lange haren

11 reacties

inge (gast)

15 maart 2012, 21:29

hallo!
na jullie lang gevolgd te hebben sinds kort toch maar een account aangemaakt :-D
ozzy is mn eerste hondje en heb toch af en toe wat vraagjes waar ik tegen aan loop.
ozzy( maltezer/shitzu) is al een keertje bij de trimmer geweest voor een beetje bijknippen en een wasbeurt.
de trimster zei toen dat het zonde was om hem kort te knippen want hierdoor zou zijn vacht veranderen en hij heeft zo'n mooie vacht.
voor a.s april heb ik weer een afspraak staan.. maar wat ik me nou afvraag.. kan hij last hebben van zijn lange haren?(te warm??)
hij krabt zich regelmatig rond zn mond en sabbeld aan zijn pootjes nou vond ik gister een tandje in zijn vacht hihi hij is volop aan het wisselen..
hij heeft wel genoeg dingen tot beschikking om aan te knabbelen.
kan het krabben te maken hebben met zijn tandenwissel?
ik wil hem natuurlijk niet helemaal kort laten knippen maar een beetje korter mag wel volgens mij:-) maar veranderd dit echt zoveel aan de structuur?

alvast bedankt!
xx inge

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "lange haren" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

inge&ozzy

15 maart 2012, 21:30

sorry vergeten in te loggen:-)

Jacqueline, Jackie en Joy

15 maart 2012, 21:33

Ik wou net zeggen je bent nog gast haha.

Er veranderd niet veel aan zijn vacht hoor alleen zijn pup vacht wordt geknipt.
Je hebt nou eenmaal een hondje wat naar de trimmer moet daar ontkom je niet aan volgens mij.
Als de haren bij de pootjes te lang worden kan hij hier last van krijgen.
Krabben kan met de tandjes te maken hebben maar ook dat de haartjes tussen zijn poten te lang zijn.
Echt kort knippen zou ik ook niet doen maar bijtrimmen gewoon lekker laten doen hoor kan geen kwaad ;-)

Romina, Cooper* en Willow

15 maart 2012, 21:34

wij hebben op school geleerd (heb hondentrimmen gevolgd) dat je ze wel korter mag knippen, maar niet in de vacht die eronder zit.
Als je daarin knipt (dus te kort knipt) dan verandert inderdaad de structuur van de vacht (Doffer & minder goed handelbaar).

Zijn vacht beschermt hem trouwens niet enkel tegen de koude, maar ook tegen de warmte. Hij houdt de warmte ook buiten.

inge&ozzy

15 maart 2012, 21:44

dankjewel voor jullie snelle reactie!
ja dat hij getrimt moest worden wist ik natuurlik van te voren maar schrok dr van dat de trimster zei dat hij er niet mooier op zou worden ook ivm zijn lichte kleur en dat zou toch erg zonde zijn hihi
moet ik trouwens ook rekening houden of ik het laat knippen of laat scheren?
word het met scheren niet erg kort?
ohh ik wist niet dat het beschermde tegen warmte??
lijkt me zo warm met zoveel haren!
xx

Jacqueline, Jackie en Joy

15 maart 2012, 21:52

Haren zorgen voor warmte maar ook voor koelte dat kan een hond goed regelen.
Ik weet niet het fijne van knippen vs scheren bij honden (hou het bij mensen haren haha) dus voor dat antwoord moet je even wachten op een ander die er ervaring mee heeft.
De kleur zal toch gaan veranderen hoor, nu heeft hij nog een pup vacht en daarna komt pas zijn volwassen vacht.
Sommige honden zijn echte toverballen en hebben iedere keer een ander kleurtje.

laat je hondje niet scheren, knippen is de beste remedi.......als je de hond goed borsteld zodat de vacht doorluchtig blijft, niet vervilt, dan heeft je hond het niet warm, zomers hebben alle honden het warm, en een vacht beschermt tegen de zon.

en nee je hond niet in de volle zon laten liggen, maar dat geld voor alle honden.

voetjes kort, broek netjes geknipt, mooi poepsleetje maken, oortjes mooi bijknippen, dat zijn de dingen die gebeuren moeten, en beter knippen dan scheren, want als je scheert neem je ook de ondervacht mee, dat is niet de bedoeling.

inge&ozzy

15 maart 2012, 21:57

ohh jaa een toverbal is hij zeker! eerst een heel zwart snuitje en nu issie wit!

Romina, Cooper* en Willow

15 maart 2012, 21:58

Zoals Willemijn inderdaad zegt, zou ik hem ook niet laten scheren.
Wij hebben hier thuis ook een York, mijn moeders hond.
Zij wil hem altijd geschoren, dus heb ik er niks aan te zeggen.
Toen wou ik hem meenemen naar school voor mijn les, dus had zijn haren even laten groeien.
Je merkte echt het verschil.
Hij glanste echt veel mooier toen zijn haren langer waren dan als ze geschoren zijn.
Dan zijn ze gewoon echt dof..

inge&ozzy

15 maart 2012, 22:07

super! dankjulliewel voor de fijne reacties! ik zal jullie denk ik nog regelmatig lastig vallen haha

Romina, Cooper* en Willow

15 maart 2012, 22:10

Daarvoor zijn we er.
Zolang we elkaar allemaal maar kunnen helpen!
Ik vraag hier ook af & toe wel iets.
Maar het is wel handig om zo ervaringen uit te delen!

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "lange haren" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^