Sloper

28 reacties

Rineke

gewijzigd 25 februari 2013, 11:58

Angel is nu 6,5 maanden.Ze is super lief en luistert goed.
Het enige probleem of naja probleem..
Ze maakt alles stuk. Of in ieder geval alleen haar eigen dingen.
Een tennisbal is binnen een halfuur helemaal kapot,
Flostouwen vind ze geweldig trekspelletjes enzo.
Maar als ze op haar kleed ligt begint ze die touwtjes aan het uiteinde 
Eruit te trekken en eet ze ook op dus dat krijgt ze niet meer alleen als we samen spelen.
Fleece speeltjes zijn binnen no time stuk. 
In haar bench ligt een kleed maar die vervreet ze ook helemaal.
Ze is gek op kauwbotjes dus die ook bij haar in de bench gelegd 
Maar dan vind ze het kleed stukbijten toch interessanter. 
Heeft iemand misschien tips?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Sloper" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Esther

25 februari 2013, 12:04

Vaak is vernielen een uiting van spanning/stress. Om dit te kunnen beoordelen is er meer informatie nodig.

Wat doe je op een dag qua wandelingen? Hoevaak en hoelang? Hoevaak speel je op een dag? Doe je ook oefeningen? En hoeveel slaapt Angel op een dag?

Gorik & Ziva

25 februari 2013, 12:05

Ik volg. Ziva vertoont, weliswaar in mindere mate, ook dit gedrag.

B met D&A†

25 februari 2013, 12:08

Je zou er mee kunnen beginnen om speelgoed alleen te geven wanneer er ook echt gespeeld word.Afnemen wanneer je klaar bent.
Je hond dus niet de kans geven om het te slopen.

En ze zit natuurlijk nog vol in het wisselen van de tanden.
Weet je hoe ver ze is?

Zorgen voor genoeg botten om te kauwen.
Kauwbot mee in de bench vind ik zelf een te groot risico wanneer er niemand bij is omdat ze er in zou kunnen stikken.

Je kan wel een kong meegeven de bench in.
Daar kan je pindakaas of smeerkaas in doen.
Als je vers vlees geeft kan je dat er ook in doen.

Op een kong kan ze ook gewoon kauwen.

W&W

25 februari 2013, 12:08

Ik heb eigenlijk dezelfde vragen als Esther.

Krijgt ze voldoende beweging en uitdagingen?

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

gewijzigd 25 februari 2013, 12:11

Oh ja, hier ook een die het heerlijk vindt om alles vakkundig uit elkaar te halen. Daar kan ze echt van genieten; hoe harder dingen kraken en scheuren, hoe leuker het is!

Oplossing: niet van dat soort speeltjes hebben (niet de mogelijkheid geven om dit zelfbelonend gedrag in stand te houden). Nou ja, we hebben ze wel, maar daar wordt alleen mee gespeeld wanneer wij ook 'mee spelen'. 
Ze krijgt nooit een speeltje wat kapot kan gaan (eigenlijk alles dus ;-)) wanneer we er niet zijn. 
Het kleed in haar bench moest er inderdaad ook aan, wat jij ook aangeeft. Oplossing: geen kleed in de bench. Kaal en saai, maar het werkt wel (we kunnen nu trouwens makkelijk een kleed of andere dingen neerleggen; ze zal het niet kapotmaken; ze is de sloop-/ontdekkings/-puber-fase voorbij).

Waar ze bijvoorbeeld wel zelf een aardig poosje zoet mee kan zijn, en wat niet kapot kan gaan: een lege pet-fles. Echt, uren speelplezier en het verveelt nooit (soms wat brokjes erin, maakt het nog leuker)
Ook vindt ze de afgeknipte pijp van een oude spijkerbroek helemaal het einde. Hier kan lekker mee geschud en gegooid worden en je kan er ook lekker op kauwen. 
Een oud t-shirt en handdoek zijn ook favoriet.

Al die dure speeltjes die er te koop zijn.... hier is er één die het allergoedkoopste het allerleukst vindt!

