celzouten

13 reacties

katrien

16 september 2009, 17:11

Mijn Fien is heel dikwijls schijnzwanger ( DA heeft eierstok laten zitten bij sterillisatie) en daardoor beet en krabde ze zich een ongeluk, ook at ze niet meer.

Ik heb dan contact opgenomen met een natuurgenezer, die raadde mij celzouten aan.

Fien eet nu weer goed en bijt en krabt nog nauwelijks.
wou k ff vertellen!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "celzouten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Angela • Bodhigoedgekeurde fokker

16 september 2009, 17:48

O dat is een goede tip voor mensen met een teefje! :-D

Diana

16 september 2009, 20:45

Kun je misschien uitleggen wat celzouten precies zijn?

Maritgoedgekeurde fokker

16 september 2009, 21:16

Wat celzouten precies zijn?
Hieronder een artikel dat Ilja mij daarover ooit eens heeft doorgestuurd..
Veel plezier met lezen ervan O-) :-)



Algemene informatie

DR. SCHüSSLERS CELZOUTTHERAPIE

Celzouten hebben als 'gezondheidsproduct ' tot doel: Het instand houden en/of bevorderen van een goede gezondheid.

Onder een goede gezondheid wordt verstaan: Een vitale gezondheid zonder klachten.

Dr. W. Schüssler ( 1821-1898) ontdekte tijdens zijn werk als biochemicus de twaalf celzouten. Als hij het lichaam van iemand die zojuist was gestorven cremeerde en daarna de as analyseerde, bestond de as uit nog maar twaalf ingrediënten, de 12 celzouten. Wanneer de ziektegeschiedenis van de overledene bekend was, onderzocht hij of dit van invloed was op de samenstelling van de celzouten. Zo ontdekte Schüssler een verband tussen de klachten waaraan iemand leed en het feit dat een of meerdere celzouten in de as niet of nauwelijks aanwezig waren.

In Nederland werken nu 650 natuurgeneeskundigen met de celzouttherapie van Dr. Schüssler.

Wat zijn celzouten?

Ze bestaan uit specifiek negatief en positief geladen bestanddelen, genaamd ionen. Deze ionen zijn de dragers van de elektrische lichaamsenergie, die vele lichaamsfuncties bepalen zoals de spieractiviteit en de zenuwfunctie. Afhankelijk van de elektrische ladingsverhoudingen binnen en buiten de cellen, vormen zich door de biochemie uit enkelvoudige mineralen minerale verbindingen, ofwel celzouten. Uit de enkelvoudige mineralen calcium en fosfor, vormt zich bijvoorbeeld de verbinding calcium phosphoricum in een sterke verdunning.

Tekorten aanvullen

De celzouttherapie van Dr. Schüssler is er op gericht om het door overbelasting optredend tekort aan celzouten aan te vullen. Anders gezegd: indien de 12 celzouten in de juiste verhouding en op de juiste plaats aanwezig zijn in het organisme, is dit optimaal voor de gezondheid. De stofwisseling functioneert niet goed als er een tekort aan celzouten is. En een gebrekkige stofwisseling geeft overbelasting, wat op den duur aanleiding is voor klachten. Als een ziekmakende prikkel – bijvoorbeeld verstoring van de moleculaire beweging door verzuring – een cel treft, dan wordt haar functioneren in eerste instantie versterkt. Zo biedt de cel weerstand aan de prikkel. Maar als zij hierdoor een deel van haar celzouten verliest, dan is zij ‘ziekelijk veranderd’. De cel is dan verzuurd door een tekort aan celzouten en vraagt om een aanvulling uit de reserves van het lichaam. Is dat niet meer mogelijk, dan is aanvulling gewenst.

