Wat denken julie (allergie)

20 reacties

Paws

21 augustus 2012, 16:55

Onze pup heeft jeuk sinds ze bij ons is. Zij kreeg bij de fokker brokken van het merk Fokker en bij ons KVV gemengd. Toen overgegaan op KVV lam en toen daarna kip en makreel.  Elimineren schoot niet op. Toen voor allerlei onderzoeken naar de dierenarts geweest. Bij de dermatoloog huidtest laten doen en was geen (huis) mijt. Ze krijgt binnenkort een bloedonderzoek en zit nu op de brokken van de dierenarts, Specific zalm. Hierbij zijn de eiwitten heel erg klein gemaakt. Dit krijgt ze sinds vrijdag alleen is de jeuk nog echt niet verbeterd. Hond krijgt hier een heel kort lontje door en is nu moeilijk te trainen. Morgen bellen we weer met de dermatoloog. We denken er toch over om weer over te stappen op KVV eend.

http://www.dierapotheek.com/specific-cdd-hy-food-allergy-management-15-kg-1

Dit is wat onze hond nu krijgt op advies van de dermatoloog. Is ook geschikt als eliminatie dieet. Maar helpt nog niks vanaf afgelopen vrijdag.

We gaan het nog eventjes aankijken. Ze heeft hiervoor nog nooit granen gehad, alleen de eerste paar weken bij de fokker dus dat is het waarschijnlijk niet. Maar waarschijnlijk wordt het de overstap weer naar KVV waar helemaal niets aan extra vitaminen is toegevoegd met bijvoorbeeld hert. Want het lijkt nu alleen maar erger te worden en de pup krijgt er een enorm kort lontje van en zit helemaal niet lekker in haar vel en is daardoor ook lastig te trainen nu.

Iemand tips wat dit misschien zou kunnen zijn? Bedankt!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat denken julie (allergie)" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

judith

21 augustus 2012, 16:58

dat je hond nog niet van de jeuk af is is natuurlijk logisch.. daarvoor voer je het nog veel te kort.
ik heb het idee dat jullie van het 1 naar het ander overspringen. jullie kunnen beter 1 ding proberen. dus als je kvv wilt voeren een kvv met een diersoort die je nog niet gevoerd hebt. en dit dan ook langere tijd geven (zeker langer dan 3 weken) dan pas kan je zien of het werkt.

wanneer je de brokken van de dierenarts wilt proberen dan zul je ze ook langer achter elkaar moeten voeren voordat je resultaat kan zien.

Paws schreef het onderwerp

21 augustus 2012, 17:00

Hi Judith,

Dat lijkt misschien erg snel, maar de jeuk lijkt met de brok nu alleen maar erger te worden, vandaar.

Marliesbijna goedgekeurde fokker

31 augustus 2012, 15:44

Hoi baasje van Zilver
Even een heel ander iets , ik zie bij jouw foto's dat je de pup ook laat zwemmen.
Daar kunnen honden ook jeuk van krijgen .Heb je al es overwogen om je pup daarna goed af te spoelen?

Helene en Tybor

31 augustus 2012, 15:49

Zilver ,ik zie inderdaad je hond vrij veel het water ingaan ,heerlijk maar ze kan er ook jeuk door krijgen.laat haar eens een week niet het water ingaan en mocht het nogmaals erg warm worden spoel haar alleen af met schoon water of een klein badje met schoon water.

Katoo

31 augustus 2012, 15:51

Welk merk kvv heb je voorheen gegeven dan??

Cindy

31 augustus 2012, 16:34

heb even de foto's van Zilver bekeken en zie dat ze inderdaad veel zwemt. Zorg inderdaad dat je Zilver daarna goed afspoeld je weet namelijk nooit wat er in het water zit.

Ilja

31 augustus 2012, 18:52

Hoi, ik zou je graag een tip willen geven.

Je zou de hond heel goed kunnen laten behandelen door een klassiek veterinair homeopaat..
De ervaring leert dat het is een gebed zonder einde als je zelf blijft fröbelen...