W&W

25 februari 2013, 12:48

Even nog een toevoeging. Ik schreef dat ik dezelfde vragen als Esther heb. Het gaat alleen om de vragen.

Ik denk nl niet dat het met spanning of stress te maken heeft. Waarom zou een hond altijd spanning of stress moeten hebben alleen omdat hij iets stuk maakt? Vind ik zo'n flauwe kul. Misschien verveelt hij zich wel...... Soms hebben honden een periode dat ze dingen stuk maken. Gaat het vanzelf weer over.

B met D&A†

25 februari 2013, 12:54

" Even nog een toevoeging. Ik schreef dat ik dezelfde vragen als Esther heb. Het gaat alleen om de vragen.

Ik denk nl niet dat het met spanning of stress te maken heeft. Waarom zou een hond altijd spanning of stress moeten hebben alleen omdat hij iets stuk maakt? Vind ik zo'n flauwe kul. Misschien verveelt hij zich wel...... Soms hebben honden een periode dat ze dingen stuk maken. Gaat het vanzelf weer over. "

Nou nee hoor.
Honden hebben niet zomaar een periode van slopen dat vanzelf weer overgaat.
Daar zit altijd een rede achter.
Nee dat hoeft niet altijd stress of spanning te zijn maar het is vaak wel de oorzaak.
Verveling staat inderdaad ook wel erg hoog.

Maar we praten hier over een hond die waarschijnlijk nog aan het wisselen is.

Er word hier echt niet periodiek gesloopt hoor.
Weet niet waar je het vandaan haalt dat het heel normaal is?

Esther

25 februari 2013, 12:58

" Even nog een toevoeging. Ik schreef dat ik dezelfde vragen als Esther heb. Het gaat alleen om de vragen.

Ik denk nl niet dat het met spanning of stress te maken heeft. Waarom zou een hond altijd spanning of stress moeten hebben alleen omdat hij iets stuk maakt? Vind ik zo'n flauwe kul. Misschien verveelt hij zich wel...... Soms hebben honden een periode dat ze dingen stuk maken. Gaat het vanzelf weer over. "
Spanning kan ook een uiting van te weinig doen met je hond. Spanning kan zowel positief als negatief zijn. Wij, als mens, hebben dat ook. Spanning/opwinding als we bv naar een concert of zo gaan maar we hebben ook spanning als we naar een begrafenis gaan. Spanning is een breed begrip en vandaar mijn tegenvragen ook.

W&W

25 februari 2013, 12:59

Waar in mijn reactie staat dat het heel normaal is??
Lezen is schijnbaar ook een kunst

W&W

25 februari 2013, 13:00

Dank je Esther voor je uitleg.
Ik snap wat je bedoelt en ben het met je eens.

B met D&A†

gewijzigd 25 februari 2013, 13:06

Angélique, je mag best normaal reageren.
Dat doe ik ook.

Als jij deze zin plaatst:
Soms hebben honden een periode dat ze dingen stuk maken. Gaat het vanzelf weer over.

Dan ga ik er vanuit dat jij het normaal gedrag vind.
Dat het normaal is dat het af en toe gebeurd.
En daarop ben ik van mening dat het niet normaal is dat het af en toe gebeurd.

Yin, Yang & ik

25 februari 2013, 13:10

Ik denk niet dat het stress is hoor, zoals jij het omschrijft. Gewoon een jonge hond met kauwbehoefte en sterke kaken.

Loco had dat ook heel erg en nog steeds kauwt hij graag. Ik heb zoals hierboven al aangegeven werd al het 'breekbare' speelgoed door zwarte kongs vervangen. En daar kan hij zich heerlijk mee vermaken ook zonder vulling. Daarnaast heeft hij een 'jolly egg' en een soort van zware bal waar iets inzit dat geluid maakt met een soort van bumper eromheen die zacht lijkt maar vooralsnog onverwoestbaar blijkt.

De petflessen gaan hier dus wel aan gort door beiden die krijgen ze dan ook alleen onder toezicht zodat ik ze op tijd weer af kan pakken.

