Dwangmatig 'gekke' dingen eten

12 reacties

Dewi • Promise • Duuk

gewijzigd 14 mei 2012, 19:40

Zonet was ik even met Promise nog een klein rondje aan het lopen. Ze was erg onrustig, maar ik linkte dat aan het feit dat er kort na elkaar een paar onverwachte dingen gebeurden.
We waren met de auto gegaan en toen ik haar erin wilde tillen, begon ze ineens heel fanatiek gras te eten. Bij sommige soorten gras doet ze dit vaker, dus ook dit vond ik niet zo heel vreemd.

Maar toen.. in de auto begint ze ineens als een bezetene aan het dekentje waar ze op zat te bijten/trekken.
Eenmaal thuis zette ik haar uit de auto. Normaal loopt ze dan naar binnen, nu vloog ze naar een hoop dorre blaadjes op de oprit en begon deze op te eten.
Om vervolgens nog eens aan het gras in de tuin te beginnen (doet ze nooit) en daarna aan het zand uit de zandbak. Alles heel gefixeerd en dwangmatig.
Ook heeft ze inmiddels al verschillende keren gedronken, vaker achter elkaar dan normaal.
Nu is ze rustig en ligt hier naast me.

Ik heb hier wel eens van gehoord, maar weet niet meer in welke context.
Wie kent dit gedrag? En waar kan het een teken van zijn?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dwangmatig 'gekke' dingen eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

soraya

14 mei 2012, 19:47 3 doggies

Heeft ze niet iets in haar keel,langs haar wangen??
Lijkt er op dat ze heel erg bezig met iets te verhelpen..zou ik denken.

Lastig Dewi.

Dewi • Promise • Duuk schreef het onderwerp

14 mei 2012, 19:52

Ik heb inderdaad in haar keel/mond gekeken. Niks te zien. Ze gedraagt zich momenteel ook weer normaal.
Dit was helemaal geen Promise-gedrag, vandaar dat ik wel even gealarmeerd was/ben.

Dank je voor het meedenken Soraya ;-)

Goldendelerious

14 mei 2012, 19:55 3 doggies

Klinkt alsof ze enorme buikpijn had.

soraya

14 mei 2012, 20:13 3 doggies

Gelukkig doet ze weer normaal :-)

Geen harde buik/maag?Geen spuugneigingen zonder dat er iets uit komt?

Dewi • Promise • Duuk schreef het onderwerp

14 mei 2012, 20:25

Ik denk ook aan buikpijn. Verder geen harde buik o.i.d. nu.

Uiteraard hou ik haar voorlopig even scherp in de gaten.

Mimi

14 mei 2012, 20:34 3 doggies

Ja ik zat ook te denken aan buikpijn Zeker als ze het normaal niet heeft. Ogen en oren ook normaal? Heeft ze iets gegeten dat niet goed op haar maag ligt? Gelukkig dat ze nu weer rustig is

Dewi • Promise • Duuk schreef het onderwerp

14 mei 2012, 20:53

Hoi Mimi, ja alles normaal.
Bij mijn weten heeft ze niks gegeten. Ben vandaag 2x met haar buiten het huis en de tuin geweest en er is niks geks gebeurd.

Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

gewijzigd 15 mei 2012, 08:04 3 doggies

het lijkt op een gal aanval.....heb dat vaker gezien bij honden. ze geven dan niet over, maar hebben last van de gal. ze vreten echt de boom kaal, maakt op dat moment niet uit wat voor blad ze uitzoeken, is er niets in de buurt van groen, dan beginnen aan van alles.

het moet overgaan als de aanval over is, hij doet dat niet lang achter elkaar, als het vaker gebeurt zou ik het na laten kijken.

een korst oud brood doet wonderen, probeer dat er in te krijgen. niet dwingen natuurlijk, maar geef dat aan je hond. als het vaker gebeurt, en dat hoef niet natuurlijk kan je dagelijks een oude korst brood geven, dat helpt te voorkomen dat je hond een galaanval krijgt.

Dewi • Promise • Duuk schreef het onderwerp

15 mei 2012, 08:42

Bedankt Willemijn.

Ik hoop niet dat het vaker gebeurt, maar als dat wel zo is, zal ik aan het brood denken. En als het veel vaker gebeurt even naar de da.

Gerdine van der Linden

15 mei 2012, 08:59 3 doggies

Hey dewi,

Jij nu ook al! Kaily had hier zo'n last van, misschien dat je het daarom nog weet.

Bij Kaily helpt het inderdaad om iets van vezels te geven, werkt beter dan plantjes.

gelukkig is het weer over, maar houd het goed in de gaten

Kus voor prom!

Dewi • Promise • Duuk schreef het onderwerp

15 mei 2012, 14:07

Ja klopt Gerdine, ik was jouw topic ook al aan het zoeken geweest, maar niet gevonden.

Wist het niet meer precies, maar Kaily had dus precies hetzelfde?

Dat van het brood is een goeie, ik ga hem onthouden voor een evt. volgende keer.



Groetjes!!

Gerdine van der Linden

15 mei 2012, 17:20 3 doggies

Ja klinkt hetzelfde.. alleen zie ik aan kaily nu dat er veel haar in haar poep zit.. miss dat jij ook daarnaar kan kijken, poep zegt een hoop

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Dwangmatig 'gekke' dingen eten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^