Clumber Spaniel

8 reacties

Rits (gast)

15 mei 2012, 16:43

Hallo,

Wij houden enorm van het karakter van de Clumber Spaniel (kennen iemand met zo een hond). Wij zijn dus eigenlijk op zoek naar een hond met zo een karakter, maar toch een ander ras omdat we toch merken dat hij heel veel onderhoud nodig bij de vacht.

We hebben geen schrik van een beetje vachtverzorging, maar laten trimmen e.d. zouden we liever niet doen.

Kennen jullie rassen die een gelijkaardig karakter hebben?

Bedankt

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Clumber Spaniel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

Daniel

15 mei 2012, 20:05

probeer de hondenwijzer hierboven eens. je kan dan invullen wat je zoekt in een ras.
succes!

Love is a four-legged word

15 mei 2012, 22:34

Veel onderhoud qua vacht? Dat valt erg mee hoor, zo nu en dan even goed borstelen. En die twee keer per jaar dat ze naar de trimmer moeten (tenzij je het zelf doet)...?

Echt vergelijkbare honden zijn er eigenlijk niet. Dan zal je moeten kijken naar bijvoorbeeld de Field Spaniel, maar die hebben een vergelijkbare vacht dus daar schiet je niets mee op.
Misschien wekt de Basset Hound jullie interesse, dit schijnt familie te zijn van de Clumber en het karakter komt in veel opzichten overeen. En ze zijn kortharig. :-) Willen jullie een maatje groter, dan is de (kortharige) Sint Bernard misschien een optie.

marianne4u

16 mei 2012, 13:36

Ik heb een clumber spaniel en ik zou er dol graag nog een bij willen zo gaaf zijn ze. Waarom gaan jullie niet gewoon voor een clumber? Mijn fokker heeft nog een hele leuke reu zitten dus als je hier een profiel aan maakt kan ik je de gegevens mailen.
Groetjes Marianne

marianne4u

17 mei 2012, 20:52

Ik heb je prive bericht inmiddels beantwoord. ;-)

Mireillevdwspeciaal aangestelde fokker

18 mei 2012, 10:29

Ik vind het ook super-aparte en volgens mij schatten van honden. ;-)
Ik heb er nog nooit 1 reallife gezien, maar volgens mij zijn ze super! :-D

kooikerhondjespeciaal aangestelde fokker

18 mei 2012, 11:32

Een Clumber is natuurlijk een heel eigen ras.
Zoek je in verwante rassen, dan zou je aan de Field of Sussex spaniel kunnen denken.

Jack Janssen (gast)

18 mei 2012, 12:22

Hoi,

Ik zag jullie oproep staan en kon het niet laten om hierop te reageren.
Ja, de Clumber Spaniel heeft een super tikkeltje eigenwijs maar o zo`n heerlijk karakter.
We hebben 4 volwassen Clumbers en een Clumberpup in huis en genieten iedere dag van hun geweldige streken en gekke fratsen.
En ja, een Clumber heeft zoals iedere andere hond verzorging nodig.
En als mensen ons kennel bezoeken dan geef ik ook aan dat de Clumber eigenlijk maar een nadeel heeft en dat is dat ze 12 maanden per jaar haar verliezen.
En dan krijgen we meestal de reactie terug "Ja, maar alle honden verliezen toch haar" dat klopt, maar een Clumber is bijna geheel wit en witte haren zien en vind je overal en altijd.
Het trimmen van een Clumber voor "thuis" gebruik is beslist niet veel en echt niet moeilijk.
Je zorgt ervoor dat de haartjes onder de poten van tijd tot tijd bijgeknipt worden en ja, af en toe neem je de staart ook mee met een snoeibeurt en thats it.
Een kind kan de was doen.
Ja, trimmen voor de show dat is een ander verhaal ... maar na wat oefenen heb je dit ook snel geleerd.
En ik bekijk het zo "geld uitgeven is moeilijker".
Trouwens we zoeken nog een baasje voor onze Clumberspanielreutje genaamd: Scascie.
Hij is nu 16 weken oud en haastig op zoek naar een baasje.

marianne4u

18 mei 2012, 15:23

Dank je wel voor de uitleg Jack ;-)

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Clumber Spaniel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^