Ik wil fokken!

119 reacties · pagina 1 van 4

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin

3 mei 2012, 17:51

Nee, ik wil niet fokken met Lady en ook niet nu, ben nog maar 13.

Maar bon, ik heb jullie hulp nodig over fokken... O-)

Sommige van jullie herinneren vast mijn topic --> Studiekeuze, help!!!
Wel, daarin vertelde ik dat mijn droomberoep iets met dieren was, jullie gaven me vele dingen, maar niets boeide me echt...
Ben een beetje rond de pot aan het draaien.
Ik wil dus fokken! Dit wil ik met mijn droomras doen, de WEIMARANER! ;-) ;-)
Ik vind het zoooo'n prachtig ras! Ik smelt ervan!
Later ga ik dus eerst een andere baan doen, zodat ik genoeg geld heb om van start te gaan met het fokken.
Ik ben dus van plan een weimaraner teef te kopen later. Deze moet wel een stamboom hebben.
Ik wil haar het liefst van pup af aan.
Ik ga dan helemaal volgens 'het boekje' te fokken, de ouderdieren laten testen, stambomen in orde houden.....
Nu even een vraag aan de fokkers hier; kunnen jullie hier even alle ziektes en afwijkingen zetten, en ze even uitleggen? Ik ben namelijk nog niet thuis in de wereld van het fokken, en daarom dat ik het nu al vraag, zodat ik tegen dat het zover is, genoeg weet en mijn gangetje kan gaan.
Hier even een lijstje van wat ik graag zou willen weten:
- op welke ziektes en afwijkingen moeten de ouderdieren getest zijn?
- is de weimaraner een goed ras voor beginnende fokker?
- hoe kan je je pups het beste socialiseren?
- meer informatie over het fokken is natuulrlijk welkom!

Sorry modjes als hij niet juist staat, maar het is eigenlijk ook een beetjer voorbereiding op het fokken, he?

Ontzettend bedankt vor je moeite!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ik wil fokken!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

S&F.

3 mei 2012, 17:54 3 doggies

Fokken is geen baan, als je het goed doet kun je er niet van leven. Dus als je dit later wilt doen zal je toch echt nog moeten werken of met een vent trouwen die goed verdiend haha.

~Luna~

3 mei 2012, 17:54 3 doggies

Nee, dan moet je niet bij mmij zijn ;-)
Maar wil je dan langhaar of korthaar?

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 17:55

" Fokken is geen baan, als je het goed doet kun je er niet van leven. Dus als je dit later wilt doen zal je toch echt nog moeten werken of met een vent trouwen die goed verdiend haha.

"


Waarom niet? Je geeft je pups toch niet gratis weg?

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 17:55

" Nee, dan moet je niet bij mmij zijn ;-)
Maar wil je dan langhaar of korthaar? "


Korthaar vind ik mooier.

mary S&A&Z

3 mei 2012, 17:56 3 doggies

" Fokken is geen baan, als je het goed doet kun je er niet van leven. Dus als je dit later wilt doen zal je toch echt nog moeten werken of met een vent trouwen die goed verdiend haha.

"


Zou ik met een dierenarts trouwen, lekker makkelijk. O-)

S&F.

gewijzigd 3 mei 2012, 18:00 3 doggies

" Zou ik met een dierenarts trouwen, lekker makkelijk. O-) "


:-D :-D

@Lise: Nee je geeft ze niet gratis weg maar wat denk je dat een nest fokken kost? En honden in het algemeen sowieso ;-)

Per pup laten we zeggen voor het gemak 1000 euro. Stel je hebt er 6, 6000 euro. Klinkt als een aardig bedrag, is het ook.. Maar als je alles er vanaf moet halen draai je waarschijnlijk gelijk en als je manuren moet gaan rekenen dik verlies.

Dan nog je hypotheek of huur, gas water en licht, verzekeringen, voedsel en ga maar door..

Nee lieverd, dan mag je aan het werk zoals alle andere mensen.. (Of de rijke man hé ;-))

.

3 mei 2012, 18:00 3 doggies

"

Waarom niet? Je geeft je pups toch niet gratis weg? "


fokken is liefde werk ;-) , een (goede) fokker verdient nauwelijks tot niks aan zijn nestjes wat je betaald zijn voornamelijk "onkosten" voor testen, DA kosten etc.

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:00

Ach, oke, dan zal er maar heel af en toe een nestje komen... :'(
Weet er dan iemand nog een baantje waar je honden mee kan combineren, én waarvan je kan leven?

