Bulten

5 reacties

Jennifer & Roxy

15 februari 2012, 22:13

Mijn vader vroeg laatst aan me, waarom honden eigenlijk altijd van die bulten op hun wangen hebben met haar eruit.
Ik vraag het me ook wel eens af, vind het schattig maar weet totaal niet waar het voor dient.
iemand?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Bulten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

janine

15 februari 2012, 22:14

dat is nou echt zoiets waar ik nog nooit over nagedacht heb... ben benieuwd naar het antwoord..

corrie koopman

15 februari 2012, 22:23

Daar ben ik ook wel benieuwd naar wie dit weet. O-)

Wendy

15 februari 2012, 23:04

De haren zijn tastharen (sinusharen) en het bultje waar ze uitkomen bevatten gevoelige cellen waarmee de aanraking van die haren geregistreerd worden. Net als de snorharen en de haren uit de wenkbrauwen. Handig om te weten of je kwetsbare delen (ogen, neus etc) ergen mee in aanraking dreigen te komen.

een hele leuke vraag, :-D wendy gaf het antwoord al, bij pussicats zie je het nog wat beter, snorharen ... :-D

katten kunnen nog beter zich orienteren dan honden. vandaar inderdaad die snorharen, er zijn wel eens forummers die ze zomaar hebben afgeknipt, vonden het er raar uitzien, mooi afblijven, ze zijn echt nodig. :-D

Jennifer & Roxy schreef het onderwerp

17 februari 2012, 13:02

Ja want het viel me laatst op dat ze aan de linkerkant 2 zwarte haren heeft, en de rechterkant 2 witte.
Maar sinds deze week zit er nog maar 1 zwarte haar in die bult, dus daarom vroeg ik me af of dit geen pijn doet of kwaad kon.
Ach ik laat het lekker zitten, ziet er wel geinig uit zo'n zwarte haar uit het niets :-D

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Bulten" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^