Ga eerst binnen oefen met het commando hier. Wat bij jullie nu gebeurt is als jullie gaan roepen, komt ze niet en misschien negeert ze jullie zelfs wel. Met andere woorden de betekenis van het woord is volledig weg en moet hersteld worden.
Binnen neem je iets wat ze ontzettend lekker vind, een stukje kaas of iets. Deze geef je zonder dat je ook maar wat van je hond vraagt, geen zit geen liggen. Het enige wat je doet is zodra je het geeft hier zeggen. Doe dit een x aantal keer totdat je hond doorheeft van hier betekent het krijgen van iets lekkers. Verschillende keren op een dag even een koekje erin met het commando hier.
Vervolgens kan je als je hier zegt wat achteruit gaan lopen. Je hond zal als automatische reactie als het goed is achter jou aan lopen. Met andere woorden je hond komt al naar je toe. Dit beloon je uiteraard en oefen je een aantal keer.
Als alles in huis goed gaat kun je naar buiten met de lange lijn. Je laat je pup lekker dollen en als er geen afleiding in de buurt is, roep je haar. Waarschijnlijk zal ze opkijken en met een beetje geluk ook nog wel komen. Natuurlijk beloon je haar als ze komt. Komt ze niet dan loop je iets naar achter, zoals je binnen ook hebt gedaan. Bij pups geeft het naar achter lopen meestal een behoefte om te volgen, in ieder geval dat was bij mijn pup zo. Zo niet dan haal je haar zachtjes binnen met de lijn en beloon je haar. Je loopt weer een paar passen naar achter en waarschijnlijk komt ze dan wel omdat ze nu aandacht voor je heeft. En weer beloon je. Waar je ook gebruik van kan maken is het feit dat ze nog niet zo snel zijn. Pups lopen soms een beetje achter. Ga wat langzamer lopen en op het moment dat ze jou wil passeren om voor je te gaan lopen draai je je om. Dus in feite blokkeer je haar wandelgang en zeg je hier en een koekje erin. Zo kun je het uiteindelijk helemaal uitbouwen tot je het ook los kan gaan doen.
Maar misschien helpt een andere methode voor jullie beter, dit is hoe ik mijn uitlaathonden leer om te komen.