Wil je meer weten stuur mij dan even een persoonlijk berichtje...
Dan help ik je verder of leg ik je het uit...

Groetjes, ilja

Ilja

31 augustus 2012, 18:59

Zwemmen heeft niets met jeuk te maken ook niet met hotspot, iets wat veel mensen denken....
 Heb al 40 jaar div honden die allemaal zwommen /zwemmen en geen één hond kreeg er jeuk of hotspot van..
Dit soort problemen zitten IN de hond z'n constitutie iets waar een klassiek veterinair homeopaat heel goed de hond mee kan helpen..

Lees eens over gezondheid...

http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_407-VaccinerenInenten..

http://iljasterre.come2me.nl/1355554/Inentingenen-de-gevaren

Als ik je verder kan helpen dan lees ik het graag..

Groet, Ilja

Cindy

31 augustus 2012, 19:12

Hallo,
Het kan inderdaad zijn dat jou honden er geen last van hebben gehad maar het komt wel regelmatig voor. De ene hond is de andere niet. Als je zoekt op jeuk hond na het zwemmen kom je toch echt wel andere verhalen tegen.

soraya

31 augustus 2012, 22:54

In dit soort brokken zitten wel chemische toevoegingen,en daar kan je hond ook op reageren,met de huid en ook in gedrag.

Als je wilt elimineren met een kvv dan moet je nu met een diersoort beginnen die ze nog nooit heeft gehad-dan heeft ze er namelijk ook nog geen allergie voor op kunnen bouwen-,dit geef je 6 weken,gaat het goed,dan doe je er 1 nieuw diersoort bij,dan kun je zo steeds een diersoort erbij voeren en weet je langzaamaan waar ze op reageerd.

Denk niet een snelle oplossing te vinden.Zeker is een kvv of barfen heel goed,maar een allergische hond laat je altijd voor verrassingen staan.Zoals bekend bouwen allergiën zich op...dus daar waar mijn hond in het begin wel goed tegen kon(ze was vanaf het begin goed allergisch voor kip/rund/granen)zoals Eend,karnemelk/yoghurt/zuivel...kan ze daar dus nu ook niet meer goed tegen,er wordt of gespuugd of slijm gehoest,of diarree.

Nu ik daar weer mee ben gestopt gaat het weer prima :-D

Er is dus hoop ;-) maar kan zomaar een heel jaar overheen gaan voor je goed weet en hebt uitgezocht waar ze wel/niet op reageerd.

Ilja

1 september 2012, 02:58

Hallo Cindy...

Ja, die verhalen lees je inderdaad wel.. 
Maar dan nog is water nog niet de oorzaak maar de trigger van die jeuk of hotspot.. 
De ellende zit van binnen..

De huid/vacht is 'de spiegel' van wat er aan de binnenkant van de hond gebeurd..

Cindy

1 september 2012, 08:36

" Hallo Cindy...

Ja, die verhalen lees je inderdaad wel.. 
Maar dan nog is water nog niet de oorzaak maar de trigger van die jeuk of hotspot.. 
De ellende zit van binnen..

De huid/vacht is 'de spiegel' van wat er aan de binnenkant van de hond gebeurd.. "
Hoi Ilja, dat is dan jou mening, het is inderdaad met sommige aandoeningen dat dat uit in de vacht/huid. Maar om daar zomaar vanuit te gaan klopt naar mijn mening niet.

elianne

1 september 2012, 09:25

" Hallo Cindy...

Ja, die verhalen lees je inderdaad wel.. 
Maar dan nog is water nog niet de oorzaak maar de trigger van die jeuk of hotspot.. 
De ellende zit van binnen..

