Proberen te pikken van het aanrecht

12 reacties

Kim Gathier

20 maart 2013, 22:32

Van pups af aan proberen wij Missy (Golden retriever x Labrador) al af te leren om eten van het aanrecht af te jatten. Dit lukt alleen nog steeds niet. Ze staat vaak met haar voorpoten tegen het aanrecht. Als we goed opletten en we zien de intentie dat ze naar het aanrecht wilt opspringen zeggen we 'NEE', dit werkt wel goed. Alleen zijn we er niet altijd met onze volle aandacht bij en het is ook nogal vermoeiend dit te blijven herhalen. Kent iemand dit probleem en heeft iemand een idee voor een oplossing?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Proberen te pikken van het aanrecht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

s@nt@

20 maart 2013, 22:38

Zorgen dat er geen reden is om tegen het aanrecht te springen, dus alles wat ruikt opbergen.
Als je eten klaarmaakt haar op afstand van de keuken / aanrecht houden.
Santa mag niet in de keuken komen als wij koken of anderszins bezig zijn daar, omdat het te krap is en ik geen ongelukken wil. Hij weet precies hoe ver hij mag gaan.
Dat kost veel tijd ja, maar goed aangeleerd, heb je de rest van haar leven plezier van.

Patricia & de Musketiers

20 maart 2013, 22:49

wat ook werkt is als je hond het doet achter een hoekje staan en een sleutelbos of iets dergelijks de keuken in gooien, dan schikken ze, en doen ze het meestal niet nog een keer. Maar NIET TEGEN JE HOND GOOIEN! ;-)

Eurasier jongen

20 maart 2013, 23:09

Sluit me volledig bij s@nt @ aan.Hier ook geen honden in de keuken als ze er niets hebben te zoeken.Te kleine keuken,te gevaarlijk.
Is me tot nu toe met elke hond gelukt al heeft het bij de laatste wel even geduurt.
Zo ook bij jou zou ik denken,omdat het gedrag al vaker is beloond,maar ik zou het toch de beste oplossing vinden.

Alexandra & Mikey

gewijzigd 20 maart 2013, 23:34

Hier het zelfde probleem. Echt een oplossing heb ik eigenlijk ook nog niet, maar Mikey kent nu het commando 'laag' en dit maakt dat ze wel gelijk van het aanrecht afgaat als ik laag zeg. 

Eerst deed ik telkens wanneer ze op het aanrecht kwam een snoepje voorhouden en dan lokte ik haar met 4 pootjes op de grond. Als ze dan 3 a 4 seconde op de grond was zei ik 'goed zo' en kreeg ze wat lekkers. Hier het commando 'laag' aan gekoppeld en dit heeeel vaak herhaald.  Ook heb ik de tijd tussen het laag blijven en de beloning gevarieerd, zodat ze soms wat langer dr best moest doen voor een beloning. (kost wel wat oefening want als je te lang wacht dan wordt er weer gesprongen en ben je eigenlijk te laat) 
Maar toen kreeg ze door dat er wat te verdienen viel als ze met 4 pootjes op de grond bleef. En werd het commando 'laag' toch wel erg interessant. :-)

Als ik bijvoorbeeld aan het koken ben dan blijft Mikey heel braaf op de grond. Ze weet ondertussen dat als ze lief gaat zitten of liggen dat ze dan iets lekkers krijgt. (Mikey ging 1x liggen en dit heb ik toen overdreven beloond. Dit is wel blijven hangen en nu gaat ze vaker liggen in afwachting of het weer zo goed beloond wordt.)  Wanneer de beloning op de grond groter is dan het het aanrecht zal het opspringen minder worden.

Maar ja, als ik niet in de keuken ben is het natuurlijk een ander verhaal ;-) Op dat moment weet ze volgens mij ook dat ze geen beloning kan verdienen door op de grond te blijven, want ik ben er toch niet.
Het belangrijkste is dan volgens mij dat ze nooit beloond wordt voor het opspringen/pikken en dat kan eigenlijk alleen maar als er nooit wat te halen valt op het aanrecht.
Haha, Mikey van mij is al regelmatig beloond en snoept nog wel eens van een 'leeg' bord met etensresten en dergelijke dat ik in de gootsteen heb gezet. (we hebben geen afwasmachine). Dus ik kan je de theorie van een lege/schone aanrecht wel vertellen, maar ikzelf heb hier in de praktijk best wel moeite mee ;-) 

Gr. Alexandra

Lo&So

21 maart 2013, 00:10

Ik heb ook zo'n jatter. Vreselijk!
Ik kan het haar niet kwalijk nemen hoor, ex straathondje, dus die heeft ooit eens flinke honger gehad.
Ik laat zowiezo niets slingeren op het aanrecht en als ik aan het koken ben mag ze er ook niet bij, ze heeft me al eens toen ik me omdraaide de knakworstjes uit de pan gejat.

