Delen

- facebook

- twitter

Hondenforum welke voeding voor een stralende witte vacht?

HondenForum > > welke voeding voor een stralende witte vacht?

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
Sommige soorten voeding, zorgen ervoor dat je hond een mooiere blinkende vacht heeft. Ik vernam dat je ook door sommige voeding te geven aan je witje, je hond een mooiere witte vacht krijgt.

Zijn er mensen die hier ervaring mee hebben? Welke soort brokken, vers vlees geven jullie voor een wittere vacht?

Of klopt deze stelling niet?

Groetjes,
Melissa en Yuki

honden page profiel T & ShantiT & Shanti 3 doggies

honden foto van T & Shanti
Wij geven Shanti Cavom omdat daar geen kleur en geur stoffen in zitten en het een redelijk goede brok is. Ik kom ook wel eens witte herders tegen en die hebben zo'n vieze gele rug en oren, waar Shanti nauwelijks last van heeft.
Brokken (en snoepjes) waar kleurstoffen in zitten zorgen voor een gele vacht en het is sowieso goed voor je hond om die te vermijden. :-D

Wij geven Shanti in het weekend vers, eerst van FF maar ivm de prijs krijgt ze nu Smuldier. Sinds ze vers krijgt heb ik het idee dat ze witter is geworden. ;-)

honden page profiel Annelies met Luka , Ceasar en DharaAnnelies met Luka , Ceasar en Dhara 3 doggies

honden foto van Annelies met Luka , Ceasar en Dhara
Luka krijgt ook van begin af aan 's morgens cavombrokken en in de namiddags vers.

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
Wij geven hier ook zoveel mogelijk vers voer (Duck is hier makkelijk verkrijgbaar). Maar we hebben nog geen vaste brok dat we geven.
Momenteel begint ze wat gelig uit te slaan, en ik dacht dat dat mss aan de brok kon liggen. Drm ook mijn vraag :p.

Smuldier en Cavom hier wel nog niet gezien. Farmfood wel, dus deze moet ik nog uit proberen, maar deze is inderdaad best wel prijzig.

In ieder geval bedankt voor jullie reactie en ik kijk uit naar Cavom en smuldier :p

honden page profiel Annelies met Luka , Ceasar en DharaAnnelies met Luka , Ceasar en Dhara 3 doggies

honden foto van Annelies met Luka , Ceasar en Dhara
Cavom is een goede brok en redelijk betaalbaar, kost ongeveer 15 kg. voor 33 euro

Smuldier kun je bij de meeste supermarkten krijgen, ligt in de diepvries zijn bakjes van 400 gr.

honden page profiel Linda Linda

honden foto van Linda
hier geven we prins brokken en in het weekend vers,

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
@ Linda, welke brokken geef je dan?

honden page profiel Linda Linda

honden foto van Linda
procare super, geperste brok

honden page profiel T & ShantiT & Shanti

honden foto van T & Shanti
Melissa, wij hebben Shanti ook een paar maanden op FF gehad maar op Cavom deed ze het veel beter. Want na een tijdje kreeg ze steeds dairee, en die was gelijk over toen ze weer op Cavom terug ging.Wij hebben ook de ingrediënten vergeleken en in FF zit iets meer graan. En Cavom is nog goedkoper ook. :-D
Wij betalen E38,- voor 20 kilo.
En FF was iets van E40,- voor 15 kilo.

Smuldier kun je in supermarkten kopen, sommige vinden dat de kwaliteit niet goed genoeg is is als vaste kvv en wisselen het af. Maar anderen geven alleen Smuldier aan hun hond.
honden foto van Annelies met Luka , Ceasar en Dhara
heb een foutje gemaakt , zie dat ik 15 kg. geschreven heb, moet 20 kg.zijn.