Werking van de celzouten

Het betreffende celzout wordt in verdunde molecuulvorm als tablet ingenomen en moet smelten in de mond. Via het mondslijmvlies komt het in de bloedbaan en verspreidt het zich snel naar de rest van het lichaam.Volgens Schüsslers theorie komen de celzoutmoleculen bij de zieke cellen en bewerkstelligen ze daar een grote beweeglijkheid van moleculen. Daardoor worden zuren opgelost en afgevoerd en kunnen celvoedende moleculen uit de omgeving aangetrokken worden. Deze kunnen nu beter de zieke cel bereiken en aldaar voor herstel zorgen. Een herstelde cel is weer zelfstandig in staat om zich van gifstoffen of andere overbodige stoffen te ontdoen. Zo stimuleren de aangevulde celzouten de natuurlijke ontgifting van het lichaam en bouwen ze de cellen weer op. In gezonde mensen zijn celzouten in verdunde vorm (/6 of /12) aanwezig. Daarom dient ieder celzout dat wordt toegediend, verdund te worden zodat het de gezonde cellen niet verstoort en toch de aanwezige verstoringen kan oplossen.De originele celzouten zijn supplementen (gezondheidsproduct). Ondanks dat ze sterk verdund zijn, zijn het geen homeopathische middelen omdat celzouten niet worden gepotentieerd (geschud). Als lichaamseigen stoffen, vormen de celzouten een risicovrije therapie, zonder bijwerkingen. Verwerkt in een huidgel zijn de celzouten uitwendig bruikbaar, via de huid bereiken de celzouten eveneens de bloedbaan.

Astro Biochemie

Uit onderzoeken is gebleken dat de aanleg voor disbalans van de celzouten een astrologische bepaling heeft. Op basis van de geboortedatum is eenvoudig te bepalen welke celzouten voor een persoon relevant zijn. Zo kan men zelfstandig de algemene conditie en vitaliteit versterken. Celzouten kunnen naast reguliere- of alternatieve medicatie worden toegepast. Stel uw arts of therapeut echter toch op de hoogte van het gebruik van uw aanvulling met celzouten.

Extra effect is te verwachten in combinatie met een gepast voedingsadvies.

Voor specifiekere informatie over de celzouttherapie en de verschillende celzouten, is in elke boekhandel verkrijgbaar het Ankertje 270 : Dr. Schüsslers celzouttherapie. ISBN 90-202-0146-8

Maritgoedgekeurde fokker

16 september 2009, 21:18

Trouwens Katrien, wat fijn om te lezen dat Fien er zo goed op reageert!
Dat ze weer lekker in haar velletje zit..!

Deze oplossing lijkt me minder drastisch dan sterilisatie :-)

katrien schreef het onderwerp

17 september 2009, 11:18

Bedankt Marit, wist t ook ni; maar t werkt!

en ja, Willemijn, Fien was constant schijnzwanger, nu niet meer!

Ilja & ***Sterre**

17 september 2009, 12:22

Hoi,

Ik heb zo wie zo celzouten gebruikt tijdens de groei van Sterre..

Ook een paar weken terug weer rond de loopsheid krijgt Sterre weer een aantal weken de celzouten.

Ze werken ook op het terrein van troep het lijf uit werken...
En werken cel-opbouwend...

Ik merk zelf verandering in gedrag bij Sterre..

Ik ben er zéér tevreden over... O-)

Lieve groet, Ilja

tana

17 september 2009, 12:26

toen er nog geen hondenbrok of volledige maaltijd bestonden, gaven we opgroeiende honden extra kalk, dat was calcium en fosfor in een bepaalde verhouding. als de honden teveel of te weinig kregen, ontstonden er groeistoornissen in de botten. met honden die tegenwoordig uitgebalanceerde voeding krijgen, moet je heel voorzichtig zijn met extra calcium-fosfor. :-) tana.

evalien vermeulen

17 september 2009, 13:48

ik heb zelf heel wat afgelopen in het ziekenhuis ivm mijn darmen
de celzouten hebben ook mij geholpen,ik geloofde er niet zo in maar het werkt echt

katrien schreef het onderwerp

17 september 2009, 19:26

de celzouten zijn gekregen van een natuurgenezer vr honden, en ik hou me aan de dosis (4per dag)

Ilja & ***Sterre**

17 september 2009, 19:50

Hoihoi,

Ja, klopt Katrien...
't Kan soms net 'the missing link' zijn..

@ Evalien, fijn dat het jou ook zo goed geholpen heeft... ;-)

En ja, dat is ook zo, da's het mooie van sommige geneeswijze; je hoeft er in te geloven, het werkt gewoon.. O-)

Lieve groet, Ilja

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "celzouten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Lees ook

^