kvv

11 reacties

Marleen

17 december 2012, 11:19

Onze pup, bijna 5 maanden, krijgt kvv(tinlo). Ik vind alleen dat ze wat magertjes is en net zag ik dat haar tandvlees wel heel licht roze is. Weet iemand wat ik hier aan kan doen?
Normaal krijgt ze 3dagen brokken en 4 dagen vlees

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kvv" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

zonnetje

17 december 2012, 11:23

Krijgt ze wel genoeg? Op zich is Tinlo wel een beter merk, maar afwisselen met verschillende merken kan geen kwaad.

Lichtroze tandvlees is toch goed, of denk je aan bloedarmoede? te wit? Wat zegt de dierenarts?

Marleen schreef het onderwerp

17 december 2012, 11:40

Ze krijgt nu 700 gram per dag, volgens de voerwijzer zou ze voldoende moeten hebben aan 600gram per dag.Ik weet dat dat per hond verschillend is. Ik vraag me af of ik iets niet goed doe. Mijn vorige hond heeft alleen maar brokken gehad en ben met Zoë meteen met vlees begonnen, ben dus echt een beginner. Ik zie wel dat het vlees beter is, de vleesdagen glimt ze je tegemoet. Wil haar gewoon iets voller krijgen. Ik ben nog niet bij de DA geweest. Ik zag dat tandvlees net pas en dacht ik vraag het hier ff na. Morgen krijgt ze weer brokken. ga ik ff kijken of ik verschil zie..

zonnetje

17 december 2012, 11:45

Ga je uit van het rekenmodel voor een pup? Voor volwassen honden is het 1 a 2 % vh lichaamsgewicht, voor een pup 3 a 4 procent, en dan langzaam naar minder.
Het lijkt mij niet aannemelijk dat je per dag verschil ziet tussen vlees en brokken. Die slungels zijn beter wat te schraal dan te dik.
Waarom net helemaal over op vlees?

Eefje • Yuna

17 december 2012, 11:50

" volgens de voerwijzer zou ze voldoende moeten hebben aan 600gram per dag .Ik weet dat dat per hond verschillend is. "

Als je weet dat het per hond verschilt, waarom blijf je dan uitgaan van een gemiddelde als je hond te mager is?

Marleen schreef het onderwerp

17 december 2012, 12:48

Manlief moet nog een beetje wennen aan het vleesverhaal. De dagen dat ik werk krijgt ze brokken.. Hij begint in te zien dat vlees beter is voor haar. Het moment dat hij helemaal overtuigd is gaat ze volledig op vlees.
Zoë zit op 5% van haar gewicht...Ik ga wel naar 6%. kijken wat dat doet.
Met welk merk wissel je dan?

Marleen schreef het onderwerp

17 december 2012, 15:25

ik maakte me druk om niks...gewicht/tandvlees helemaal goed.
storm in een glas water.lol
thanks voor de reactie's;-))


Marleen schreef het onderwerp

11 januari 2013, 07:29

Sorry dat ik niet meer reageerde.Ze is kort hierna behoorlijk ziek geworden...giardia infectie!! Gelukkig is ze nu weer aan het aansterken.
Die parasiet haalt de vetten uit het voer waardoor ze zo afviel. De eiwitten daarentegen worden wel doorgelaten waardoor ze ineens hard gaat groeien. Dat is mij verteld door een voedingsdeskundige. Voorlopig gaat ze aan de probiotica en niet teveel extra's zodat die darmflora even de tijd krijgt om te herstellen. Ik ben nu al 3 mensen tegengekomen waar de hond het ook van had, binnen 3weken. Blijven opletten dus!!!

Habbelbabbelgoedgekeurde fokker

11 januari 2013, 09:03

Wat een prachtige profielfoto. Je hond lijkt echt een lieverd!
Volgens mij hoor je bij kvv zo'n 15% groente enof fruit te geven. Kwam ik ook een jaar later achter!
Wel gaf ik altijd klokhuizen en af en toe wat.

Marleen schreef het onderwerp

11 januari 2013, 14:46

Dank je wel, de hond op de foto is Harold onze vorige Weimaraner. Lijken als 2 druppels water op elkaar hoor...
Over die groenten en fruit, moet dat ook als ze al pens eten? Ik begreep dat tinto het apart had omdat het niet noodzakelijk is.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "kvv" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^