Puur oor en andere oorsmeertips

40 reacties · pagina 2 van 2

Pepijn & Otis

14 april 2013, 10:51

Ah kijk, dat is mooi! De ingrediënten spreken mij erg aan. Idd niets waarvan ik geen duidelijk beeld heb wat het is haha. Hopelijk reageren er nog meer mensen die het gebruiken.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Puur oor en andere oorsmeertips" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Annelies & Déru†, en de Puli,s Ixy en Kwintgoedgekeurde fokker

14 april 2013, 11:24 3 doggies

Ga geen otoclean gebruiken als de hond toch al gevoelig is voor allerlei middeltjes. Hier gebruikte ik het en de hond had na een uur nog geen huid meer in de oren. De huid kon ik er zo vanaf vegen, het spul bijt als de ziekte! Zeker geen azijn.

Sowieso zul je bij oormiddeltjes er zeker van moeten zijn dat een trommelvlies intact is en dit kan alleen een arts beoordelen!

Pepijn & Otis schreef het onderwerp

14 april 2013, 13:02

Trommelvlies is gelukkig intact. Wat is jou kennis over of ervaring met azijn? Ik vond het namelijk wel als een goed alternatief klinken, maar er zitten blijkbaar ook nadelige effecten aan verbonden?

Michelle B.

gewijzigd 14 april 2013, 11:30 3 doggies

Waarom geen azijn? Otoclean heb ik lang gebruikt en ik zag niet de dingen die jij noemde, maar het werkte op een gegeven moment niet meer goed.

W&W

14 april 2013, 12:24 3 doggies

Zoals ik al eerder in een reactie heb gezet gebruiken heel veel mensen met goldens otoclean en ook ik heb nog nooit gehoord dat iemand de huid van de oren eraf kon vegen. Misschien dat jou hond dan erg allergisch is? Heb overigens ook nog nooit gehoord dat een van de honden die ik ken er allergisch op reageerde.

Sowieso ken ik veel mensen die het voor hun hond gebruiken, niet alleen goldens........
Lijkt me best een enge ervaring als je zijn huid zo eraf kunt stropen.......

Pepijn & Otis schreef het onderwerp

14 april 2013, 12:59

Karel reageerde dus ook gillend van de pijn op Otoclean. Terwijl zijn trommelvlies gewoon intact was op dat moment. Heb het bij Pepijn toen ook gebruikt en hij reageerde niet zo heftig, maar ook aan zijn kop zag ik dat hij toch wel iets voelde. Dus heel vriendelijk spul lijkt het me niet.

Heb nu ook even de ingrediëntenlijst opgezocht, maar vind daar toch ook echt teveel chemische goedjes bij staan. Het zal allicht voor andere honden goed werken, maar ik gebruik liever zachtere producten omdat mijn ervaring is dat dat op de langere termijn (en bij Karel ook op de korte) veel beter is voor de hond.

Om schoon te maken zou ik gewoon wat johannesolie van dr Vogel in een pipet opzuigen en in het oor doen, even inmasseren en dan het oor uitvegen met een watpad. Dit wordt normaal ook gebruikt om oorproppen zacht te maken zodat je ze kunt verwijderen. Is zacht en genezend voor de huid. Mijn honden reageren hier goed op!

Truida, Kenzo & Rocky (RIP)

14 april 2013, 22:08

" Om schoon te maken zou ik gewoon wat johannesolie van dr Vogel in een pipet opzuigen en in het oor doen, even inmasseren en dan het oor uitvegen met een watpad. Dit wordt normaal ook gebruikt om oorproppen zacht te maken zodat je ze kunt verwijderen. Is zacht en genezend voor de huid. Mijn honden reageren hier goed op! "

Annelies, waar kan je die Johannesolie kopen, gewoon bij de drogist?
Ik moet nl van de DA regelmatig de oren van Rocky schoonmaken omdat er onderin een prop oorsmeer zit. Maar er komt nooit iets uit nadat ik de Otoclean heb gebruikt.

dogfriend

15 april 2013, 11:22

puur en/of cdvet zijn goede homeopatische middelen ;-) heb van beide verschillende dingen

zonnetje

15 april 2013, 11:44

Ik heb met Fedor zn oren ook lang zitten tobben, uiteindelijk heeft een andere dierenarts een afkrabseltje genomen en bleek het veroorzaakt te worden door een gist ipv een schimmel. Ander middeltje, na een week was het weg en is het ook niet meer terug gekomen.
Dus even een afkrabseltje naar het lab sturen bij de da, en je weet wat het is, en dus ook wat je kunt doen.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Puur oor en andere oorsmeertips" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^