Ik ben er net achter gekomen dan Karel een hotspot heeft net boven de aanhechting van zijn staart. Dit is helemaal nieuw voor mij. Ik heb nog nooit een hond gehad met een hotspot en ik ben dus een beetje zoekende wat ik nu het beste kan doen.
Ik heb net al met de DA overlegd. Ik wil absoluut geen AB geven of andere agressieve middeltjes. Karel is een hond die snel een deuk oploopt in zijn afweersysteem. Hij heeft in zijn eerste levensjaar aan de lopende band darminfecties gehad. Nu hij vers eet is dit nog maar één keer voorgekomen, maar nog steeds merk ik het direct aan zijn vacht en huid als hij bijv. AB of andere medicatie heeft moeten slikken.
Enfin, de DA raadde me aan om de vacht te scheren waar de plek zit en er clindacutin of vetaderm op te smeren. Heeft één van jullie ervaring met deze middeltjes? Of kennen jullie misschien nog andere middeltjes?
Na de vorige AB-kuur die hij heeft gehad heb ik hem probiotica gegeven. Ik denk dat ik daar nu ook maar weer mee begin en hem dat misschien maar permanent ga geven. Helpt vitamine B (geef ik hem ook na AB) misschien ook nu?
Algemene tips, ideeën en suggesties ter ondersteuning van de weerstand zijn sowieso erg welkom, want het zit écht niet goed bij deze kleine vent.
O ja, ik moet ook iets bedenken waardoor hij niet bij de plek kan komen. Kap is geen optie, dan wordt hij gek. Rompertje is ook lastig want het zit dus net boven zijn staartaanzet. Ideeën daarvoor zijn dus ook meer dan welkom!
Groetjes,
Een radeloze ik, een Karel die tureluurs wordt van de jeuk en een Pepijn die zich afvraagt waarom ik constant naar de reet van Karel zit te staren



3 doggies


Misschien in speelgoedwinkel bij poppenkleertjes.