Zakken van 15 kg zijn er niet!!

honden page profiel T & ShantiT & Shanti

honden foto van T & Shanti
@ Annelies, waar koop jij die zakken dan? Want bij ons zijn ze 36-38 euro (we kopen ze op 2 plekken).
honden foto van Annelies met Luka , Ceasar en Dhara
Bij een groothandel hier in het dorp.

honden page profiel MikotjeMikotje 3 doggies

honden foto van Mikotje
Mijn moeder geeft haar witje vers vlees. Duck werdt ons afgeraden omdat hier teveel granen in zouden zitten en dit voor een wildkleur zou kunnen zorgen. Dit heb ik ondertussen al een paar keer gehoord.
honden foto van Brokkel 3...De splinter in uw zitvlak!
Gewoon een lekker commercieël dierenarts brokkie voorzien van granen, en zie het hagelwitte resultaat bij BrokkenRob ;-)

honden page profiel Roxy Music, Mike & Charlie Parker †Roxy Music, Mike & Charlie Parker † 3 doggies

honden foto van Roxy Music, Mike & Charlie Parker †
Onze vorige witte herder kreeg Cavom, om dezelfde redenen die Thessa gaf. Onze huidige witte krijgt vers, want meneer haalt z'n neus op voor brokken, het kieskeurige kreng ;-) O-)
honden foto van Nantastic!© Cloudy, Camila, Sammy, Deva & Wolf
Hier ook witte hondjes en ze doen het geweldig goed op vers vlees, misschien ook omdat daar geen toevoegingen inzitten die voor verkleuring van de vacht kunnen zorgen. Zie soms ook witte honden die een hele gele gloed over de vacht hebben, dat hebben ze hier totaal niet.

Ik voer trouwens allemaal verschillende merken vers vlees (Carnibest, Smuldier, Lotgering, Alaska, Kiezebrink, Haaksbarf, Shaweca, Darf Eko, Tinlo) en op allemaal doen ze het super goed.

Ik heb wel eens logeerhonden die bijvoorbeeld Royal Canin krijgen en die hebben ook die gele gloed.

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
oh verdorie... en duck was het enige hier dicht te vinden... xal nog eens verder zoeken dan :-) en anders eens een hele levering laten afkomen zeker van ander vers vlees :-D

honden page profiel Debbie CoppensDebbie Coppens

honden foto van Debbie Coppens
Hier ook vooral Cavom, mooie witte vachten.

honden page profiel José • Rover José • Rover 3 doggies

honden foto van José • Rover
Hier ook een wit mormel haha!
Maarreh... ze heeft ook Cavom gehad en was supermooi wit erop!

Maar nu... Ze eet volledig vers en krijgt al preventief geen kip meer en ook geen rund, maar begint ook gelig te worden. OK, ze is wel smerig en moet eigelijk gewassen, maar op haar rug ook een gele gloed en onder haar bek bruinroze... ;-)

Het schijnt tot wel een paar maanden te duren tot de vacht hersteld kan zijn, nou ik wacht het af! ;-)

honden page profiel Sammy & FayaSammy & Faya

honden foto van Sammy & Faya
Hmm, ik kan voeren wat ik wil. Één duik in een prutsloot is voldoende het te verzieken. O-) Wat ongeveer dagelijks gebeurt.

Lekker je hond een hond laten zijn. Een witte vacht is leuk maar dat blijft hij toch niet als ze lekker kunnen spelen en doen. :-)

honden page profiel José • Rover José • Rover

honden foto van José • Rover
" Hmm, ik kan voeren wat ik wil. �én duik in een prutsloot is voldoende het te verzieken. O-) Wat ongeveer dagelijks gebeurt.

Lekker je hond een hond laten zijn. Een witte vacht is leuk maar dat blijft hij toch niet als ze lekker kunnen spelen en doen. :-) "


Hier ook dagelijks in de prut en bagger haha!
Maar dat droogt op en borstel je er zo af, het is echt die gele waas die blijft... Waar ligt dat aan dan?

honden page profiel T & ShantiT & Shanti

honden foto van T & Shanti
Vaak krijgen ze een witte vacht van de kleur-, geur- en smaakstoffen, die zijn sowieso goed om te vermijden. Maar misschien kan het ook door vet komen.

En Sammy, van modder wordt de vacht niet geel, gewoon vies, bij ons is dat er zo weer af.

