Helaas, dat hoeft de man helemaal niet te weten. Als hij alles van alle honden in zijn omgeving alles moet weten..............
Ik weet ook niets van af van andere honden in mijn omgeving, ik weet hoe DJ (en Sophie) zijn! En daar gaat het om, niet om hoe de hond van de buurman of buurvrouw is. Want dat is niet mijn probleem!.
Wat als ik ergens anders ga lopen, in een andere stad of in een ander park? Dan weet ik ook niet hoe andere honden zijn, maar daarom is het van belang dat je je eigen hond leert lezen.
Overigens is een speelhouding niet altijd een speelhouding! Wij denken van welk, maar in bepaalde gevallen is dat helemaal niet zo en wordt dit dus verkeerd uitgelegd.
Het kan namelijk ook betekenen dat de hond zich onzeker voelt ten opzichte van de andere hond en dus niet weet wat te doen. En dus zal jij moeten bekijken wat het voor jouw hond betekend.
Misschien eens handig als je de hond eens apart meeneemt om te wandelen. Zoek een plaats op waar andere honden zijn en bekijk je hond eens wat hij doet en wat hij niet doet.
Is je eigen roedel wel stabiel, zijn de andere honden van jouw niet de gene die het uitlokken? Ik bedoel het kan aan zoveel liggen!! En dan is die man in kwestie niet eens relevant, want dit kan bij iedere man/vrouw met een andere hond gebeuren.
Nu ben je boos omdat de man niet reageert zoals je zou willen, maar je kan niet verlangen en verwachten van anderen dat zij zich aanpassen aan jou. Een ander is niet verantwoordelijk voor het gedrag van jouw hond. Andersom geldt dit uiteraard ook en ben jij niet verantwoordelijk voor de ander zijn hond.
Soms hebben we als mens een beetje hoge verwachtingen van andere mensen, een te hoog verwachtingspatroon, zoals ze dat noemen. En dat zouden we eigenlijk aan de kant moeten gooien, want in heel veel gevallen is het onterecht of niet haalbaar. "
ik weet niet wat je allemaal voor onzin loopt te vertellen hoor, Want de TS zei toch echt DUIDELIJK dat het een aanlijngebied is.Dus de man met de herder zat er FALIKANT naast als het ging om het loslaten van zijn herder. Die herder MOEST aangelijnd zijn in dat gebied dus de TS staat volledig in haar recht als ze zegt dat dat die herder aangelijnd moet zijn. want in dat gebied moeten honden dus gewoon ten alle tijden aangelijnd zijn dus dat verhaal over (verwachtingen van mensen ) slaat in dit geval dus helemaal nergens op . this door de wet bepaald dat beest had vast gemoeten punt.





3 doggies