
Ik zie even door de bomen het bos niet meer.
Wij gaan eind oktober naar Zuid Spanje, nu gaat de hond natuurlijk ook mee, dit doen we nu al 4 jaar.
In die 4 jaar heb ik al verschillende pipetten tegen zandvliegen gebruikt maar bij elk van die producten word de hond erg sloom dat ik dit jaar dacht om helemaal niks te geven, ook omdat ik gelezen heb dat de zandvlieg niet actief zou zijn de maanden dat wij er zijn.
Is er niet wat anders wat zandvliegen weert bijvoorbeeld iets met een ultrasoon geluid ofzo (waar de hond dan weer geen last van heeft) dat hij kan dragen op de momenten (bij schemer) wanneer de zandvlieg actief word.
Vind het zo dubbel ik wil natuurlijk niet dat hij Leishmania op kan lopen maar wil hem ook geen chemische troep geven (zeker niet omdat hij daar toch wel op reageerd)
3 doggies 
Heb je Vectra 3D al geprobeerd, mijn hond merkt daar helemaal niks van, het is ook een middel die in plaats van 2 stoffen tegen teken enzo, 3 stofjes gebruikt, maar dan veel minder, dus minder bijwerkingen.
Ook werkt het werend , de teken komen er niet eens op, dus dat zal bij de zandvliegen ook zo zijn.
Verder is niks echt betrouwbaar dan toch de pipetten, voordeel van Vectra is dat ze er ook niet op kunnen.
Liever even een slome hond, dan leischmania zou ik dan denken.
Lees de beschrijving goed want het is niet alleen in de nek druppelen, er zijn al mensen die zeiden, het werkt niet maar bleken het verkeerd gebruikt te hebben.
Verder bij zo op en ondergang zijn de vliegen het meest actief, neem een hor mee, of wat horren , weegt niks en is voor jezelf ook fijn. Wij hebben die met plakstrips, halen het er als we naar huis gaan weer af.

Vectra 3d gehad maar die nooit meer, daar geareerde hij het ergste op, laatste keer Advantix gebruikt en dan was hij 1 dag niet lekker daarna ging het weer.
3 doggies 
Waar ga je verblijven: in een huis, camper, tent,...? Vlakbij water of in een dorp?
Vanaf november zijn de zandvliegjes normaal gezien niet meer actief, dus zal je er niet veel last van hebben.
Je kan zelf ook een beetje anticiperen: bij schemering zorgen dat de hond binnenshuis (of in de camper) is, bijvoorbeeld. Of bij schemertijd niet vlakbij water (rivier, strand) wandelen.
Als je 's avonds nog wil buitenzitten en er is weinig wind kan je opteren om Thermacell te gebruiken. Dat is een apparaatje dat muggen en knutjes op afsttand houdt (een soort veilige bubbel creëert).
Wij hebben thermacell al vaak gebruikt op onze reizen, waar muggen en bijtvliegjes het je erg lastig kunnen maken. Als er niet te veel wind is, werkt het erg goed!
Maar voor de wintermaanden zou ik me, eerlijk gezged, niet te veel zorgen maken. Hou het in de gaten bij schermering en verder: lekker van je verblijf genieten! 
3 doggies 
Ik gebruik al jaren bodyguard stop , op basis van etherische. Olie, het helpt,perfect tegen vlooien en teek, wel,op tijd mee beginnen..of het tegen de zandvlieg helpt weet ik niet, maar kan je misschien navragen.
3 doggies 
Zandvliegen (Phlebotomus) kunnen in Spanje ook in de herfst actief zijn, maar hun activiteit neemt sterk af zodra het kouder wordt.
Voor Spanje maakt de regio behoorlijk verschil: de Costa del Sol, Murcia, Valencia en de Canarische Eilanden hebben in het najaar/winter meer kans op activiteit dan bijvoorbeeld Noord-Spanje.
De meest concrete bron is ESCCAP Spain. Daar staat:

3 doggies 
Dat klinkt best wel veilig. De zandvliegjes zitten vooral rond water (meer, rivier, strand) en niet zozeer in de huizen of dichte bebouwing. Je zou kunnen checken of er muskietengaas in de ramen staat (als je die 's nachts zou willen openen) en anders enkel tijdens de dag de ramen/deuren openlaten.
Stel dat je 's avonds een terrasdeur wil open zetten, kan je ook altijd zelf een muskietengordijn meenemen en ophangen.
Thermacell mag je enkel buiten gebruiken, in open lucht dus. Het appartement kan je afschermen met gaas/hor. Dus daar is de hond 's nachts sowieso veilig. 
Geniet ervan!

