Hallo!
Ik had gezocht op het hondenforum maar niet gevonden. Zijn er mensen in de Kop van Noord-Holland die goede loosloopgebieden weten met veel honden? Of vind iemand het misschien leuk om af te spreken om te lopen met onze honden?
Ik heb sinds kort namelijk een Grote Poedel Pup. Het gaat prima met puppycursus, we gaan binnenkort op lawaaicursus. Hij pikt alles snel op en is niet vervelend naar ons toe. Hij is alleen erg heftig naar andere honden zo van "IK MOET EN ZAL SPELEN". Ik heb al veel plekken gevonden om los te lopen maar helaas geen of honden of honden aan de lijn. Met puppycursus mogen de pups soms gecontroleerd los om te spelen. Gijs mag inmiddels niet los met de kleine hondjes (hij gooit ze om en drukt zijn poot op borstkas van kleine teckel). De zachtaardige leonberger wil niet eens bij Gijs in de buurt komen vanwege zijn drukte en de pups die de orkaan van Gijs wel aangaan wordt op de grond gewerkt en Gijs gaat dominant over ze heen staan. Borst vooruit, oren naar voren en erachteraan jagen maar. De Friese Stabij gaf aan op een hondse manier (lip omhoog en snauw) dat hij niet meer wilde spelen en rende weg met staart tussen benen, Gijs erachteraan, speels grommen veranderde in grommen/blaffen. Ik heb hem toen maar weer aangelijnd om de cursus. Ook de waakhonden in onze omgeving begint hij nu naar te blaffen (geen puppyblaf meer) en te trekken aan de lijn om bij ze te komen.
Daarna hebben we in het losloopgebied in het bos een Rhodesian Ridgeback gevonden waar de eigenaar haar gewoon los liet lopen. Gijs werd op een goede hondse manier even verteld dat hij zich moet gedragen. Hij maar proberen om in d'r nek te komen, Gijs werd steeds omgegooid. Daar ben ik eigenlijk nog meer naar op zoek, dat Gijs leert dat je je netjes moet gedragen bij andere honden. Ik kan Gijs van alles leren, maar hondse manieren moet hij toch van een hond leren.
Ik hoop dat jullie misschien gebieden weten of het leuk vinden dat je hond een leraar wordt voor mijn hond. Niemand kan het beter dan een hond.
Of misschien tips wat ik zelf nog kan doen?
Ow, Gijs is inmiddels 4 maanden en 1 week, dus nog wel een pup.
Groetjes van Baasje Gijs







.


