Trekkende honden

23 reacties

Wolverine

4 april 2013, 12:35

Haai...

Ik heb twee lieve Husky's. Als ik mijn 2 honden uitlaat dan trekken ze. Ik heb geprobeert het af te leren maar het lukt niet. Zoals stiltaan en omdraaien zodra ze trekken. Op de heen weg trekken ze meer dan op de terug weg. Als ik met 1 hond loop dan wordt er minder aan getrokken.
Zij hebben allebei een tuig om. Is een halsband beter dan een tuig?

Graag tips / advies

Groetjes....

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Trekkende honden" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Kyra *Shadow* Angel

4 april 2013, 12:36

Wij gebruiken het tuig alleen om te laten trekken zoals het manwerk in de sport.
En anders de hals band met een korte lijn.

Wolverine schreef het onderwerp

4 april 2013, 12:44

Voordat zij een tuig kregen hadden zij een halsband maar door het trekken was ik juist bang de zij last kregen bij hun keel/nek. Ik gebruik ook een korte lijn.

Kyra *Shadow* Angel

4 april 2013, 12:48

" Voordat zij een tuig kregen hadden zij een halsband maar door het trekken was ik juist bang de zij last kregen bij hun keel/nek. Ik gebruik ook een korte lijn. "

Toen Kyra klein was trok ze ook enorm, toen heb ik wel een tuigje gebruikt, nu gebruik ik alleen het tuig voor het manwerk en de halsband tijdens het wandelen en trainen.

Hetgene wat bij Kyra hielp was stijl de andere kant op lopen als ze weer eens voor me liep of een poging deed. En dat werkte wel, maar het trekken is een lastig onderdeeltje. Nu train ik dat naast lopen met snoepjes en dat gaat redelijk goed en het volgen met een bal, dat is wel erg moelijk.

B met D&A†

gewijzigd 4 april 2013, 12:48

Ik zou in ieder geval met ze apart gaan trainen om niet te trekken.
2 honden corrigeren en belonen is niet handig.

Dus aparte wandelingen gaan doen en belonen wanneer er niet getrokken word.
Probeer eens een andere kant op te lopen.

Als je verder niet aan sledesport of iets in die richting doet kan je gewoon het tuig behouden.
Wanneer je dat wel doet of wilt gaan doen is het handig om een duidelijk verschil te maken tussen niet trekken en wel trekken.
Met tuig mogen ze trekken en met halsband mag het niet.
Is prima aan te leren.

Het is ook belangrijk om 1 methode aan te houden voor langere tijd.
Niet steeds wisselen dat is verwarrend.
En veel geduld hebben is ook belangrijk ;-)

Ina

gewijzigd 4 april 2013, 12:52

Het stoppen of omdraaien is een prima methode om met een slappe riem te leren lopen. En uiteraard belonen als ze met een slappe riem een paar pasjes naast je lopen.
Ben je 100% consequent geweest met het stoppen/omdraaien...of heb je ook wel 's dat je denkt nou laat maar hoor? Als je dat doet....dan gaat het niet snel lukken.

Verder is de timing van je beloning heel belangrijk en ook de beloning zelf is belangrijk...zien ze het wel als beloning?

Je moet ook niet stoppen of omdraaien als de riem al strak is maar juist al op het moment dat ze voor je uit gaan lopen...slappe riem betekend weer gaan lopen...2 pasjes een slappe riem dan belonen...lukt dat niet dan hou je het bij 1 stapje. Gaat het wel goed ga je naar 3 pasjes etc.etc.

En apart met de honden gaan oefenen niet allebei tegelijk.

Wolverine schreef het onderwerp

4 april 2013, 12:55

Bedankt voor jullie reacties... Ik ga met beloningen werken en hopen dat het goed gaat.

Roos

6 april 2013, 19:12

Mijn buuf heeft ook twee husky's super leuke honden. Maar poeh wat zijn ze sterk. (laat ze ook wel eens voor haar uit) Mijn tip is om ze beiden een gentle-leader om te doen. Dit scheelt al een stuk!

rataplan

6 april 2013, 19:47

" Mijn buuf heeft ook twee husky's super leuke honden. Maar poeh wat zijn ze sterk. (laat ze ook wel eens voor haar uit) Mijn tip is om ze beiden een gentle-leader om te doen. Dit scheelt al een stuk! "


En een tijdje later hebben ze een hernia...
Gewoon goed trainen, los van elkaar met een halsband, als je nog wat wil doen met de sport, kan je aanleren dat een tuig is om te trekken en een halsband voor naast

gerda goudvis

6 april 2013, 20:48

kun je ze niet ''afleiden'' met wat lekkers of iets wat ze leuk vinden balletje/takje etc? en er een commando naast of volg er van maken?
had dit juist andersom met bo, als ze los volgt loopt ze ruim 2 meter achter me. (stop ik blijft zij ook staan,)
nu ik gedroogde long of pens, super lekker brokjes e.d. gebruik gaat het wel een stuk beter...
Met riemen/tuigen heb ik niet echt ervaring,

succes!

