Het is duidelijk een heel ander karakter dan je andere hond,vergelijk ze niet te veel,want dan kan je nieuwe pup alleen maar tegenvallen als ik je zo hoor over je andere hond.
De bench moet je heel rustig opbouwen.Het moet alleen plezierige momenten geven,geen angst of paniek en dat heeft hij wel als hij gilt/jankt,en plast.
Geef hem al zijn eten in de bench.Gooi eens een paar keer per dag een koekje in de bench,zodat hij er leert dat er zomaar inlopen heel leuk is.
Het deurtje kun je pas dicht doen,als hij gewend is om er met de deur open rustig in te blijven liggen ,zonder in paniek te raken.Raakt hij wel in paniek,dan heb je het te snel gewilt en heeft hij een nare ervaring met de bench.En dat is niet goed als je graag wilt dat hij het gaat zien als een veilig holletje.
Verkijk je ook niet op het zindelijk worden,sommige honden doen er een jaar over,een ander 1 dag.
Ookal is hij net buiten geweest en plast hij in de bench,dat doet hij omdat hij totaal nog niet gewend is bij jullie,hij heeft het duidelijk nodig om zich eerst vertrouwd met zijn omgeving te voelen,dat doet hij nog niet.Zijn plasje is een geur die voor hem veiligheid brengt(bekend/vertrouwd).Dus hoemeer jij hem gerust stelt en niet te veel verwacht(zeker als hij er pas 2 dagen is),zal hij zich sneller thuis voelen.Het ene hondje is het andere niet,en ze hebben zeker allemaal niet hetzelfde karakter,ook speelt idd mee wat de fokker er mee heeft gedaan aan socialisatie.
Ook is hij net uit zijn veilige nest geplukt,weg van moeders broers en zussen.Dat was zijn veilige leventje.Nu is hij weg van dat en in een compleet nieuwe situatie beland,daar kan hij even onzeker van worden.Zorg dat hij zich thuis en veilig voelt.Neem de moederlijke rol op je in de zin van de warmte en het vertrouwde.
Zo zal hij het snelst zindelijk zijn en zich ook sneller vertrouwd voelen met de bench.
Heb geduld en straal liefde uit