Geen horren in het appartement maar als het donker word blijft toch alles dicht want het koelt daar behoorlijk af s'avonds.
Lees ook net dat Avantix (wat we vorig jaar gebruikte) maar 2 weken beschermt tegen de zandvlieg dus dan was hij vorig jaar ook maar de helft van de tijd beschermd.
Denk dat we dan toch maar de pipetten achterwegen laten, voelt toch nooit prettig om zo'n ding te geven
3 doggies 
Heb je al wel eens een halsband geprobeerd? Het voordeel is dat je m af kunt doen bij vervelende reactie.
1 van mijn Spaanse hondjes is overleden aan Leishmania, ik zou dus never nooit zonder bescherming die kant op gaan. Zeker niet nu het steeds langer warm blijft.
3 doggies 
Nee dat werkt niet tegen zandvliegen. Alleen Avantix, Vectra3d en de halsband Scalibor.
3 doggies 
Dank je wel. Goed antwoord

Ja dat is natuurlijk ook weer zo het blijft langer warm, maar met zo'n halsband kunnen we dan nog wel knuffelen? Want dat doet ie zo graag.
Ik vind het trouwens ook vreemd dat Avantix 1x in de 4 weken gegeven mag worden maar wel maar 2 weken tegen de zandvlieg beschermd
3 doggies 
Ik ben het met Kees eens, ik heb liever dat mijn hond zich even niet lekker voelt dan dat hij dood gaat aan leishmania, ja met zo'n band kan je knuffelen, denk ik, opletten dat het niet in je ogen komt.
Vectra 3D werkt 4 weken tegen zandvliegen, daarom gebruik ik het ook altijd en omdat er minder gif in zit wat btreft hoeveelheid. Ik gebruik het alleen als we op vakantie gaan, denk ook aan de hartworm trouwens?

Alleen is Vectra 3d echt niet mogelijk dan is hij heel de maand sloom dat vind ik teveel van het goede
Ja hartworm is aan gedacht
3 doggies 
Nee heel de maand is wel erg lang inderdaad, het scheelt per hond, mijn hond heeft er helemaal geen last van, ben ik blij om want dan is hij goed beschermd.
3 doggies 
Ik ontworm en behandel nooit preventief. Tenzij ik naar Italie ga.. hij reageert er ook altijd wel even op maar het is ook snel weer over inderdaad. Huidschilfers en wat jeuk en een dag mindere ontlasting. Maar inderdaad, leishmania wil ik echt koste wat kost voorkomen. Dus toch een pipet advantix en een ontworming tegen hartworm direct erna. Afgelopen zomer zaten er zoveel muggen. We gaan volgende week nog een weekje, maar door de nog warme temperaturen behandel ik hem ook nu.
2 doggies 
ja ontwormen van te voren heeft geen zin, dat moet wel erna.
Ja zag het op tv dat muggen het zo goed doen ondanks de droogte, veel muggen overal, weet niet of dat ook met de zandvliegen is, maar kan best.
3 doggies 
Neem geen risico's..leishmania bv heeft tot 6 jaar incubatie tijd (kan snel gaan of langzamer..weerstand lager en boem actief!) Mijn hond kreeg het na bijna 6 jaar na adoptie uit Spanje en nooit meer buitenland daarna..pas toen hij 14 was en kanker had(laatste onder controle al tijd en toen boem leishmania actief .. door minder weerstand.
Qua ontwormen..ik test liever ontlasting eerst ...
alles is gif tenzij nodig immers..en dit is professioneel gericht advies op basis resultaat
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?