
Afgelopen vrijdag ging ik met mijn ouders mee op verjaardagsbezoek bij mijn tante.
Zij zijn in het bezit van een 3 jaar oude herder, een (goed opgevoed) teefje. Hun hond is heel goed gesocialiseerd en mijn zus is er ook wel eens met haar dwergpincher dus ze vonden het geen probleem dat ik mijn Lela mee nam.
Nu vond ik het gedrag tussen de honden nogal apart. Op zich ging de 1e kennismaking redelijk, Lela kreeg wel een aantal snauwen te verduren van de herder maar dat was het. Eenmaal binnen gingen ze aan elkaar snuffelen en gaven ze elkaar likjes om de snoet.
Nu ging ik af en toe naar buiten met de Lela om te roken en ook mijn tante met haar herder ging mee. Daar vond ik het gedrag tussen de honden helemaal niet leuk. De herder bleef maar op Lela een soort van 'jagen' waarbij Lela iedere keer piepte en terug deinste. Het was niet zo dat mijn tantes hond agressief was, maar ik vond wel dat de hond veel te opdringerig en lomp was, Lela had haar oren plat en haar staart ver tussen de benen en kreeg iedere keer weer een grauw van de herder die maar achter haar aan blééf lopen. Ook wou de herder iedere keer met zijn poten (spelen?) maar er zit natuurlijk nogal wat kracht in zo'n poot.
Ik vond het een hele moeilijke situatie omdat Lela eindelijk wat kalmer is bij grote(re) honden dan zijzelf, en ook uit zichzelf gaat kennis maken met allerlei honden.
Volgens mijn tante en buren was het rangorde bepaling tussen de 2 honden en moest mijn hond maar op haar rug gaan liggen om zich over te geven.
Mij leek dat nogal onzin en het was ook duidelijk dat we het er niet over eens zoudedn worden dus ik heb het maar genegeerd en ben de discussie niet aangegaan.
Mijn vraag dus, is het normaal als hondenbaasje om jouw hond zo op een andere hond te laten jagen en moet je de natuur zijn beloop laten gaan, of had mijn tante haar hond moeten begeleiden en corrigeren, of wat had ik zelf kunnen doen?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "is dit normaal???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Het lijkt me beter om beide honden een time out te geven of af te leiden. Lela vond het duidelijk niet leuk dus dan heeft het denk ik niet echt zin om het zo verder te laten lopen. Je kan het na eventjes dan opnieuw proberen.
Ik zie het hier thuis ook. Moon speelt met ons cavaliertje maar die moet er gewoon niets van weten en loopt ook wel eens met haar staart tussen haar benen of blaft om te laten weten dat ze het echt niet leuk vindt. Op zich doet Moon niets verkeerd maar toch leid ik haar af of vraag haar in haar mand te gaan zitten. Ik denk dat dat toch de opdracht van het baasje is.
3 doggies 
Ik had mijn hond terug geroepen.
Mijn hond heeft er af en toe ook wel een handje van om interactie 'af te dwingen'.
Ik vind dat niet goed en had hem dan bij me geroepen.
Ik had echter in mijn eigen huis gevraagd of jij dat dan ook wilde doen.
Later had ik het nog geprobeerd.
Mijn hond heeft het zo vaak heel snel door.
3 doggies 
Ik had mijn hond zeker uit de situatie gehaald. Jij ziet aan jouw hond dat ze het niet leuk vind, dat zou voor mij genoeg zijn om mijn hond daar weg te halen.
3 doggies 
Ik weet uit ervaring dat DJ toen hij klein was, ook zo werd opgejaagd door grote honden. Of dat nu kwam vanwege zijn energie, (dus zijn gemoedstoestand) of dat het ergens anders doorkwam, maar hij vond dat inderdaad nooit leuk.
Ik haalde hem dan altijd weg uit de situatie en liet hem lekker bij mij zitten. Ik ben tenslotte zijn baas en kom voor hem op. Hij hoeft niet alles zelf op te lossen en omdat het een kleine hond betreft, kan hij dat ook niet altijd natuurlijk.
Ik denk dus dat je je hond uit de situatie moet halen, en nooit moet doen wat een ander zegt. In ieder geval niet zo'n advies.
Meente heeft gelijk dat ze zegt dat zij het ook had gevraagd als zoiets in haar huis gebeurd, maar ik denk niet dat zij het advies had gegeven om de hond op zijn rug te leggen. Tenminste, dat hoop ik niet!
Edit: ik bedoel natuurlijk dat de hond niet op zijn rug hoefde te gaan liggen. En niet dat de baas de hond op zijn rug moest leggen.
Mijn excuus!!
3 doggies 
Als ik je tante was had ik de herder liever laten ophouden met dit gedrag. Nergens voor nodig hoor en zeker niet om rangorde te bepalen, wat een onzin.
Dus nee ik vind het niet normaal....

Ok, nou ik ben blij om te horen dat mijn 1e ingeving toch wel juist was.
Ik wil namelijk zeker niet te overbeschermend zijn en ben redelijk gefocusd op Lela ook zelfstandig maken, maar ik vond dit toch wel van de zotte.
Ik heb haar overigens wel uit de situatie gehaald, alleen niet zo dat het duidelijk was voor de rest
gewoon sigaret uitgedrukt en weer binnen gaan zitten met Lela in haar mandje naast mij, binnen ging mn tantes hond ook gewoon in haar eigen mand.
Maar nu weet ik in ieder geval dat ik volgende keer in zo'n situatie ook wel kan voorstellen om allebei onze honden bij elkaar te houden/uit elkaar te houden 
3 doggies 
En nu was jouw Lela de kleinste en wat overdonderd, maar het kan ook omgekeerd!Een kleine hond kan ook een grotere lustig 'klieren', maar dat zien we sneller door de vingers, omdat er geen 'gevaar' is. Het is evengoed een 'foute situatie' die gecorrigeerd moet worden.
Jij hebt het in ieder geval diplomatiek aangepakt en goed gedaan!



"
(Volgens mijn tante en buren was het rangorde bepaling tussen de 2 honden en moest mijn hond maar op haar rug gaan liggen om zich over te geven.)
Er staat nergens het adviesom de hond op zijn rug te leggen. even goed lezen zovoorkom je misverstanden . Ze had Lela zelf uit deze situatie moeten halen . mocht het mijn hondje zijn had ik als de eigenaar dit niet doet zelf de herder weggestuurd hier word Lobke ook vaak belaagd door een blonde lab, Ik roep Lobke bij me en de Lab stuur ik met een strenge stem weg dan is het overen uit Groeten Hein.

Ik zou mijn hond uit zo'n situatie halen door het "spel" te stoppen en als de baas het zelf niet doet, ook de herder tot de orde te roepen. 
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "is dit normaal???" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?