De huid/vacht is 'de spiegel' van wat er aan de binnenkant van de hond gebeurd.. "


wat Ilja zegt klopt voor 90%, voer is bijna altijd de boosdoender . Heb zelf ondervonden da ik door het geven van een goede KVV (Fam Food, géén kip variant)probleem weg was. Hou er rekening mee dat de jeuk eerst erger kan worden. Lichaam moet eerst de "foute " afvalstoffen afvoeren (ontgiften),

Cindy

1 september 2012, 12:48

"

wat Ilja zegt klopt voor 90%, voer is bijna altijd de boosdoender . Heb zelf ondervonden da ik door het geven van een goede KVV (Fam Food, géén kip variant)probleem weg was. Hou er rekening mee dat de jeuk eerst erger kan worden. Lichaam moet eerst de "foute " afvalstoffen afvoeren (ontgiften), "

Je hoort mij niet zeggen dat het niet van het voer komt. Ik zeg alleen dat het inderdaad ook van zwemmen zou kunnen komen. De bovenstaande tips zijn in ieder geval denk ik wel de moeite waard.
Om na het zwemmen af te spoelen met schoon water kan nooit geen kwaad. Baat het niet dan schaat het niet!!

Helene en Tybor

1 september 2012, 15:32

" Hallo Cindy...

Ja, die verhalen lees je inderdaad wel.. 
Maar dan nog is water nog niet de oorzaak maar de trigger van die jeuk of hotspot.. 
De ellende zit van binnen..

De huid/vacht is 'de spiegel' van wat er aan de binnenkant van de hond gebeurd.. "


maar het advies geven om even uit het water te blijven lijkt me toch zo gek nog niet.

Cindy

1 september 2012, 20:01

"

maar het advies geven om even uit het water te blijven lijkt me toch zo gek nog niet. "

inderdaad!!!

gerrie en droopy

1 september 2012, 20:11

je moet ook niet vergeten dat als je overstapt op ander voer, dat het lichaampje minimaal 6 weken nodig heeft om te herstellen en te wennen aan het nieuwe voer,

weet er helaas alles van, droop is erg allergisch, en heeft nu weer een periode dat hij niks wil eten,
als hij merk dat hij van bepaalde voeding jeuk krijgt, dan wil hij het niet meer,

geduld is iets wat je hier wel bij moet hebben, de eerste tijden wordt de jeuk erger, en pas na 3 a 4 weken kan je zeggen of de jeuk minder wordt,


succes,

Ilja

1 september 2012, 20:14

Nee, vind ik geen goed plan om je hond uit het water te houden..

Honden vinden water fantastisch, zeker met warm weer.
En zo'n heerlijke 'actie hond' als Zilver - is het een must om te zwemmen en te rennen door het water in de zomer.. Is het niet het water waarin gezwommen word dan wordt de jeuk wel door iets anders getriggerd op den duur, bijvoorbeeld regen of bij iedere aanraking ..?? Of krijgt het dier rode oren en/of jeuk aan de oren o.i.d.
Wie wil trouwens z'n hond niet niet zien genieten in het water als het warm is.. O-)

Het proces gaat voort als men dit niet oplost..
Mogelijk later allerlei onsamenhangende klachtjes - waar men de vinger niet op kan leggen -  die alles te maken hebben met wat er aan de binnenkant van de hond gaande is..

Groet, Ilja

Cindy

2 september 2012, 19:04

" Nee, vind ik geen goed plan om je hond uit het water te houden..

Honden vinden water fantastisch, zeker met warm weer.
En zo'n heerlijke 'actie hond' als Zilver - is het een must om te zwemmen en te rennen door het water in de zomer.. Is het niet het water waarin gezwommen word dan wordt de jeuk wel door iets anders getriggerd op den duur, bijvoorbeeld regen of bij iedere aanraking ..?? Of krijgt het dier rode oren en/of jeuk aan de oren o.i.d.
Wie wil trouwens z'n hond niet niet zien genieten in het water als het warm is.. O-)

Het proces gaat voort als men dit niet oplost..
Mogelijk later allerlei onsamenhangende klachtjes - waar men de vinger niet op kan leggen -  die alles te maken hebben met wat er aan de binnenkant van de hond gaande is..

Groet, Ilja "
je kunt hier net zo goed tegen een muur praten. Het is hier toch eenrichtingsverkeer wat nergens op slaat.

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Wat denken julie (allergie)" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^