Hoe doe ik dat.??

5 reacties

Doglover

gewijzigd 31 augustus 2012, 14:36

Hoi ..
ik heb zoals jullie kunnnen zien een amstaff .
ik ben een van de vele die zijn hond zo goed  moegelijk wil opvoeden laat staan kwa voeding (dus niet met brokken maar verse produckten)...
ik heb 10kl tinlo barf menu liggen en klaar gemaakt in portie van 400 Gr voor elke dag tot de Gizmo groter is
maar mijn vraag us hoe kan ik dat het beste  ontdooien/geven

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoe doe ik dat.??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Mimi

31 augustus 2012, 14:54

Ik stop het een dag voordat ik het wil gebruiken in de koelkast en als het bijna ontdooit is snij ik het in stukken.

Chantal » Jessy «

31 augustus 2012, 14:55

Ik doe het als volgt, ik haal een dag van te voren eten uit de vriezer doe dat in een afgesloten bak en zet dat in de koelkast. Ongeveer een uur van te voren haal ik het uit de koelkast en zet het op de koelkast zodat het op kamer termperatuur kan komen. Daarna gaat het in de voerbak.
Voor de katten haal ik het ook een dag van te voren eruit, maar omdat hun meerdere keren per dag eten haal ik het uit de koelkast verdeel de porties in de bakjes dat moet dan even blijven staan de rest gaat terug de koelkast in.

hihi, ik zal ook even vertellen hoe ik het doe, volgens mij allemaal het zelfde.

alles in de vriezer gestopt, haal ik er een portie uit , savonds. zet ik in de keuken, koel, dan gaat het de volgende dag in de koelkast, een uur van te voren haal ik het eruit op kamer temperatuur, zo doe ik het.

doe ik het uit de vriezer in de koelkast is het bij mij niet ontdooid, dus op die manier wel en geen ontdooivocht dan.

even bij zeggen, bamse krijgt alleen savonds de vlees.

Doglover schreef het onderwerp

1 september 2012, 12:07

Oke  maar beste is dus een afgesloten box/bakje.  Dus in de avond er uit halen in de koeler en dan de volgende dag gewoon geven het ontdooi vocht kan geen kwaad dus !.:-D
En het maagje/buikje van de hond moet ook aan wennen toch wat heb ook al eenden en kippen nekken diep gevoren  werd mij vertel pas als het maagje gewend is aan de tinlobarf  dan pas kan je combis gaan maken ???

Chantal » Jessy «

1 september 2012, 13:24

Het ontdooi vocht kan inderdaad geen kwaad.
Ja beter is even eerst te laten wennen aan kvv voordat je met echte botten begint.
KVV heeft gemalen botten wat makkelijker verteerd, hierdoor word de maagzuur wel aan aangepast en zou na een week of 4 hele botten moeten kunnen verteren.

Ik wil je alleen wel even waarschuwen met botten bij tinlo geven. Tinlo heeft van zichzelf al een vrij hoog bot percentage als je dan nog een eenden of kippennek bij geeft kan dit te veel bot in totaal worden. De hond kan dan moeite krijgen met poepen of witte kalk poep krijgen.
Ik zou je haast willen aanraden een andere kvv te geven als je een nek bij wilt geven of 1 dag geen kvv en dan een nek met wat rundergehakt of kipfilet geven.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Hoe doe ik dat.??" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^