Een vloerkleedje van hun, daar zaten ook een paar gaten in gekauwd. Die heb ik toen in de lengte doorgeknipt en door mijn man een paar strakke knopen in laten leggen. Daar hebben ze toen best een tijd plezier aan beleefd. Ik denk dat dit trouwens je enige 'echte' probleembje is want je wilt natuurlijk graag iets op de bodem vd bench.

Verder ballen, flostouw ed. alleen voor samenspel en anders buiten zicht opgeruimd.

W&W

25 februari 2013, 13:22

Je hebt gelijk Biana, ik kan best normaal reageren.

Ik zal mijn reactie even duidelijker formuleren. Inclusief de honden waar ik mee ben opgegroeid hebben 5 van de 7 honden zo'n periode gehad. Meestal in de eerste pubertijd. Mijn ervaring is dat het vanzelf weer overging. Niks geen gesloopt meer, alleen nog spelen met de dingen die ze voorheen gesloopt hebben. Ik bedoel echt niet dat het een normaal gedrag is. Ik zeg alleen wat mijn ervaring is. Vaak is het zo dat mensen dan al beginnen met corrigeren en soms echt niet meer weten hoe of wat. Vandaar dat ik zeg, kijk het even aan.

Als je dat nooit geprobeerd hebt kun je ook niet zeggen dat het niet vanzelf overgaat. Het kan best dat het niet overgaat hoor. Dan kun je alsnog proberen het gedrag te veranderen. Ik deel alleen mijn eigen ervaringen in deze.

Overigens vind ik 6,5 maand erg laat om te wisselen. Maar goed, dat kan natuurlijk.

Diane, Casper & Tom†

25 februari 2013, 13:24

Ik ben het eens met Manuela. Casper doet het ook, hij vindt het gewoon leuk om op speeltjes te kauwen en ze vakkundig uit elkaar te halen! Hij kauwt ontzettend graag en ik heb al geleerd om als het speelkwartiertje over is alles wat kapot kan op te rapen. Het wordt al wel iets minder maar hij als hij de kans krijgt gaat ie rustig op zijn gemakje een tennisbal o.i.d. kappot liggen kauwen. Als ik hem een knuffel geef pulkt hij die ook uit elkaar. Als er ergens een gaatje zit móet de vulling er gewoon uit! Mega interessant toch?? Feesjes bouwen in de bench vindt hij ook leuk. Wat voor hem helpt is hem er in doen als hij rustig is, liefst als hij al een paar minuten heeft liggen soezen in de woonkamer. Dan dreutelt hij er slaapdronken in en laat hij zijn kleedjes met rust.

lut

25 februari 2013, 13:25

Alle jonge honden zetten hun tanden wel ergens in...als baasje moet jij ze gewoon een stapje voor zijn. Dus geen waardevolle spullen laten rondslingeren of materiaal dat gevaarlijk kan zijn veilig achter slot en grendel ( denk aan spons )De mijne vindt het ook leuk om loshangende draadjes wat verder uit te pluizen en zijn dekentje in de mand vertoont hier en daar een gaatje, geeft niet, het is zijn dekentje en smaken verschillen ;-) Ooit heeft hij de kastknop eens in zijn muiltje gehad, meteen hard in de handen geklapt en foei, heeft het nooit meer gedaan. Je moet ze wel op heterdaad betrappen natuurlijk. Verder is hij gek van de stoelkussens in de keuken, even zijn we weg en ze liggen allemaal op een hoopje in zijn mand...zou me geen zorgen maken, gaat wel weer over, zolang je hond van het behang en de gordijnen blijft zou ik me niet ongerust maken O-)

Rineke schreef het onderwerp

25 februari 2013, 13:35

Wat een reacties al zeg haha!Maar we wandelen minimaal een uur per dag met haar meestal nog wel wat langer.
Dan is ze ook los en rent ze het hele veld over.
Ik heb niet het gevoel dat ze teveel energie heeft ofzo ze slaapt regelmatig en is rustig in huis 
Ze houd er gewoon van om op dingen te kauwen en stuk te maken 
Ze doet ook niet heel wild ofzo. Maar ze heeft haar tanden al gewisseld.
Ik zal haar idd de speeltjes die ze stuk kan maken har niet meer geven tenzij we samen spelen.
En dat doen we ook best vaak. 
Goede tip idd van de oude spijkerbroek of tshirt
Alleen denk k dat ik haar altijd in de gaten moet houden met dat soort dingen omdat ze het Miss wel door slikt.
In de bench vind ik het inderdaad een beetje een probleem..
Vind het toch wel een beetje sneu als ze in een kale bench moet liggen..

