Wandelen met pup

16 reacties

kristel

2 april 2013, 18:47

Hoi hoi

Onze pup vind het geweldig aan de riem. Sinds dag 1 loopt ie gezellig overal mee.
Mijn vraag is eigenlijk hoelang mag ik lopen met een pup van 8 weken. Snap dat dit geen uur/half uur is. Maar een rondje van 10 minuten kan dit kwaad? Of is dit ook al te lang.
Heb al heel mijn leven honden gehad maar nog nooit een pup voor mijzelf. Daarom dat ik overal maar voor de zekerheid naar vraag. Weet dat je niet te veel moet wandelen vanwegen ontwikkeling van de botten maar 1x per dag een iets langere ronde kan dit kwaad. Wil hem dan meer door het dorp laten lopen zodat hij auto;s leert kennen enz. socialisatie
Alvast bedankt
ook namens nero.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wandelen met pup" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Patricia & de Musketiers

2 april 2013, 18:49

als je 5 minuten per maand dat hij oud is aan houd kan het geen kwaad. Hij is nu 2 maanden oud, dus 10 minuten lopen kan prima.

Esther

2 april 2013, 18:50

Wat voor hondje heb je?

Als je een kleintje hebt is het makkelijk..
Die til je dan af en toe een stukje op zodat ie uitrust..

Maar niet teveel lopen hoor..

Kleine stukjes..

Tis een baby he? ;-)

kristel schreef het onderwerp

2 april 2013, 18:53

heb een kruising vader bouvier en moeder poolhond/bordercollie
10 minuten per dag. Dus niet alle keren als ik hem uitlaat dan moet het lukken en kan het geen kwaad. Fijn om te weten.bedankt voor jullie reacties

Stef

2 april 2013, 19:06

Ik hou 1 minuut per week aan, dan kan je ook makkelijk opbouwen

Doggy

2 april 2013, 19:08

" 5 min per maand dus met 2 maanden 10 min per keer "


Dit heb ik ook gehoord op mijn hondenschool.

Wat TS nog niet weet (en ik eigenlijk ook niet) is hoeveel keer per dag je met een pup 10 minuten mag lopen? 4x per dag?

Een pup laat je normaliter om de 2 uur uit ivm de zindelijkheidstraining. Dan kom je al gauw uit op 10x per dag. Maar ik neem aan dat je met een pup niet 10 x 10 min per dag mag lopen?

Ella & Lia

2 april 2013, 19:28

Wij hebben altijd gedaan.. 1 minuut per week, dus op 8 weken max 8 min aan een stuk wandelen :-)

Sigrid, Sandy, Diva & Nala

2 april 2013, 19:32

"

Dit heb ik ook gehoord op mijn hondenschool.

Wat TS nog niet weet (en ik eigenlijk ook niet) is hoeveel keer per dag je met een pup 10 minuten mag lopen? 4x per dag?

Een pup laat je normaliter om de 2 uur uit ivm de zindelijkheidstraining. Dan kom je al gauw uit op 10x per dag. Maar ik neem aan dat je met een pup niet 10 x 10 min per dag mag lopen? "


bij mij was het 1x of 2x per dag 10 min lopen en de anderen keren aan de over kant plassen en of poepen.

Doggy

2 april 2013, 20:31

"

bij mij was het 1x of 2x per dag 10 min lopen en de anderen keren aan de over kant plassen en of poepen. "


Ah, dank je wel. Altijd goed om te weten:-)

Davy's

3 april 2013, 01:18

Dat er mensen zijn die op de minuut kijken hoe lang hun hond mag wandelen ...
Het aantal minuten per week is een richtlijn, je hond gaat heus geen gewrichts problemen krijgen als je eens een keer wat langer loopt O-)

Naomi en Ares

3 april 2013, 08:15

Ares ging altijd heel demonstratief zitten als die het zat was haha :-D

Claudia

3 april 2013, 08:47

dat van 5 minuten per maand is al weer achterhaalde theorie.
belangrijkste is dat je goed doseert rust-actie verhouding.
ik vind het juist goed dat je haar bloot stelt aan alles, e dan komt het echt niet meer op een minuutje.
Maar kijk naar je hond deze geeft zoveel signalen.
Het is natuurlijk logisch dat je geen uren gaat lopen met je hond, maar die 10 minuten kunnen echt geen kwaad

Sigrid, Sandy, Diva & Nala

3 april 2013, 16:56

" dat van 5 minuten per maand is al weer achterhaalde theorie.
belangrijkste is dat je goed doseert rust-actie verhouding.
ik vind het juist goed dat je haar bloot stelt aan alles, e dan komt het echt niet meer op een minuutje.
Maar kijk naar je hond deze geeft zoveel signalen.
Het is natuurlijk logisch dat je geen uren gaat lopen met je hond, maar die 10 minuten kunnen echt geen kwaad "


dat is ons door de fokker en hondenschool 7 maanden geleden verteld !

greet

3 april 2013, 17:23

ik probeer me ook altijd een beetje aan die richtlijn te houden.maar soms is het best wel eens wat langer ik loop in een rustig tempo en ook mag hij soms los even ravotten dan weer aan de riem en rustig terug.
ik probeer ook wel eens een rustige dag in te lassen zodat hij lekker kan rusten en dat vind hij ook lekker.
ga ik naar de ren in het park 3 min lopen daar kan hij met andere puppies spelen en dan is hij na een half uurtje of zo echt moe dan ga ik naar huis daarna gewoon plas en poep rondje maar geen lange wandeling.
groetjes greet

Ella & Lia

5 april 2013, 11:28

" Dat er mensen zijn die op de minuut kijken hoe lang hun hond mag wandelen ...
Het aantal minuten per week is een richtlijn, je hond gaat heus geen gewrichts problemen krijgen als je eens een keer wat langer loopt O-) "


Heeft denk ik ook niemand gezegd dat die met een timer naast zen hond loopt toch? :-) Het gaat hier inderdaad om richtlijnen en ja ook bij ons was het soms al eens wat langer.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wandelen met pup" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^