Momenteel ben ik aan het oefenen, iets lekkers op het aanrecht leggen, mezelf er tussenin posten en wachten tot ze niet meer op het geliefde lekkers op het aanrecht fixeert maar naar mij kijkt.
Zodra ze maar iets wegkijkt van het aanrecht zeg ik goed zo en krijgt ze iets heeeeel lekkers, niet een flutkoekje of zo, het moet lekkerder zijn dan het begeerde.
Ik hoop dat ik ooit eens de aanrechtfixatie eraf krijg.
Het oefenen is in elk geval een gezellige bezigheid tussen ons tweetjes en verder zien we wel.
Ik laat in elk geval niets maar dan ook niets slingeren.

Hier  hog een maar hem gaat het niet om eten maar om water en zijn waterbak staat er maar steeds aan de kraan likken ik wordt er hopeloos van eerlijk gezegd

Mellow

21 maart 2013, 10:08

Inderdaad zorgen dat er niks eetbaars ligt. En volhouden, volhouden, volhouden ;-) 
 
Mellow heeft nog nooit met haar voorpoten op het aanrecht gestaan, als ik met haar eten bezig ben zit ze keurig op het kleedje te wachten :-)

gerda goudvis

21 maart 2013, 10:48

is wel iets anders, maar misschien kan dit ook helpen?

toen de hond van mijn ouders nog een stuk jonger was ging hij steeds op de bank liggen als we er niet waren of op bed lagen.  (hij liep gewoon rond door de kamer,)
mn ouders hadden toen een soort alarm met sensor wat een hoog piepje geeft....
je hebt dan 2 van de kleine kastjes... en moet je dan tegenover elkaar zetten, (volgens mij is de maximale afstand 3 tot 5 meter of zo) en zolang die 2 naar elkaar gewezen zijn hoor je niks.
maar komt er iets tussen, bijvoorbeeld de poten of n neus of zo gaat dat piepje af, en dat blijft eigenlijk net zo lang piepen totdat sensors elkaar weer zien....
dit zou je dan op de hoeken van het aanrecht kunnen zetten, of even met dubbelzijdig plakband aan de lades van je keukenblok. wel zorgen dat de sensors elkaar zien.
bij de hond van mn ouders heeft het wel goed geholpen, omdat hij dat piepje irritant vond :-D

(je hebt ze op batterij, en met n stekker...)
als je op google sensor alarm deur intypt snap je n beetje wat ik bedoel,

succes verder!!

Kim Gathier schreef het onderwerp

30 maart 2013, 23:28

Dank jullie wel voor de reacties. Ik zie heel veel blijven volhouden en dat doen wij ook. Iedere keer weer duidelijk laag zeggen. Dan doet ze het ook niet of het woordje nee, als ze er al naar toe loopt. Ik zie aan haar houding dat ze het weer wilt proberen. Ik denk dat het labrador in haar te gek is op het eten haha. Ik zal jullie laten weten als het beter gaat. We kunnen haar helaas niet uit de keuken houden aangezien we een open keuken hebben en dus de keuken in de woonkamer staat. Maar het gaat steeds beter. Er staat nooit eten of het aanrecht.

s@nt@

30 maart 2013, 23:30

Leuk dat je het laat weten, als ze geen succes heeft zal het uiteindelijk steeds minder worden, echt.
En je ziet steeds beter aan je hond wat ze van plan is, dus kun je beter anticiperen! ;-)

lilly

30 maart 2013, 23:37

zorg dat ze niets te pakken krijgt, dus altijd alles goed opbergen! als ze ook maar 1 keer iets te pakken krijgt kun je opnieuw beginnen, want dan is haar gedrag beloond! ook al is ze daarna gecorrigeerd, op het moment dat ze het eten te pakken had heeft ze haar beloning gehad. succes hoor!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Proberen te pikken van het aanrecht" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^