winterneusje

17 reacties

Naomi & de 'kids' ....

11 februari 2013, 15:15

Heeft iemand enig idee wat ik hieraan kan doen? Ik smeer er nu al steeds Vaseline op, maar heb niet het idee dat het echt helpt.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "winterneusje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Patricia & de Musketiers

11 februari 2013, 15:20 3 doggies

wat is er mis met een winterneusje? Ik Mijn Sky en koda hebben dat ook. 's zomers is de neus bijna zwart en 's winters lekker roze!

Sommige honden hebben dat en anderen weer niet ;-)

Marie-Rose & Tibootje (RIP) + Freya'tje

11 februari 2013, 15:51 3 doggies

Mijn vorige had dit ook, Tibo niet. Een vriend van mij wiens hond dit ook had, zwoer bij peterselie onder het eten, dan had hij er geen last meer van, zo vertelde hij.

Maar er is inderdaad niets mis mee natuurlijk, maakt hen er ook gedurende de winter niet minder mooi om :-D

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

11 februari 2013, 15:53

Nou er is niets mis mee op zich... Allen gaat het bij Ceasar niet weg. Hij heeft deels een zwarte neus en deels roze en het is altijd korsterig.

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

11 februari 2013, 15:57



Als je die foto vergroot kan je goed zien waar het om gaat. Dit heeft hij het hele jaar door, hij heeft het ooit gekregen en het is niet meer weggegaan.

Patricia & de Musketiers

11 februari 2013, 16:06 3 doggies

ik zie geen foto?
Maar de korstjes horen niet bij de winterneus dacht ik? Die van mij hebben het niet. Misschien anders even langs de da?

s@nt@

11 februari 2013, 16:08 3 doggies

Verkleuring is toch normaal?
Santa heeft het trouwens niet in de winter, altijd pikzwarte neus.
Korstjes lijkt me niet goed.
Toen het zo vroor wreef ik een paar keer per dag na het wandelen wat Calendulan emulsie over de neus, want hij had er echt irritatie aan.

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

11 februari 2013, 19:32

oke ook dat werkt dus niet... als je naar de foto's op mijn profiel gaat, staat er een foto van ceasar met een groot stuk vlees oid... als he die groot maakt zie je wat ik bedoel O-)

soraya

11 februari 2013, 19:38 3 doggies



Dit heeft hij alleen in de winter?(waarom noem je het een winterneus ':-) )

Ik zou er Vetramil-honingzalf op smeren,dat helpt de huid herstellen.

s@nt@

11 februari 2013, 19:46 3 doggies

Ja, nu zie ik het.
Ik zou er iets opsmeren, wat Soraya aanraadt heb ik ook weleens gebruikt, maar wij zijn hier erg tevreden over Calendulan.
Heb je je dierenarts weleens gevraagd wat eraan te doen is, en hoe het komt?

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

11 februari 2013, 19:55

Dank je voor het plaatsen Soraya, hij kreeg het een keer in de winter, het is alleen nooit meer weggegaan...

Het pigmetverlies is trouwens ook onder zijn neus te zien en iets erger dan op bovenstaande foto. zal kijken of ik er een foto van kan maken

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

11 februari 2013, 20:13

Ik heb twee nieuwe fotos toegevoegd, daarop zie je het goed, een foto van het pigmentverlies op zijn neus en een foto van onder zn neus... als iemand die hier neer wil zetten graag, ik ga eens googlen hoe ik dat kan doen op een tablet met een gebrek aan linker muisknop O-)

soraya

11 februari 2013, 20:22 3 doggies




Ik vind het niet alleen een wisselneus,maar het ziet er ook rood uit en dikker,lijkt me pijnlijk.Een wissel neus is alleen pigment verlies in de winter(amper zon,dus ook minder kleur aan die neus)

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

gewijzigd 11 februari 2013, 20:29

De foto vertekent enigzins zie ik... De neus is in werkelijkheid niet dik hoor en rood lijkt zo door de vaseline en flits (denk ik).... ;-) ...

Maar het ziet er inderdaad vreemd uit, hij heeft het ook alleen daar, verder niet bij de ogen, voetzolen of ellebogen e.d.

Eurasier jongen

11 februari 2013, 22:57 3 doggies

Verandering van neuskleur
Sommige honden raken af en toe hun pigment kwijt, waardoor de neus wit of roze wordt.
Zelden is dit een kwestie van slechte gezondheid. Dobermannpinchers en Rottweilers zullen eerder deze aandoening, vitiligo genaamd, krijgen.

De huidcellen verliezen wat van hun melanine. Honden met echte vitiligo krijgen nooit hun huidskleur terug, maar verder is het een onschuldige aandoening.
Andere rassen zoals Collies, Siberische husky’s, Amerikaanse Eskimohonden Alaskan malamutes (maar ook bijvoorbeeld onze golden) raken enkel in de winter hun pigment kwijt. Vroeger dachten dierenartsen dat deze aandoening werd veroorzaakt door het felle zonlicht dat weerkaatste en de neus wit bleekte, of door een combinatie van kou en trauma, omdat de honden hun neus dikwijls als sneeuwschuif gebruiken. Maar ook in de warme klimaten krijgen sommige honden ‘winterdepigmentatie’. Totaal onschadelijke aandoening, als men al van een aandoening mag spreken.

Bovenstaand komt van internet.
Het dik gedrukte woord kun je in de encyclopedie opzoeken.

De laatste paar dagen heeft hier de zon behoorlijk geschenen. Er zou eventueel zonnebrand kunnen zijn onstaan vandaar misschien de korstjes..Maar als de hond niet in de winterse zon is geweest zal het dat wel niet zijn.

Naomi & de 'kids' .... schreef het onderwerp

12 februari 2013, 01:51

Ik ga er morgen even naar kijken, dank je wel!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "winterneusje" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^