Hondenforum een nestje

HondenForum > Voorbereiding (testen, spullen aanschaffen, dekreu zoeken) > een nestje

Jo (Gast)

ik probeer nu al een tijdje op internet uit te zoeken hoeveel tijd er tussen de nestjes moet zitten bij een teef. ik wil me er eerst goed in verdiepen of ik een nestje wil, en ik me er goed op kan voorbereiden dat het voor men hondjes wel pretig is en het gaat zo als het hoort. maar dus de vraag is wanneer kan je je teef weer dekken na een nestje?
alvast bedank.

honden page profiel Liesbeth, Diva &JaimyLiesbeth, Diva &Jaimy

honden foto van Liesbeth, Diva &Jaimy
Er moet minimaal een loopsheid tussen zitten

honden page profiel GeaGeagoedgekeurde fokker

honden foto van Gea
Een teef mag slechts twee nesten in de periode van 24 maanden voortbrengen, met dien verstande dat de periode tussen de dekking voor het eerste nest en de dekking voor het daarop volgende tweede nest tenminste 10 maanden moet bedragen. De periode van 24 maanden start op de datum waarop de dekking voor het
eerste van de twee binnen deze periode geboren nesten heeft plaatsgevonden. Het is in Nederland niet toegestaan dat een teef gedurende haar leven meer dan
vijf nesten voortbrengt.

honden page profiel Hondenfan MexxHondenfan Mexxgoedgekeurde fokker

honden foto van Hondenfan Mexx
Ter voorbereiding, lees even deze site: www.mexxum.nl/nestjepups.html

honden page profiel Wichita en de beestenbendeWichita en de beestenbendebijna goedgekeurde fokker

honden foto van Wichita en de beestenbende
Hier valt volgens mij weinig meer aan toe te voegen O-)...
Jawel nog een ding! Als je gaat fokken... Ga je dan verdiepen in het ras, sluit je aan bij de rasvereniging en vraag andere fokkers om hulp. Zij kunnen je het beste adviseren en verder helpen ;-). Ga naar shows om te kijken, loop natuurlijk ook shows met je hond en zorg dat alle vereiste gezondheidsonderzoeken zijn uitgevoerd en de uitslag hier van goed is. Zorg dat je hond aan alle eisen voldoet van de rasvereniging en vind een dekreu die ook aan alles voldoet.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi
Het hangt een beetje van het ras af hoeveel tijd er tussen zit, maar ik zou zelf zo'n 1.5-2 jaar wel wachten. Bij een kleiner hondje kan het iets eerder, omdat die vaker loops zijn.

Home | Registreren |