
Om deze reden is het alleen voor fokkers die verantwoord fokken toegestaan om te schrijven
over dekking, dracht en hun nestje pups.

Onder verantwoord fokken verstaan wij o.a. juiste leeftijd ouderdieren,
uit laten voeren van testen op erfelijke afwijkingen,
goede leefomgeving voor moeder en pups,
en een juiste verzorging en begeleiding van de pups in het nest.

Topics waarvan wij de fokwijze niet weten worden op slot gezet.
Wanneer wij via een PB de fokwijze ontvangen en deze door ons akkoord is bevonden
ben je vrij om topics in deze rubriek te plaatsen.

Wanneer wij geen informatie hebben over je fokwijze of wanneer je niet voldoet aan de gestelde eisen van verantwoorde fok is het alleen toegestaan om dringende vragen in het forum te stellen.
Nadat er voldoende advies gegeven is zal het topic gesloten worden.

Meer informatie omtrent het verantwoord fokbeleid van HP, de gestelde eisen
en de verschillende HP keurmerken lees je in onderstaande link
http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_492-Richtlijnen-voor-fokkers-op-de-hondenpage.php/

honden foto van Veronique, Hugo, Jay-Dee & Mandy

Ik vind deze combi te veel inteelt hebben, voor de dracht zal het geen effect hebben, maar voor de pups is dit zeker wel mogelijk.

honden page profiel RVSRVS

honden foto van RVS

Waarom zou je niet erg vinden als er pups van komen?
Je doet je hond daar geen plezier mee en er is ook geen te kort aan honden maar wel een te kort aan geschikte baasjes.

honden page profiel KK

honden foto van K

als je niet weet wat je doet, begin er dan niet aan, is mijn motto.

honden page profiel jantienjantien

honden foto van jantien

Niemand zit denk ik te wachten op inteelt pups.
Geen gezonde basis.
Veel narigheid te verwachten én hoge dierenarts-kosten.

Wees verstandig en breng een van de twee tijdelijk ergens anders onder, tot de loopsheid voorbij is.
En zorg voor een oplossing voor de toekomst.

tanchi (Gast)

De reden dat ik het niet erg zou vinden als er pups zouden komen is dat ik er ruimte en tijd voor heb , wil geen pups om te verkopen of wat ook. Ik neem jullie adviezen ter harte , ik heb ervaring met nestjes dus weet wat dat betreft waar ik aan begin,maar heb dus geen ervaring met 'familiegerelateerde' honden dus daar wilde ik graag antwoord op. Het blijkt een te grote vorm van inteelt te zijn lees ik hier , ik hoorde verschillende signalen in mijn omgeving wat betreft het inteelt verhaal vandaar dat ik hier om advies vroeg. Weet nu zeker dat ik het niet moet doen, en zal ze zeer zeker appart houden tijdens de loopsheid. Mn hondjes zijn me te dierbaar en wil ze zo gezond mogelijk houden. Bedankt voor jullie adviezen !

honden page profiel JoopJoop

honden foto van Joop

NIET doen 
1. er zijn al teveel honden in nederland zonder baasje, de asiels zitten OVERvol, en jij wil NOG meer honden op de wereld zetten
 
2. bij de Chihuahua zitten nogal wat gezondheidsproblemen binnen het ras, "zomaar" een nestje fokken met Chi-kruisingen, daar kunnen pups uitkomen met gezondheidsproblemen
 
3. het lijkt heel leuk en schattig zo'n nestje pups, maar de begeleiding van zwangerschap en geboorte is een hele verantwoordelijkheid, er kan vanalles misgaan met moeder en/of pups, dan zit je met hoge dierenartskosten, en zieke honden
 
4. er zit veel teveel INTEELT in deze combinatie, dat maakt de kans op gezondheidsproblemen bij de pups nog VEEL groter
 
allemaal goede redenen om het NIET te doen

honden page profiel JoopJoop

honden foto van Joop

goede keuze

ik zou er zeker 1 van de 2 laten castreren... om ze levenslang elke loopsheid apart te houden, is niet makkelijk

honden page profiel Sheltieduo_Sheltieduo_

honden foto van Sheltieduo_

inteelt kan zware gevolgen hebben. Inteelt word ook toegepast op rashonden om bepaalde zaken tot uiting te laten komen. maar als je er geen ervaring mee hebt zeker niet doen.

honden page profiel samsam

Bovendien zijn het beiden stamboomloze honden, wat niet erg is, maar wat wel erg is dat ze dus hoogstwaarschijnlijk ook niet al generaties lang op erfelijke afwijkingen als Patella onderzocht (en goedgekeurd zijn). Grote kans dus op de Jack Husselhuppel en mogelijke operaties bij de pups.

honden page profiel maartjemaartjegoedgekeurde fokker

honden foto van maartje

in ieder geval inteelt en als je zegt dat je ze niet wilt verkopen wat als er vijf of zes pups geboren zijn? zowiezo niet handig om 2 pups tegelijkertijd op te voeden zeker niet als het familie is, zorgt vaak voor problemen en ze zijn alleen met elkaar bezig ipv op de mens gericht worden, niet doen dus is mijn advies!

