Misschien een antwoord waar men het niet allemaal mee eens is, maar ik zou zeggen; laat ze het samen uitzoeken.
Het is heel goed dat het katje niet wegloopt, dat triggert enorm. En zolang die hond niet bijt zou ik ze gewoon laten wennen aan elkaar.
Ik heb zelf een hond en een kat. Mijn kat loopt ook niet weg voor de hond. Zoë kan urenlang het beest negeren, maar soms krijgt ze het in de bol en hapt ze naar hem of probeert ze hem op te jagen. Mijn kat zoekt het dan vaak gewoon hogerop. Het is belangrijk dat een kat een veilig plekje kan zoeken. Ze in 1 ruimte dwingen zonder toevlucht zou ik niet doen.
Het katje gaat vanzelf vervelen, al duurt het soms wel even.
Op de boerderij waar ik werk lopen twee kittens rond, en mijn hond dus ook. Machtig interessant in het begin, twee minikatjes. Maar nu, zoveel weken later, is het spannendste eraf. Soms jagen ze wat achter elkaar aan, maar de katjes zijn niet bang en zoeken wel een veilig plekje als het ze teveel wordt. Zoë is een border collie en kan ook enorm fixeren. Ze doet dit ook met de geiten en schapen. Maar de kittens zijn er niet gevoelig voor en reageren daar niet echt op. Soms blazen ze een keer of halen ze uit, maar daar leert Zoë alleen maar van.
Succes ermee!