@Stafford
zoals ik eerder schreef en ook op het filmpje te zien is, kan een reverse sneeezing aanval stoppen door met je handpalm de neusgaatjes even dicht te houden en zachtjes over de keel te wrijven.
Het is aan te raden dit dan ook te doen zodat je volgende keer niet hoeft te schrijven wat je nu schrijft nl. "de mijne houdt niet op". Dat is niet nodig en zielig. Doe alsjeblieft zoals hier omschreven.
"
Neus toe houden helpt niet altijd, marcel is nu bijna 5 en weet ondertussen zelf ook hoe hij er mee moet omgaan want neus toehouden en over zijn keel wrijven helpt meestal niet... Als hij een aanval krijgt blijft hij rustig staan en rekt hij zich wat meer uit. Ik stel hem wel gerust door gewoon te zeggen dat het niets is maar ga er niet zielig over staan doen.
Marcel houdt eijn kopje niet naar beneden maar recht vooruit gestrekt. Hij verlengt zijn lichaam als het waare.
Ook hier is het volgens mij belangrijk naar je eigen hond te kijken en te zien hoe hij reageerd.
Ik weet niet zeker of er een bepaald gen van afhangt maar ik geloof wel dat het overgegeven kan worden van ouders op pups.
Marcels moeder had het niet maar zijn vader wel en Marcel heeft er maar weinig last van.
Moest je besluiten te fokken zou je op zoek kunnen gaan naar een reu die het niet heeft of op zen minst een die er bijna geen last van heeft.












