Chowchow clubmatch, eerste show. Tips?

15 reacties

Ik heb mij ingeschreven voor de clubmatch van de NCCC.
Nu is dit mijn eerste keer, en ik weet eigenlijk niet zo goed hoe het allemaal gaat. De grote lijnen weet ik. Gezamelijk in een rondje lopen, dan op een rijtje staan en een voor een in een driehoek lopen en daarna gaat ce jury de hond betasten. Maar hoe precies de ongeschreven regels zijn, en alle afkortingen/vakjargon termen zijn ik heb geen idee. Mag ik bijvoorbeeld koekjes gebruiken in de ring? Ook bij het betasten? En hebben jullie handige tips voor een beginner om niet een complete flater te slaan?

Alles zou fijn zijn.

Alles in de ring mag zolang je anderen maar niet tot last bent. Speeltjes, snoepjes, koekjes, maakt niet uit als je hond erdoor beter presteert dan is het toegestaan.
Ook worden overigens wel eens andere figuren gevraagd dan een driehoek en recht op en neer maar niet vaak hoor. Gebeurt dit dan kun je gewoon aan de keurmeester vragen wat deze bedoelt, dat is helemaal niet gek zeg je gewoon dat je nog een beginner bent.

De hond moet inderdaad dus in stand staan in de line-up ten alle tijden en het juiste gangwerk vertonen tijdens het lopen. Ook moet de hond altijd zichtbaar zijn voor de keurmeester. Loop je dus een rondje of driehoek zorg er dan voor dat de hond aan de kant van de keurmeester loopt. Dat zijn tips die je bij ringtraining leert.
Bij het staan voor de keurtafel, na het betasten en lopen, moet je ongeveer 1 á 2 meter hier van af gaan staan. Niet te dichtbij want dan kunnen ze je niet goed zien, maar ook niet te ver weg natuurlijk. Het kan soms best lang duren dus probeer Blue een beetje gerust te stellen in die tijd. Lieve woordjes, snoepjes geven, etc. Dit vinden keurmeesters vaak ook fijn als ze zien dat de hond plezier heeft in wat die doet.

Ongeschreven regels zijn onder andere dat je niet kwaad mag praten over anderen, net gekleed moet zijn, etc. Maar goed dat wijst zich ook wel van zelf een beetje lijkt mij.
Officieel mag je in de ring niet praten maar niemand houdt zich daar aan hoor ;-). Meestal sta ik in de line-up dus gezellig te kletsen met anderen voor wat afleiding.

Hmm even denken en verder... Nou ik denk dat je hier al een eind mee komt sowieso. En flink Youtube filmpjes bekijken hè O-)!

Inge en Jessy & Binti

4 maart 2013, 21:43 3 doggies

Leuk! Succes gewenst alvast!! Wanneer is het?

Misschien ook niet onbelangrijk: heb je een showlijn? Of een dunne halsband met dunne riem. Want met een tuigje om de ring betreden, dat kan niet haha ;-)

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

5 maart 2013, 09:00

Uhm, ja ik weet dat ik er eentje moet aanschaffen maar nog niet aan gedacht. Even snel opzoek naar eentje.
14 april is de show.

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

15 april 2013, 12:04

Bedankt voor jullie tips! Ik ben tweede geworden in de open klasse teef. ;-)
In leuke honden verhalen heb ik een topic geopend, ik heb hem hier even gekopieerd voor jullie:

Jaaaaa! Met Blue (Koperrood Red Teaka, 5 jaar. Moeder; Crimson the challenger, Vader; Koperrood flying tiger) tweede geworden op de clubmatch van de NCCC in de open klasse teef. Ze kreeg een score van ZG. Opmerkingen waren dat ze zwaar gebouwd was, iets wat te zware ademhaling heeft en wat hoger op de poten had kunnen zijn. Dat ze vriendelijk maar terughoudend was.
Het was voor mij de eerste keer dat ik mee deed met haar. Iedereen was echt heel enthousiast en blij dat ik er was. Ik had eerder al in het clubblad van de nederlandse chowchowclub gestaan met een mooi verhaaltje over blue, daarin stond ook al dat ik naar de clubmatch zou gaan. Ik was nog niet eens op de parkeerplaats, en zelfs zonder hond vertelden mensen mij dat ze het een heel mooi stukje vonden. Ja dat was echt heel erg leuk. Blue vond het prima dat de keurmeester haar betaste, enige wat ze deed was een beetje wegtrekken maar verder niks. Terwijl ik andere chows zag die echt in zn hand hingen. Maar ik weet zeker dat dat niet door de keurmeester kwam, hij was echt de rust zelve.
De fokster was ook erg blij om te zien dat de match tussen mij en Blue zo goed was. Je kon die match echt zien in de ring, daar is de keurmeester ook niet blind voor zei ze haha. Ook zij weet van de ademhaling van Blue en ze adviseert pup kopers die willen gaan fokken met pups uit dezelfde combinatie om een reu te vinden die echt een open ademhaling heeft. Zij zelf is gestopt met fokken. Blue is 5 en was het eerste nestje van Crimson en Tiger. De pups die bij de clubmatch waren zijn nu ongeveer 8 maanden gok ik, en die zijn van dezelfde ouders als Blue.
En silver heeft alles vanuit zijn veilige plekje mogen bekijken. Hij lag in de bench met het deurtje open de hele dag op zijn botje te kauwen. Dus hij heeft zich ook keurig gedragen.

Of ik nog eens mee ga doen weet ik niet, misschien wel. ikzelf vond het in iedergeval heel erg leuk. Maar Blue vond alle nieuwe indrukken heel erg inspannend. Misschien ga ik de volgende keer wel alleen kijken.

Ik ben in ieder geval heel erg trots op Blue!
( en stiekem ook een beetje op mezelf. )


Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

15 april 2013, 16:39

Ja ik met Blue wel, al denk ik dat zij daar anders over denkt haha.
Die vond al die indrukken veels te vermoeiend.
Maar misschien als we het vaker doen het al makkelijker gaat.

Vermoeiend blijft een show voor een hond, maar dat hoeft op zich niet iets slechtst te zijn... ;-) Zo lang jullie er maar lol in hebben hè!
Zou wel leuk zijn als ik jullie eens op een show tegenkom in de toekomst!

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

16 april 2013, 09:54

Haha ja misschien wel, maar dan zal ik eerst wat aan haar conditie moeten doen om te zorgen dat ze niet meer zo zwaar ademt. Nu is dit al een heel stuk beter dan toen ik haar kreeg, maar dat weet de keurmeester natuurlijk niet.

Heeft dat te maken met haar conditie dan, niet bouw? Omdat Chows natuurlijk niet de beste snoet hebben in dat opzicht...
Tja zijn natuurlijk ook niet zulke actieve honden hè, onze Belle was 9 vd 10 keer ook niet vooruit te branden ;-).

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

16 april 2013, 21:21

Ja het heeft met beide te maken, maar daarom als haar conditie hoger ligt kan ze meer hebben. Maar die omhoog schroeven gaat niet zo snel omdat ze dus soms niet vooruit te branden is.

Remie met sledehondenteam Silver linings schreef het onderwerp

23 april 2013, 16:55

Nou, toch de knoop door gehakt, en ik denk dat ik me ga inschrijven voor de ijsselshow in zwolle, en die van de kerstshow in wijchen.

Maar menn, ik wist dat de prijzen hoog waren maar ruim 60 euro per inschrijving.. en dan nog betalen voor een hond die niet mee doet, en als er extra iemand mee gaat. Dan zou ik gewoon uitkomen op 75 euro, en dan heb ik de reiskosten nog niet eens mee gerekend. Pfoee.

Dure hobby dit.

Ik ga er toch nog even over na denken, want ik wil van de winter ook weer mee doen aan sledehondenwedstrijden en daar is het inschrijfgeld ook niet verkeerd..

Ja die CAC shows zijn duur hoor! Nog een van de redenen dat ik (kleine) clubmatches prefereer... O-) Hahaha!

Ijsselshow twijfel ik zelf ook nog over... Na vorig jaar heb ik gezegd dat ik alleen nog zou terugkomen als het weer in de Ijsselhallen gehouden werd, nou ja dat is het geval maar ze hebben mij zo teleurgesteld dat ik nog erg twijfel. Maar goed heb gelukkig nog even om er over na te denken. ;-)

^