Rineke schreef het onderwerp

25 februari 2013, 13:38

En inderdaad haar kong vind ze ook super.Daar kan ze ook lang op kauwen zonder dat het stuk gaat.
Bedankt voor jullie reacties!!

B met D&A†

gewijzigd 25 februari 2013, 13:42

" Je hebt gelijk Biana, ik kan best normaal reageren.

Ik zal mijn reactie even duidelijker formuleren. Inclusief de honden waar ik mee ben opgegroeid hebben 5 van de 7 honden zo'n periode gehad. Meestal in de eerste pubertijd. Mijn ervaring is dat het vanzelf weer overging. Niks geen gesloopt meer, alleen nog spelen met de dingen die ze voorheen gesloopt hebben. Ik bedoel echt niet dat het een normaal gedrag is. Ik zeg alleen wat mijn ervaring is. Vaak is het zo dat mensen dan al beginnen met corrigeren en soms echt niet meer weten hoe of wat. Vandaar dat ik zeg, kijk het even aan.

Als je dat nooit geprobeerd hebt kun je ook niet zeggen dat het niet vanzelf overgaat. Het kan best dat het niet overgaat hoor. Dan kun je alsnog proberen het gedrag te veranderen. Ik deel alleen mijn eigen ervaringen in deze.

Overigens vind ik 6,5 maand erg laat om te wisselen. Maar goed, dat kan natuurlijk. "

Het kwam bij mij over alsof je het normaal vond dat een volwassen hond dat ook deed.
Elkaar verkeerd begrepen dus.

Jonge honden hebben inderdaad zo'n fase.
Is hier ook geweest. Ook mijn ervaring is dat het vanzelf weer overgaat.
Maar dat geldt denk ik niet voor iedereen.

Met 6,5 maand kan het best zijn dat het laatste gewisseld word.
Sommige honden zijn laat. Net als kinderen.

Esther

25 februari 2013, 13:50

" Wat een reacties al zeg haha!Maar we wandelen minimaal een uur per dag met haar meestal nog wel wat langer.
Dan is ze ook los en rent ze het hele veld over.
Ik heb niet het gevoel dat ze teveel energie heeft ofzo ze slaapt regelmatig en is rustig in huis 
Ze houd er gewoon van om op dingen te kauwen en stuk te maken 
Ze doet ook niet heel wild ofzo. Maar ze heeft haar tanden al gewisseld.
Ik zal haar idd de speeltjes die ze stuk kan maken har niet meer geven tenzij we samen spelen.
En dat doen we ook best vaak. 
Goede tip idd van de oude spijkerbroek of tshirt
Alleen denk k dat ik haar altijd in de gaten moet houden met dat soort dingen omdat ze het Miss wel door slikt.
In de bench vind ik het inderdaad een beetje een probleem..
Vind het toch wel een beetje sneu als ze in een kale bench moet liggen.. "

Dank je voor je antwoord. Zo te horen is het geen spanning maar een kauwbehoefte. Ik zou haar geen speeltjes geven zonder toezicht en een tijd alleen maar samen spelen. Een kong of kauwstaaf kun je wel geven.

Rineke schreef het onderwerp

25 februari 2013, 14:00

Ja ik denk ook dat het een kauwbehoefte is.Zal inderdaad na het spelen de speeltjes opbergen.
Zal ook even op zoek naar speeltjes die ze niet zomaar kapot krijgt
En wat geen kwaad kan.

