Hoi Debbie en Denzel,
Ik heb even meegelezen. Onze amstaf (3jr) heeft dit ook gedaan. We kunnen alles met haar, maar als ze aant het eten was en ik wilde haar aaien verstijfde ze en gromde ze. We hebben geoefend met eten uit handen, gaat priem, maar daarna uit de bak gromde ze weer. Wat ik heb gedaan is heel simpel. We kregen van een goede vriendin te horen dat als honden eten ze helemaal gefocust zijn op hun eten en de omgeving even vergeten. Zodra er dan iets veranderd, denk aan een aai of ineens naast haar staan, dan hebben ze het niet zien aankomen en dus reageren ze. Die vriendin zei geef haar eens op een andere plek eten, waar ze alles ziet gebeuren. We geven haar nu midden in de woonkamer eten waar ze alles kan zien. Dit gaat perfect. Ze eet goed en we kunnen gewoon langs haar lopen zonder een reactie van haar. Aaien gaat ook priem nu.
We oefenen regelmatig hiermee. Wij hebben geen kinderen, maar dat zal in de toekomst veranderen en ik wil dan geen gevaarlijke toestanden.
Ik geef de mensen hierboven gelijk dat je je hond niet moet storen tijdens het eten, maar zoals ik al zei wil ik geen gevaarlijke toestanden vandaar dat wij dit hebben geoefend.
Ik wens je veel succes!