Hanneke

gewijzigd 6 april 2013, 21:25

Ik kan je van harte in dit geval een halti harness aanraden; de hond mag trekken als je de lijn op de rug bevestigd, als je hem voorop bevestigd ben je aan het trainen en mag het niet. Een hond snapt dit verschil zeker.
Ik zou bij trekkende honden absoluut niet het tuig inruilen voor een halsband! Dit is absoluut niet gezond naar mijn mening...


Lees dit artikel, onder het kopje 'kies voor het welzijn van je hond' zie je welke tuigen ik bedoel :-)

http://www.allergie-bij-honden.nl/is-een-halsband-schadelijk-voor-je-hond/

Er zijn nog mensen die het trekken het liefst afleren met correcties en een halsband, maar dit is naar mijn mening niet een gezonde manier :(

Wendy

6 april 2013, 22:57

Je zal je honden eerst een voor een moten leren wandelen aan een losse lijn voor je ze samen zo kan leren wandelen.
Ik zou gaan klikkeren.

daven

gewijzigd 6 april 2013, 23:08

tja ik zou voor halsband gaan ,persoonlijk vind ik dat je net wat meer controle dan hebt .
Tuig is ook gemaakt voor te trekken he ;-)

ik schijn de enigste op deze planeet te zijn die trekken niet erg vind (ja ik hol er niet achteraan ,gewoon stevig door lopen ) ,dit vind ik minder vermoeiend als een hond die je bijna voort moet slepen en 1000x inhoud O-) O-) (die heb ik namelijk ook :-D :-D :-D )

Maarja 2 trekkende honden is mischien weer iets te veel van het goeie he ;-)
wat bedoel je met klikkeren wendy ,als ze netjes volgen een klik(met zo'n klikker ) en dan wat lekkers geven of zo ?

De rode Husky

6 april 2013, 23:37

je kan ze natuurlijk ook voor de step beleren :-D gegarandeerd dat je het leuk vind.

Wolverine schreef het onderwerp

9 april 2013, 11:05

Bedankt voor jullie advies en tips...
Ik ga zeker paar advies en tips uit proberen.

Groetjes Salina

Lizzy

9 april 2013, 11:11

"

En een tijdje later hebben ze een hernia...
Gewoon goed trainen, los van elkaar met een halsband, als je nog wat wil doen met de sport, kan je aanleren dat een tuig is om te trekken en een halsband voor naast "




Is dat zo?
Mijn ervaring is dat hij met de gentle leader NIET trekt, dus hoe kan hij er een hernia van krijgen?
als ik de riem aan zijn halsband doe, trekt hij wel.
Waarom weet ik niet, misschien juist om van dat akelige gevoel aan zijn luchtpijp af te komen.
Ik heb in elk geval super ervaring met de gentle leader.

Sleddog team Akiak Tikaani

9 april 2013, 11:21

ik zou ook proberen aan te leren dat halsband betekend: niet trekken.
tuigje of harnas, wel trekken.
Die link gaat een hond, ook een hus, zeker leggen!

Punt is dat het wel heel lastig is om husky's het trekken af te leren... t zijn namelijk wel trekhonden pur sang!

Succes ;-)

Pooh en Teigetje

9 april 2013, 11:24

Oké, daar kom ik weer: is een U-lead geen optie?Sinds wij die voor Pooh hebben, is wandelen veel relaxter en zijn we veel succesvoller om hem (ook) op commando naast ons te laten lopen....

Wolverine schreef het onderwerp

gewijzigd 9 april 2013, 11:29

Pooh, hoeveel heeft U-lead gekost? Kan je het kopen in de Intratuin of in een dierenzaak?

Fabienne

gewijzigd 9 april 2013, 11:34

Hier een puByr! En trekken dat hij kan... Hij wéét heel goed hoe lopen aan de riem hoort, mja, als je 8 maanden bent he... Even stilstaan zonder druk op de lijn, omdraaien; niks helpt op dit moment bij puByr. Mijn nieuwste truc lijkt voorzichtig succes te hebben. Ik ga minutenlang stilstaan, luister naar de vogeltjes, bestudeer de wolken etc. Meneertje raakt wel wat confuus, maar trekt gewoon door en laat een wolvengeluid horen, heel hard. Ik blijf stoÏcijns de lucht bestuderen. Als hij uiteindelijk stopt en afwachtend naar mij kijkt, en dat kan echt een hele poos duren, lopen we weer verder. Ik merk dan toch dat mijn boodschap is aangekomen. Tenminste, voor even dan...O-)

Lizzy

9 april 2013, 11:33

Oh, die bedoelde ik ook in mijn verhaal.
Haalde gentle leader en U leader even door elkaar.
Ik heb deze en bevalt SUPERRRR...
Ik heb hem besteld, als je googeld kom je hem vanzelf tegen.

Pooh en Teigetje

9 april 2013, 12:02

Ik heb die van mij bij de hondenschool (Martin Gaus) gekocht... Ik zie dat hij in de webshop van hun 27 euro kost.... Moet wel echt goed aangemeten worden!

Hanneke (gast)

9 april 2013, 13:49

Halti Harness en Easy walk werken ook prima en zijn ca. 10 euro goedkoper voor mensen die twijfelen ;-) vind ze zelf net iets fijner dan de U-lead maar dat is persoonlijk

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Trekkende honden" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^