" Ze is een beetje bang en dan.
Blaffen is om te communiceren,ze zegt dan eigenlijk dat ze op afstand moeten blijven.
Doordat ze aan de lijn zit kan ze haar normale hondentaal niet gebruiken,alle signalen om een ontmoeting goed te laten verlopen en elkaar af te tasten.Als honden in een losse situatie honden ontmoeten,dan lopen ze in een bochtje er naar toe,kijken weg,snuffelen aan de grond,gaan liggen enz enz.
Wat jij kunt doen om haar te helpen is:
*Zie je een hond,loop dat met een bocht om de andere hond heen,de ene hond heeft het nodig om zelfs over te steken een ander kan al goed gaan met 2 meter,zoek even uit wat voor Mila werkt,maar begin lekker met een grote afstand,dan kun je die verkleinen.
De reden voor de bochten lopen is dat in de normale hondentaal het dreigend of uitdagend is als ze recht op elkaar aflopen,wij mensen vinden het heel normaal om op dezelfde stoep te blijven lopen als we een andere hond gaan passeren,vele honden vinden dit moeilijk,zeker de onzekere hondjes.
*Je kan thuis gaan oefenen met haar aandacht te krijgen als je het van haar vraagt.Oefen met haar naam en iets heel lekkers.Zeg eerst haar naam en geef dan iets lekkers,doe dit 10 keer achter elkaar.Dan ga je een stapje verder,haar naam zeggen en wachten tot ze jou aankijkt,dan belonen.
Blijf hier bij kalm ,geduldig en vriendelijk.
Zo kun je straks buiten haar naam zeggen en aandacht vragen,dan kun je of weg lopen van de aankomende hond,als je de hond te laat zag aankomen.
*Belangrijk is dat je goed vooruit kijkt zodat je de honden ziet aankomen en een bocht kan lopen of oversteken.Mila moet nu juist aan de lijn gaan leren dat zij ook ontspannen kan blijven als zij honden ziet,omdat ze merkt dat jullie niet meer aan de lijn gaan kennismaken

Honden ontmoeten en socializen doet ze al wanneer ze lekker los loopt en al haar signalen goed kan gebruiken.
"