Jantina, Laila & Luna

gewijzigd 3 mei 2012, 18:05 3 doggies

ga dan lekker in een asiel werken ofzo. je gaat je honden toch niet voor je laten werken om steeds nestjes te nemen. Ik vind het wel goed dat je hier om tips vraagt voor dat je het doet. maar ik zal me eerst even goed inlezen voordat je gaat fokken. en zeker weten dat je het aan kan en alles kan betalen. kost veel geld een nestje met puppies

Inge, Rottweiler Nika & m'n Canadeesje(s)speciaal aangestelde fokker

3 mei 2012, 18:11 3 doggies

Fokken is inderdaad niet iets waar je van kunt leven; een goede fokker zal (vooral in het begin) vaak eerder bij moeten leggen, dan dat hij er daadwerkelijk geld aan overhoudt.
Voor de testen die bij de Weimaraner gedaan moeten worden, kun je het beste eens contact opnemen met de rasvereniging: http://www.weimaraners.nl/index.htm; ik verwacht dat er sowieso op HD/ED getest zal moeten worden, maar ik ben verder niet bekend met het ras.

Eefje • Yuna

3 mei 2012, 18:11 3 doggies

Waarom stel je je vragen niet bij de rasvereniging van de Weimaraner?
Zij kunnen je precies vertellen waar dit ras op getest wordt, hoe en waarom.
Dit is bijvoorbeeld de door de Raad ven beheer erkende rasvereniging in Nederland waar je info kan vragen:www.weimaraners.nl
Hier ook een rasvereniging in België, maar ik weet niet of deze rasvereniging ook erkend is:http://www.weimaranerclub.be/nederlands/framesetavl.html

Fokken is inderdaad een hobby en geen baan. Als je het goed wilt doen (zoals je aangeeft) dan ben je veel geld kwijt aan erfelijkheids testen, shows lopen, stambomen, verzorging, goed voer, alle nodige dierenartskosten en materialen etc etc etc.. Daar zul je veel voor moeten sparen wil je dat allemaal kunnen betalen.
Je niet zomaar een baan met fokken combineren. Je dient een paar maanden thuis te blijven bijvoorbeeld om voor je nest zorg te dragen. Hierover zul je afspraken met een werkgever moeten maken.

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:19

Hmmm ziet ernaar uit dat ik maar 1 nestje in mijn hele leven zal meemaken... :'(
Hopelijk vind ik dan toch nog een baan die goed verdient zodat ik de kosten kan betalen en genoeg vakantie kan nemen...

Eefje • Yuna

3 mei 2012, 18:21 3 doggies

Maak je nu geen zorgen Lise ;-)
Je dromen zijn nog zooo ver weg.
Misschien kun je eens bij een fokker langsgaan om te kijken hoe dat gaat?
En informeren bij een rasvereniging kan nooit kwaad. :-)

"

Waarom niet? Je geeft je pups toch niet gratis weg? "


Hier is ooit eens een erg goed topic over geweest... O-)

http://www.hondenpage.com/hondenforum/69722/kun-je-geld-verdienen-als-je-wat-met-honden-gaat-doen?.php

Fokken kun je idd absoluut niet van leven, als je er een klein zakcentje aan over houdt mag je al blij zijn. De kosten om de honden waarmee je fokt te onderhouden en om aan alle nodige eisen te voldoen (shows lopen, gezondheidstests doen, e.d.) zijn vaak in combinatie met de kosten die een nest groot brengen met zich meebrengt ongeveer even veel als de puppyverkoopprijs dus als je quitte speelt heb je mazzel. Zit het allemaal mee dan kun je er een beetje aan over houden, natuurlijk kan dit. Maar zit het tegen dan draai je ook nog wel eens verlies op een nest.
Fokken moet dus echt een hobby zijn, iets waar je graag tijd en energie in stopt naast je werk maar je geld ermee verdienen kan absoluut niet. Tenminste ga er niet van uit dat je een broodfokker wilt worden O-), hihi...

Verder sluit ik me helemaal aan bij het antwoord van Eefje.
Echter besef je wel tests en eisen die er nu zijn kunnen over 2jr alweer anders zijn. Een ras veranderd immers continu en nieuwe ziektes komen tevoorschijn terwijl andere langzaamaan wellicht door goed fokken zelfs weer verdwijnen. Je nu al verdiepen in dat soort dingen is dus leuk om te doen maar denk niet dat je er veel aan hebt voor later. Daarvoor gaat het in het fokwereldje toch echt te snel om bij te benen ;-). Maar het is een leuke hobby hoor dat soort dingen nu al uitzoeken dus dat kan ik je absoluut aanbevelen!