Patricia & de Musketiers

25 februari 2013, 14:01

misschien een rare vraag, maar heeft ze niet ergens pijn in haar bek? Dan gaan ze nl ook vaak kauwen om die pijn weg te halen...

Het Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

25 februari 2013, 14:06

Heeft ze een kauwbot waar ze altijd op mag kauwen? Evy wil ook nog wel eens slopen en dan verwisselen we het speelgoed voor het kauwbot. Als ze op het kauwbot kauwt dan krijgt ze een stembeloning. Misschien dat als er duidelijk is waar ze wel op mag kauwen en waar niet op dat ze dan ook niet meer op haar speelgoed gaat kauwen.

katrien (gast)

25 februari 2013, 14:11

die van mij doet hetzelfde maar vind het eigenlijk normaal hoor...
hij doet niet anders dan een jack russel of malthezer of...
deze kauwen ook, maar door zijn sterkte kaken en kracht wat hij heeft gaan deze dingen nu eenmaal niet lang mee.
het is toch speelgoed en een "uitlaatklep" voor een hond, zou niet weten waarom hij daar niet mee mag spelen zoals hij wil en dat ik hem zou moeten corrigeren hierop...
ik koop dit speelgoed gewoon niet meer en heb alle soorten kong gekocht gewoon :-D krijgt hij niet stuk!

Rineke schreef het onderwerp

25 februari 2013, 14:14

Ze heeft idd een kauwbot waar ze op mag kauwen.Maar dan nog gaat ze ook op haar speeltjes kauwen.
Ik heb niet het idee dat ze pijn heeft.
De speeltjes leg ik nu gewoon weg.
Maar het kleedje in de bench vind ik toch wel jammer..
Wil liever niet dat ze in een kale bench moet maar ja het kan denk k ook niet anders.
Het kleedje gaat helemaal aan gort en ik ben bang dat ze de losse stukjes stof opeet en doorslikt.

Diane, Casper & Tom†

25 februari 2013, 15:01 2 doggies

" Ze heeft idd een kauwbot waar ze op mag kauwen.Maar dan nog gaat ze ook op haar speeltjes kauwen.
Ik heb niet het idee dat ze pijn heeft.
De speeltjes leg ik nu gewoon weg.
Maar het kleedje in de bench vind ik toch wel jammer..
Wil liever niet dat ze in een kale bench moet maar ja het kan denk k ook niet anders.
Het kleedje gaat helemaal aan gort en ik ben bang dat ze de losse stukjes stof opeet en doorslikt. "

ik vond het idee dat Casper in een kale bench moest liggen ook vréselijk naar. Mijn vriend heeft een behoorlijk dikke houten plaat op maat gezaagd en die erin gelegd. Dat scheelt een hoop in de kou :-) Ik leg mijn pup ook niet op een stalen plaat hoor.

Rineke schreef het onderwerp

25 februari 2013, 18:50

Jaa dat is idd een goed idee!Zal mn vriend vragen of ie dat wil doen.

Patricia & de Musketiers

25 februari 2013, 19:40

"
ik vond het idee dat Casper in een kale bench moest liggen ook vréselijk naar. Mijn vriend heeft een behoorlijk dikke houten plaat op maat gezaagd en die erin gelegd. Dat scheelt een hoop in de kou :-) Ik leg mijn pup ook niet op een stalen plaat hoor. "


hier liggen ze gewoon op de metalen plaat hoor. en ze hebben er geen last van. Bench is nogsteeds leukste plekje!

Diane, Casper & Tom†

gewijzigd 25 februari 2013, 22:46

"

hier liggen ze gewoon op de metalen plaat hoor. en ze hebben er geen last van. Bench is nogsteeds leukste plekje! "

Casper bouwde al feessies in zijn bench toen hij hier pas was. Vond het een beetje heftig om zo'n jong hondje van nog geen 9 weken op een metalen plaat te laten slapen. De bench staat op de slaapkamer en daar kan het best koud zijn! En, ik sliep er zelf niet rustig door. Veel herrie als hij zich omdraaide en ik vond het gewoon zielig :-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Sloper" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^