Hi,
Ik ben hard op weg een collectie DVDs te verzamelen met een registratie van een meerdaags seminar dat vorig jaar gegeven werd door Dr Ian Dunbar en Nicholas Dodman. Beiden zijn dierenarts en hebben ook een enorme gedragskundige achtergrond.
Op één van de DVDs kwam ik gisteren iets tegen over kwispelen:
Veel mensen denken dat kwispelen altijd een teken van blijdschap is. Dit klopt niet; vaak laten angstagressieve honden ook dit gedrag zien. Het is dus meer een teken van opwinding dan persé blijdschap.
MAAR:
Onderzoek suggereert dat er een verschil is in kwispelen uit blijdschap en kwispelen bij (angst)agressie: Wanneer een hond kwispelt bij hereniging met de baas doet hij dit harder naar rechts (beweginsgsuitslag is groter). Bij kwispelen als onderdeel van angst/agressie is de beweging meer naar links gericht.
Geinig om te weten, dus ik dacht: ik deel m even hier....
Groetjes, Mischa


