Inge, Rottweiler Nika & m'n Canadeesje(s)speciaal aangestelde fokker

3 mei 2012, 18:22 3 doggies

" Hmmm ziet ernaar uit dat ik maar 1 nestje in mijn hele leven zal meemaken... :'(
Hopelijk vind ik dan toch nog een baan die goed verdient zodat ik de kosten kan betalen en genoeg vakantie kan nemen... "

Waarom maar één nestje in je hele leven?
Als je het goed afstemt, dan moet het lukken om te fokken. Het is een investering en je zult er andere dingen voor moeten laten, maar als je het echt graag wil en je gaat je vanaf nu al inlezen, dan kun je dingen erop aanpassen. :-)

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:22

" Maak je nu geen zorgen Lise ;-)
Je dromen zijn nog zooo ver weg.
Misschien kun je eens bij een fokker langsgaan om te kijken hoe dat gaat?
En informeren bij een rasvereniging kan nooit kwaad. :-) "


Zou dat gaan denk je? En wat bedoel je dan bij op bezoek gaan? Een bevalling meemaken of de pups een dagje mee verzorgen?

Eefje • Yuna

3 mei 2012, 18:24 3 doggies

Dat licht er maar aan wat fokkers willen, daar kan ik geen antwoord op geven. :-)

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:24

Even nog een vraag, alle fokkers hier op de HP die onderder naam fokkers staan op de menubalk, zijn die allemaal geodgekeurd of zijn er ook broodfokkers tussen?

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:25

"

Fokken kun je idd absoluut niet van leven, als je er een klein zakcentje aan over houdt mag je al blij zijn. De kosten om de honden waarmee je fokt te onderhouden en om aan alle nodige eisen te voldoen (shows lopen, gezondheidstests doen, e.d.) zijn vaak in combinatie met de kosten die een nest groot brengen met zich meebrengt ongeveer even veel als de puppyverkoopprijs dus als je quitte speelt heb je mazzel. Zit het allemaal mee dan kun je er een beetje aan over houden, natuurlijk kan dit. Maar zit het tegen dan draai je ook nog wel eens verlies op een nest.
Fokken moet dus echt een hobby zijn, iets waar je graag tijd en energie in stopt naast je werk maar je geld ermee verdienen kan absoluut niet. Tenminste ga er niet van uit dat je een broodfokker wilt worden O-), hihi...

Verder sluit ik me helemaal aan bij het antwoord van Eefje.
Echter besef je wel tests en eisen die er nu zijn kunnen over 2jr alweer anders zijn. Een ras veranderd immers continu en nieuwe ziektes komen tevoorschijn terwijl andere langzaamaan wellicht door goed fokken zelfs weer verdwijnen. Je nu al verdiepen in dat soort dingen is dus leuk om te doen maar denk niet dat je er veel aan hebt voor later. Daarvoor gaat het in het fokwereldje toch echt te snel om bij te benen ;-). Maar het is een leuke hobby hoor dat soort dingen nu al uitzoeken dus dat kan ik je absoluut aanbevelen! "


Als ik zo vrij mag zijn......wat is jou beroep?

Eefje • Yuna

3 mei 2012, 18:26 3 doggies

Hier op HondenPage zijn geen broodfokkers.

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:27

"
Waarom maar één nestje in je hele leven?
Als je het goed afstemt, dan moet het lukken om te fokken. Het is een investering en je zult er andere dingen voor moeten laten, maar als je het echt graag wil en je gaat je vanaf nu al inlezen, dan kun je dingen erop aanpassen. :-) "


Ik wist dat het veel geld kost, maar met de crisis nu komen wij, jongeren moeilijk aan werk.

Sorry...ik ben zo'n kind die zich bij het minste zorgen maakt...

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:28

" Hier op HondenPage zijn geen broodfokkers. "


Dat is dan al goed, weet ik tenminste waar ik mijn weimaraner en andere honden kan kopen. ;-)

Pepijn & Otis

3 mei 2012, 18:29 3 doggies

Niet alle fokkers die hier onder het kopje fokkers (in de menubalk) genoemd worden zijn goede fokkers. Alle fokkers met sterretjes achter hun naam wel.

Inge, Rottweiler Nika & m'n Canadeesje(s)speciaal aangestelde fokker

3 mei 2012, 18:29 3 doggies

"

Ik wist dat het veel geld kost, maar met de crisis nu komen wij, jongeren moeilijk aan werk.

Sorry...ik ben zo'n kind die zich bij het minste zorgen maakt... "

Niet zo'n zorgen maken, het duurt nog zo'n tijd ;-)
Als je ervoor gaat, moet het heus wel lukken.

Eefje • Yuna

3 mei 2012, 18:29 3 doggies

Maar er zijn nog veeeeel meer erkende fokkers die geen lid zijn op HondenPage.

Lise met Ruby, Naïn & Qalvin schreef het onderwerp

3 mei 2012, 18:29

" Niet alle fokkers die hier onder het kopje fokkers (in de menubalk) genoemd worden zijn goede fokkers. Alle fokkers met sterretjes achter hun naam wel. "


Bedankt, even kijken bij de weimaraner dan...

~Luna~

3 mei 2012, 18:29 3 doggies

" Hier op HondenPage zijn geen broodfokkers. "

Zeker zul je dat helaas niet weten :'(

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Ik wil fokken!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^