Mank lopen

8 reacties

team Shadow

27 december 2012, 06:39

Hey,

Gisteravond viel het mij op dat Shadow overdreven mank liep. Hij liep niet goed met zijn rechter voorpoot. Die middag hebben we nog 4,5 kilometer hardgelopen, waarbij ik niets gemerkt had. Mijn vader zegt echter dat hij al meerdere keren deze week wat mank liep, maar niet heel erg.
Vandaag wordt er zowiezo niet meer hardgelopen. Hebben jullie nog tips over wat vooral wel of wat niet te doen. Uiteraard niet heel heftig gaan spelen met hem.
Als het aanhoudt gaan we zowiezo naar de DA.

Liefs Naomi

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mank lopen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

daven

27 december 2012, 09:26 3 doggies

hoi ,hoi ;-)

Zou in iedere eval stoppen met hardlopen en gedoseerd uitlaten (liever 4x 15 min als 1x een uur )
Hond niet te dik laten worden
pijnstiller/onstekingsremmer halen bij da
zorgen dat hij zijn rust neemt (weet dit is moeilijk bij jonge hond ;-) )

sterkte met hem en hoop dat meevalt ;-)

Mango &Mona

27 december 2012, 09:35 3 doggies

Hoe oud is je hond eigenlijk?Ik kreeg van de fokker een lijst mee wat ze wel en niet mag doen voordat ze 9 maanden oud is.Zo mag ze tot die tijd niet lopen naast de fiets en ook niet op het strand of slechte ondergrond hard lopen,trap lopen ed.
Is Shadow nu stijf vanochtend toen hij wakker werd?Ik had vroeger een Kooiker en die had zijn knieband verrekt.Toen liep hij na een flinke wandeling ook wel een moeilijk met dat pootje.Alsof het overbelast was.beterschap en zeg maar dat hij het rustig aan moet doen,het is kerstvakantie:-D

team Shadow schreef het onderwerp

27 december 2012, 10:18

Shadow is nu 1 jaar en 2 maanden.

Bedankt voor de tips daven.
Hardlopen doen we pas weer als ik weet dat het goed gaat. Overbelasten is helemaal niet goed.
Te dik zal shadow nooit worden. Hij zit naar mijn idee nu eerder tegen ondergewicht aan, dan dat hij dik is whaha. Rust voor Shadow gaat hem denk ik niet worden, dat is zo'n bonk energie. Naja proberen zo rustig mogelijk te houden dan maar.

Verder zou ik het niet echt stijf noemen. Wat wel opviel is dat als hij zo'n 5 minuten gelopen heeft dat hij dan soepeler gaat lopen.

Mango &Mona

27 december 2012, 11:23 3 doggies

misschien dan toch een verrekking opgelopen bij het lopen?Misschien niet echt te vergelijken,maar toen ik nog in de sportschool ging sporten had ik mijn been overbelast.Toen ik weer langzaam begon voelde ik het goed,maar toen de spieren wat opgewarmd waren had ik er minder last van.

team Shadow schreef het onderwerp

27 december 2012, 11:25

Dat is absoluut een mogelijkheid. Voor zover ik weet kan het alles zijn. We lopen grotendeels op onverhard pad, dus een verstapping is ook zo gemaakt.

daven

27 december 2012, 11:38 3 doggies




en als je het nog niet gedaan had ,even de voetzooltjes controleren ;-)

team Shadow schreef het onderwerp

27 december 2012, 11:44

Dat is inderdaad het eerste wat ik heb gedaan daven. Er zijn hier vaak genoeg van die hangjongeren die hun bierflesjes kapot gooien. Maar zowel in zijn voetzooltjes als ertussen heb ik niets kunnen vinden. Hij reageert ook niet als ik er in knijp. De vorige keer toen er een door in zat kon meneer zijn mond niet houden O-)

Frank

27 december 2012, 11:44

Het kan van alles zijn. Als je op het oog niets ziet op de zooltjes of de poot (kijk ook eens of het wat dikker is) zou je eerst eens rust moeten houden gedurende minimaal een week. Dan eens rustig weer belasten en kijken of er een reactie komt.

Komt die reactie na een week rust weer zou ik toch even langs de DA gaan.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Mank lopen" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^