praktische vraag - eten

7 reacties

Anne-Wil (baasje van Juno)

10 september 2012, 18:03

Goedenavond allemaal,

Ik heb nog even een hele practische vraag; onze Juno eet 4x per dag (130 gram) geperste brok. Nu wilde we overgaan naar 3x per dag eten (om dus op hetzelfde gewicht te blijven dan +- 170 gr).
Maar we lijken te merken dat zijn darmen het gewoon niet trekken om meer dan 130 gram per keer te eten. Zijn ontlasting wordt dan beduidend slapper.

We proberen nu zijn twee maaltijden in de middag te verlagen en naar elkaar toe te trekken, maar is dit het beste om te doen? Of moeten we het voorlopig gewoon maar op 4 maaltijden houden?

Groetjes Anne-Wil

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "praktische vraag - eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

marian

10 september 2012, 18:16

als je te veel geef poept hij slapper van een geperste brok
ik vind 4 x 130 gram wel veel hoor is per dag dan 520 gram
hoe zwaar is hij nu

Melissa

10 september 2012, 18:18

Hoe oud is je puppie nu dan? Het is indd niet goed om te veel te geven.

Het Gouden Vijftal & Baasjegoedgekeurde fokker

10 september 2012, 18:19

Drie maaltijden op 130 gram laten en de rest tussendoor geven? Als beloning of lekkers.

Anne-Wil (baasje van Juno) schreef het onderwerp

10 september 2012, 18:52

Hij was eigenlijk altijd te dun, en is nu aardig op gewicht (ziet nog steeds zijn ribbetjes maar niet meer zijn staart kootjes enzo). Hij is nu 5 maanden en 26 kg.

Ook krijgt hij al behoorlijk veel tussendoor (dus eigenlijk eet hij nog meer op een dag).

Ik zou gewoon 1 maaltijd weglaten.
Krijg je de indruk dat hij daarna te weinig krijgt, kan je altij diets bijgeven op de volgende maaltijd.
Hou op met wegen van de brok en ga op zicht en gevoel voeren :-D

dogfriend

11 september 2012, 09:51

ik zou de hoeveelheid niet verhogen,als je merkt dat Juno het veel vind,suc6

Anne-Wil (baasje van Juno) schreef het onderwerp

11 september 2012, 12:52

Ja dat voeren op gevoel ging dus juist mis bij ons, bleken hem te weinig te geven. Ik denk dat je daarvoor nog wat meer honden ervaring nodig hebt ;-)

We gaan weer even verder proberen - 3x 150 gram en kijken hoe dat gaat.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "praktische vraag - eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^