Zijn jullie trouwens lid van de witjesclub of gaat er weer wt mis met het forum? Ik zie namelijk steeds onderwerpen van de teckelclub. ;-) ;-)

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
" Vaak krijgen ze een witte vacht van de kleur-, geur- en smaakstoffen, die zijn sowieso goed om te vermijden. Maar misschien kan het ook door vet komen.

En Sammy, van modder wordt de vacht niet geel, gewoon vies, bij ons is dat er zo weer af.

Zijn jullie trouwens lid van de witjesclub of gaat er weer wt mis met het forum? Ik zie namelijk steeds onderwerpen van de teckelclub. ;-) ;-) "


ik ben lid hoor :-D
jup idd, van modder geen gele vacht, maar een lekker uitgeleefde hond :-D da vind ik nie erg! Maar wel dat ik een geeltje krijg :(

honden page profiel zonnetjezonnetjegoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van zonnetje
Fedor is behalve een zwarte kop en nog een puzzelstukje op zijn kont natuurlijk ook erg wit.
Dat wit is nogal aan verandering onderhevig geweest.
Ook Cavom gevoerd, mooie witte vacht, maar wel te dun, en iedere keer weer aan de schijt.
Toen Cavom met smuldier, daarvan kreeg hij wat rode liezen. Dus weer Cavom met Sanofor erbij.
toen Lotgering, en daarvan werd hij roze.. ;-) ;-)
Toen Kiezebrink, zonder kip, zonder rund.
Nog steds roze. In een wanhopige poging geen koekjes meer te geven als beloning kreeg hij meer kaas. Daarvan werd hij nog rozerder.. Of hoe zeg je dat??
De onderkant van staart was een grote ontsteking en hotspot, helemaal afgeschoren en iedere dag in de biotex.
Ook daarvan bleef hij roze.

Geen kaas en geen yoghurt meer, en hij heeft een mooie witte 'uitgroei'. Komt dus weer helemaal goed. Ook de bek is niet meer rood.
Dus Kiezebrink. ;-)

honden page profiel T & ShantiT & Shanti

honden foto van T & Shanti
Dat was ook tegen Jose en Sammy, die hebben namelijk geen witje.

Hoe kun jij trouwens quoten? Ik zie daar geen knop voor. ;-)

honden page profiel Sammy & FayaSammy & Faya

honden foto van Sammy & Faya
Ik heb er zo mijn twijfels bij of dit niets doet met de vacht. Je borstelt namelijk het zichtbare vuil er af/glijd er af maar er zal heus het één en ander overblijven hoor.

Een gelige vacht hebben alle witte honden namelijk. Denk maar eens aan honden die prachtig wit lijken totdat ze in de sneeuw komen. O-)

Als je hond niet vaak in bad gaat en altijd buiten komt nee.. Dan zullen die verkleuringen wel blijven. :-)

honden page profiel Melissa & YukiMelissa & Yuki

honden foto van Melissa & Yuki
idd wassen doet er iets aan, maar toch kan je soms een ongeloofelijk verschil zien in de vacht bij een zwitserse witte herder! Dit is zelfs een punt waarop ze scoren tijdens shows (volgens ik mij ingelezen heb :-D)

honden page profiel Sammy & FayaSammy & Faya

honden foto van Sammy & Faya
Oh en nee ik ben geen lid haha! Hij staat bij mij gewoon bij het normale forum. Vond het al zo vreemd dat ik geen notificaties kreeg.

honden page profiel de redderde redder

honden foto van de redder
haaksbarf, carnibest, smuldier, runner, enerqique en dan de pure verse etenswaren tussendoor
zoals een hele forel of rauwe kippenvleugels enz....

Ik verzeker je, de zwarte vlekken en haar oren zijn gaan glimmen en het wit is nu echt wit en
geen gelige gloed meer... :-D


Ja echt waar, ik verzin dit echt niet.

Ik krijg op straat te horen van,

- WOW
- Wat een mooie hond

En niet 1x, het is vaak.

honden page profiel de redderde redder

honden foto van de redder
Maar ik weet nog uit het verre verleden dan schapevet ook goed doet voor de glans.

Ga naar Pagina 1 2

Dit topic hoort bij de club Zwitserse witte herder

Neem snel een kijktje bij de club: Zwitserse witte herder

Home | Registreren |