Hoi allemaal,
Graag wil ik jullie wat vragen. Eind maart heb ik een pupje gekocht. Mijn schoonvader heeft gezegd dat je hier direct mee naar de dierenarts moest om te laten nakijken. Ik heb de dierenarts gekozen die het dichtst bij mij in de buurt een praktijk had. Bij de dierenarts aangekomen was het zo een vreemde vrouw, ze stilde mijn hond op de tafel en begon hele verhalen te vertellen. Ergens vond ik het wel lief, maar toch een beetje vreemd. Ik stelde haar allemaal vragen, omdat ik nooit een hond heb gehad en niets wist. Hoe vaak moet je eten geven 3 of 4 keer. Nou zei ze, hij moet constant eten in zijn bak hebben liggen anders wordt het een graaier. Ze vroeg me waar hij sliep, ik zei de bench en dat was helemaal belachelijk volgens haar want een baby zet je ook niet in een doos, die neem je mee in bed dat moet met een hond ook.
De keer er op (paar dagen later) moest ik met hem voor een vaccinatie langs komen (zijn 2e want de eerste had hij bij zijn nest gekregen). De vrouw gaf de spuit en zei'ow wat ben jij zielig zeg, ahhh arme jongen, doet pijn he!'. Mijn vriend en ik hadden afgesproken dat we hem helemaal geen bevestiging zouden geven wanneer hij zielig was, anders zou dat hem juist stimuleren. Dus ik vond het echht niet leuk dat ze zo deed. Maar ik zei er niets van.
Een aantal weken later moest hij terug voor de volgende inenting (bij 12 weken). Wij waren vergeten hoe laat we de afspraak hadden, dus belden we op. Haar assistent gaf de tijd door en vroeg of hij wel eens op sprong. Nou ja, dat doet hij wel eens, hij is 12 weken. Toen kregen we de waarschuwing dat dat heel dominant is en niet moet kunnen en dat we hem echt moeten laten castreren. We snapte helemaal niets aan dat verhaal. In de avond hadden we honden training en vroegen we het op de cursus, daar vertelden ze dat hij veel te jong is nog en dat we dat echt alleen moeten doen als laatste redmiddel of wanneer we een teefje erbij hadden.
Mijn vriend heeft hem naar zijn 3e vaccinatie gebracht. Daar werd gelijk een afspraak gemaakt voor de volgende. Weer snapte ik er niets van, waarom 4? Hij moet er toch 3? Weer op de training gevraagd, iedereen daar had er maar 3. Dus wij belden weer naar de dierenarts en vroegen waarom hij een 4e moet. Nou dat was verplicht voor kennelhoest om het eigenlijk 5(of 6) keer te herhalen. Dat horen alle dierenartsen te weten. Maar om het niet te vervelend te maken hebben ze gekozen voor een guldenmiddenweg namelijk 4. Nou ja, het zal wel, dachten wij.
Mijn vriend ging ook voor deze vaccinatie langs. Er was een vervangende arts die helemaal geen contact met Prego zocht, hup op de tafel spuit er in en nog een spuit er in. Ik weet nog steeds niet waarom hij nu ineens 2 spuiten kreeg in plaats van 1, wat hij bij de voorgaande steeds kreegm, terwijl dit een herhaling was. Een hele week heeft Prego met een dikke bult in zijn nek gelopen, waar hij de eerste paar dagen echt onwijs veel last van had.
We hebben ook nooit iets over prijzen gehoord. Toen kreeg ik de rekening van de verzekering. 67,50 PER VACCINATIE. Nou ja het zal wel dacht ik.
Ik sprak wat mensen op straat die vertelde dat ze hele slechte ervaringen hadden met haar, dat ze via via hebben gehoord dat ze in haar stage periode al zei ik ga heel snel heel rijk worden. Ze blijkt misbruik te maken van de liefde die mensen voor hun dier voelen. En ik hoorde zelfs van iemand die voor de tandverzorging van haar hond daar kwam (oude mevrouw), dat ze ineens had besloten dat alle tanden getrokken moesten worden, dat ze dit heeft gedaan, maar omdat de oude dame het niet kon betalen heeft ze de hond laten inslapen.
Ik had er zo een naar gevoel bij. Van de week ben ik naar een dierenziekenhuis geweest met mijn hond (omdat ik zo stom ben dat ik het verschil tussen oorsmeer en oormijt niet weet) en hier vroegen ze wie de dierenarts was. Ze kende haar en de verhalen en zeiden 'nou zeg maar niets hoor, ik weet genoeg daarover'.
Ben ik nou ontzettend aan het overdrijven? Valt het allemaal wel mee? Zijn er meer van jullie die 4 vaccinaties hebben moeten krijgen als pup? Is er ergens waar een melding gemaakt kan worden zodat andere eigenaren niet hetzelfde hoeven mee te maken. Ik weet niet zo goed wat ik hier mee aan moet.









... vraag gewoon eens rond bij andere hondenbaasjes als je aan de wandel bent ....





