Ik weet niet of hij wil vechten, misschien is hij enthousiast. Je moet gauw zorgen dat dit stopt, want het blaffen wordt nu zelfbelonend. De hond blaft, de andere hond loopt door, de hond denkt: die heb ik mooi weggejaagd met mijn geblaf.
Je kunt dit afleren door aandachtsoefeningen met hem te doen. Je moet ogen van voor en achter hebben om eerder dan hem te zien dat er een hond aan komt. Je draait je dan om en gaat zo staan, dat je samojeed de hond niet kan zien. Je gaat dan zijn aandacht vragen. Dit moet je eerst thuis gaan oefenen. Je roept hem, zegt 'kijk eens' of een ander commando en als hij kijkt, beloon je hem. Dit is gemakkelijk met een clicker aan te leren, maar kan ook zonder. Eerst moet de hond 1 sec. je aankijken, dit ga je langzaam opbouwen. Je kunt ook bijvoorbeeld zijn aandacht afleiden van de hond door hem enthousiast te maken voor een bal. Je pakt dan een bal als hij de hond ziet, draait je om en speelt met de bal. Een hond kan zich niet op 2 dingen tegelijk richten.
Ik zou met je hond naar cursus gaan, daar kun je dit soort dingen goed aanleren. Je hond komt nu in de puberteit en je moet zorgen dat jij de leiding hebt. Mannetjes hebben vaker de eniging om te willen vechten, ze willen dan even testen wie de ranghogere is. Maar teefjes kunnen dit net zo goed! Als teven vechten of ruzie hebben, is het vaak heftiger dan bij reutjes. De hond voelt zich ook sterker, omdat hij aan de lijn zit. Hij heeft dus zijn baas achter hem staan voor 'steun'.