honden page profiel Jana *FeLaNelKi*Jana *FeLaNelKi*

honden foto van Jana *FeLaNelKi*

Ten eerste: een black & tan jack russel bestaat niet. Dat is een jack hussel, een kruising dus. Daarbij is deze kruising dan nog eens gekruist met een chihuahua. Zo te zien zijn de mensen van wie je ze hebt gekocht dus al niet verantwoord aan het fokken aangezien ze meerdere nestjes hebben gemaakt van deze kruising.
Ten tweede: als je in het begin gekozen hebt voor een reu en een teef samen in huis te hebben, heb JIJ de verantwoordelijkheid ze uit elkaar te houden als het teefje loops is, of de reu en/of teef steriel te laten maken. Heb je enig idee hoeveel kosten, tijd en ervaring een dracht en een nestje vraagt?
Je teefje staat er echt niet voor te springen want het is heel erg belastend voor het lichaam. Er zijn al meerdere teefjes gestorven tijdens de bevalling, dus je hebt echt wel ervaring nodig. Bij kleine rassen is er ook een vergrote kans op keizersnede vanwege de smalle bekken. Dit kost veel geld.
De pups zijn inteeltpups en als zij dus erfelijke afwijkingen later hebt mag jij er voor betalen, want jij bent de fokker en verantwoordelijk voor erfelijke afwijkingen. Bij dit ras denk ik dan aan patella luxatie en dergelijke. 

Hou het fokken over aan fokkers en ga aub niet zitten spelen met genen.

honden page profiel Landseer ectLandseer ect

honden foto van Landseer ect

"  Weet nu zeker dat ik het niet moet doen, en zal ze zeer zeker appart houden tijdens de loopsheid. Mn hondjes zijn me te dierbaar en wil ze zo gezond mogelijk houden. Bedankt voor jullie adviezen ! "
Zijn we daar blij mee.??.

Daar zijn we blij mee.;-)

En....uiteraard een zéér prettig weekend.

honden page profiel Jana *FeLaNelKi*Jana *FeLaNelKi*

honden foto van Jana *FeLaNelKi*

Lees net jou reactie en ik ben blij dat je luistert naar de adviezen :-D;-)

tanchi (Gast)

Beste allemaal, nogmaals ik had alleen een vraag omdat ik onwetend was of de familielijn.er is niks aan de hand en ik ga zeker mn maatregelen treffen om te voorkomen dat er een zwangerschap komt ! En ja weet hoe de verzorging gaat, de kosten etc van een nest maar daar ging het niet om. En degene die zei dat er geen blacktan jacks bestaan, dat betwist ik want weet dat de moeder en oma (volledig blacktan dus geen kruising )van een erkende fokker uit Groningen komen, heb de papieren gezien.. De hondjes van mij zijn de kruising , die komen idd niet van een fokker ,als ik ze niet in huis had genomen had ik niet kunnen voorspellen wat er met ze was gebeurd want degene wilde er op wat voor manier dan ook vanaf .. Dat heb ik degene zeer kwalijk genomen en heb degene ook gemeld bij Dierenbescherming en mn dierenarts heeft in zijn systeem ook een melding gemaakt ! Weet dat de combo niet goed is qua gezondheid en heb met t reutje al heel wat bezoekjes aan de dierenarts gehad . Maar zoals ik al zei ze zijn me te dierbaar om ze nog verder in gezondheidsproblemen te brengen.. En zoals ik in het begin al zei: NO WORRY dr komt geen nest uit deze 2 voort !!

honden page profiel samsam

Wat betreft black en tan Jack Russels ben ik bang dat je dan toch opgelicht bent, want de kleur is niet erkend. De hoofdkleur van een Jack Russel dient wit te zijn. Bij een hondje met deze kleur is het onmogelijk een FCI stamboom te krijgen.

tanchi (Gast)

Dank je voor je reactie , ik ben niet opgelicht , degene die de moeder en oma heeft gekocht wel dan , ik ga het uitzoeken, als blijkt dat de fokker niet erkend is zal ik daar zeker melding van maken.

honden page profiel Hilde & TwinkoHilde & Twinko

honden foto van Hilde & Twinko

Dat wist ik ook niet maar inderdaad: Raad van Beheer website, kijk onder 'vacht'

LET OP; Er bestaan geen raszuivere Jack Russells met de kleuren black & tan, golden en zilver. Dit zijn ongeoorloofde kleuren en deze Jack Russells zijn dus niet raszuiver. 

honden page profiel Anna & Misha Anna & Misha

honden foto van Anna & Misha

ik kan je geen advies geven maar ik heb een vraag naar de anderen dus honden die uit dezelfde papa en mama komen mogen geen puppies krijgen? of moeder en zoon? 
Tis niet dat ik wil fokken maar ik vind het interessant

honden page profiel Sigrid, Sandy, Diva & NalaSigrid, Sandy, Diva & Nala

honden foto van Sigrid, Sandy, Diva & Nala

" ik kan je geen advies geven maar ik heb een vraag naar de anderen dus honden die uit dezelfde papa en mama komen mogen geen puppies krijgen? of moeder en zoon? 
Tis niet dat ik wil fokken maar ik vind het interessant "


nee dat mag niet

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "gevaarlijk??" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Een halsbandenvraag
^