" Dankjewel aan iedereen die gereageerd heeft!
Ik heb eventjes niet meer geantwoord, omdat ik voor we gedragstherapeuten etc in gingen schakelen eerst eens wou aanzien wat we zelf konden betekenen.
Ten eerste ben ik al begonnen met ''nee is nu nee'' en niet ''nee is nu nee of over 5 minuten''
En ''kom is nu kom'' en niet ''kom maar als je klaar bent met je ding doen''.
Het resultaat hiervan op 2 dagen, is dat ik merk dat hij steeds aandachtiger wordt.
Het is niet eens verbeelding, hij is nu veel sneller met een commando opvolgen dan eerst.
Toen ik zaterdagnacht ging slapen, kwam Flynn weer bij me op bed gesprongen (wat overigens mag hoor, daar slaapt hij altijd

) , en begon hij weer uit te dagen om te spelen.
Ik dacht dat ik maar eens meteen ging toepassen wat er hier in het begin gezegd werd,namelijk om duidelijkheid te geven ipv dat ''NEE'' gezeg en geroep steeds.
Ik besloot om me te baseren op een commando dat hij erg goed kent en wel van toepassing is , namelijk ''Flynn af''. ( wat voor hem betekent ''lig'')
De eerste keer ging hij even liggen, en kwam toen weer proberen, maar al veel minder druk.
Ik heb toen nog is rustig maar duidelijk gezegd ''Flynn Af''.
Tot mijn verbazing ging hij toen liggen, keek even rond, en ging zich nestelen in zijn plekje op het bed.
Heb nog 1 keer gezegd ''Brave puppy'' en toen ik eventjes later keek lag hij al heerlijk te slapen!
En gisteren bij het binnenkomen was hij weer erg druk.
Ik heb toen zoals aangeraden even een praatje met mama gemaakt, en daarna pas hallo tegen hem gezegd. Hij was nog wel blij, maar veel minder druk.
's avonds toen ik van restaurant terugkwam heb ik het nog eens geprobeerd. Eerst even negeren tot hij een beetje rustiger was, en dan hallo gezegd.
Toen was hij even blij en is hij na 1 minuut weer op zijn plekje gaan liggen met zijn botje. ( wat erg erg erg kort is voor een begroetingsceremonie van Flynn)
Vandaag toen ik terugkwam van school heb ik hetzelfde gedaan en heeft hij zich net zo gedragen als gisterenavond.
Wat eerst altijd een probleem van minstens 20 minuten was, is nu gedaald tot 3-5 minuten, op 2 dagen tijd, door 3 dingen te veranderen!
We zijn er natuurlijk nog laaaang niet, en nog niet alle probleempjes hebben we kunnen behandelen, maar deze 2 doen al zo'n deugd, en het zou zo fijn blijven als het hierdoor gewoon betert!
Ik hou jullie wel op de hoogte, maar voorlopig doe ik zo nog even verder, en kijk ik of het idd beter blijft gaan!
Ik hoop het ergens wel
"