" hmm, ik lees een paar maal dat blaffen "afstandsvergrotend" zou zijn
maar dat vraag ik me af
is blaffen niet vooral een signaal naar mensen?
tenminste... zo zie ik blaffen over het algemeen
met blaffen trek je enorm de aandacht van je baas (bv als de voordeurbel gaat, of als je andere honden ziet)
honden onderling hebben in mijn idee, helemaal geen geblaf nodig, die begrijpen elkaar zo ook wel.
In mijn idee is het dan ook zo, dat de hond vooral signalen naar jou uitzendt met het blaffen
het communiceren met de andere hond, verloopt door lichaamstaal en geur (vooral)
ik vind het altijd lastig deze gedrags "problemen"
want behalve dat het best te maken heeft met de baas/hond verhouding en de houding van de baas, speelt er vaak ook al gauw een gewoonte mee bij de hond: "als ik dat en dat doe, dan verdwijnt die andere enge hond"...... heel zelf belonend, en als de baas dan ook nog onrustig wordt, mee "blaft" , dan zijn we samen heeel sterk,.
ik zie snappen/snippen niet als een dominante hond hoor, dat is meer angst en onzekerheid
en eerlijk is eerlijk, zo'n kleine Chi heeft ook uiteindelijk heel snel veel te verliezen, ik begrijp het vaak wel, ook van de eigenaren van de Chi.
ik wandel vaak op met iemand met een chi-reutje van nu bijna een jaar, die angst combineert met fel gedrag, we wandelen dan rustig samen, net als Ester voorstelt, 1 voet van Gorby is groter als het kopje van de Chi, en toch...... na een aantal stukjes zo rustig naast elkaar wandelend, gaat de Chi steeds meer ontspannen, Gorby negeert het hondje (op het oog) volledig en toen er een poosje terug sneeuw lag........ werd er gespeeld, oke, Gorby moest er voor gaan liggen maar ze hadden pret voor 10.
En toch was het een beetje eng, want ojeee, wat is die Schnauzer groot vergeleken bij dat kleine dappere do-dootje....
veel goede raad heb ik niet, want zoals gezegd, Joop zegt het ook heel mooi, een onzekere hond kan je niet zomaar zelfverzekerd maken, en gedrag wat succes heeft gehad (in de ogen van de hodn) is makkelijker te herhalen dan er weer uit te trainen.
blijf zelf rustig, ik zelf waardeer het altijd als mensen gewoon rustig blijven, niet corrigeren, hond rustig bij je houden, ook niet te veel zeggen, hooguit vriendelijk gedag naar de andere eigenaar, waarmee je uitstraalt, dat jij de beschermende leiding hebt en er niks is om je druk over te maken.
en kan je wat vriendelijke grote honden vinden, wandel eens een stuk synchroon met ze op
wij hebben op die manier al heel wat honden aan groepen gewend, het kan wonderlijk goed werken, want ook op die manier communiceren ze met elkaar, maar dan veel milder, dan met frontale confrontaties.
enne.... maak je niet te druk wat anderen vinden, als jij je best doet, is het goed genoeg
"