Hoi Lisanne, goeddat je daar naar vraagt!
Sommige mensen zeggen dat het goed is om eerst op neutraal terrein elkaar te ontmoeten, dan een stukje wandelen samen en samen naar huis.. misschien zijn hier andere tips/adviezen voor..
In huis is het belangrijk dat beide hun eigen plekje hebben, dat de Cairn gewoon zijn eigen plekje behoudt en de pup een nieuw eigen plekje krijgt, bijvoorbeeld een bench en ook apart eten geven.
Ook is tijd apart met de hondjes heel belangrijk, natuurlijk heeft de Cairn meer behoefte aan echte beweging en uitdaging en de pup kan nog niet ver lopen dus uitlaten ook apart.
Apart tijd vrij maken voor de Cairn of lange wandelingen, training, cursus etc te doen en apart tijd maken voor de pup, om samen dingetjes mee te doen, een band/vertrouwen op te bouwen.
Als het zou kunnen is het mooi als jullie de pup optijd in de ochtend kunnen halen bv, dan is er alle tijd nog die dag om de eerste indrukken te krijgen van het nieuwe huis, nieuwe baasjes, nieuwe grote broer en natuurlijk de slaap en rustplek.
Je kan de pup bij binnenkomst eerst even lekker laten snuffelen enzo.
Het plekje van de pup kun je leuk en positief maken door daar eten te geven (de eerste tijd) wat te kroelen en kluifjes geven bv.
De eerste nachten zou je bij de pup kunnen gaan slapen of de pup op de slaapkamer, zodat de pup niet helemaal alleen is.
Je zou voor de eerste dagen in de tuin ff een hoekje beschikbaar kunnen stellen voor het doen van behoefte, in die tussentijd zou je evt een halsbandje kunnen laten aanwennen, na een paar dagen, als de pup ook een beetje gewend is aan je/jullie, zou je dan echt naar buiten kunnen gaan voor een plasje.
Verder zou ik de eerste week/2weken vooral, niet teveel van de pup verwachten en vragen.
Ook niet dezelfde dag, de dag erna oid bezoek ontvangen, puppie kijken kan een week later ook nog wel, het kan nl te veel worden voor de pup!
Lekker eerst laten bijkomen (weg bij moeder/broertjes/zusjes, in vreemd huis, met vreemde mensen is vcor een pup een hele grote gebeurtenis en heeft idd tijd nodig om aan alles te wennen, krijgt er ook nog een grote broer bij) en laten wennen aan alles.
Na 2 weekjes ongeveer (ik neem een voorbeeld) kun je bv naar puppycursus gaan.
Als tip zou ik willen geven, probeer een hondenschool te vinden die positief te werk gaat, geen gebruik maakt van slipkettingen, prikbanden en fysieke correcties.
Probeer een hondenschool te vinden die met rust en positiviteit omgaat met de pup, waar niet teveel gevraagd wordt van een pup, als iets ff niet gaat, gaat het niet en is hetgene wat gaat al goed genoeg, dus niets onder dwang!
Een school waar men werkt aan de relatie, het opbouwen van een basis tussen eigenaar en pup, waar samengewerkt wordt, waar zelfvertrouwen en zelfbeheersing voor de pup behandeld wordt etc.
Commando's, kunstjes en trucjes kunnen daarna altijd nog!
Ik vind, eerst werken aan de basis, dus het vertrouwen, de band, aandacht krijgen en houden van de pup door leuk, interessant en positief te zijn voor de pup, en dan, DAN kunnen er altijd nog andere dingen geleerd/gedaan worden!
Als die basis er namelijk is, is het ook veel leuker en makkelijker om kunstjes en sport bv samen te doen!
Groetjes