mede omdat het asiel zo stellig was in haar bewering dat cash absoluut niet met honden overweg kon, liet ik cash eigenlijk nooit bij honden.
peter is hier dit weekend, en die denkt daar anders over, en terecht is wel gebleken.
natuurlijk wist ik al wel dat een hond sterk reageert op de gemoedstoestand van zijn baas/vrouwtje, maar het is nu ook wel bewezen voor mij.
als peter cash uitlaat, gaat hij naar het losloopbos en laat haar gewoon los. ik ben daar niet bij, maar het gaat steeds goed. cash gaat snuffelen, omdat peter heel relaxed is en zelfverzekerd, gebeurd er niets. ze maakt kennis en loopt weer door.
net waren we met kids en honden op de hei, en elke keer als er iemand met een hond kwam die losliep, werd ik nerveus. peter zegt dan wel dat ik gewoon rustig moet blijven, maar ik vind dat moeilijk, want ik ben gewend aan honden die echt niet met honden kunnen.
elke keer als ik nerveus werd, was dat duidelijk te zien aan cash haar houding, want ze werd dan gespannen. tot ze naar de hond ging, dan ging het goed, gelukkig. gaandeweg kreeg ik ook meer vertrouwen in haar, en ze was dan ook niet meer gespannen voor ze naar een hond ging. peter was al in staat om mijn ogen dicht te houden als er een hond aankwam.
ik roep dat hier op hp al zo lang tegen mensen waarvan hun hond uitvalt naar andere honden, maar ik werd nu zelf even met mijn neus op de feiten gedrukt. dat cash een gevoelig hondje is wist ik allang, maar dat ze zo snel aanvoelt dat ik nerveus ben, zelfs als ze niet eens aan de riem zit, dat wist ik niet.



3 doggies





..., het blijft een neus hond 












