Je kunt de HondenPage helpen met een link op jouw site. Klik hier.

Zoeken:

Login

Je bent niet ingelogd

Naam:

Wachtwoord:

Opties

- reageer

Hondenforum Topic: Westie vraagje

Akkelien (gast)

Normaal wordt een westie geboren met de oortjes recht overeind.

Alleen er worden ook veel westie's geboren met kromme oortjes tussen de hoeveelste week moeten die gaan staan???

En wat is er aan te doen als dat niet gebeurd en moet je er dan ook wat aan doen???

Kan niks vinden op internet hoop zo op antwoorden alvast bedankt
geplaatst op maandag 02 juni om 14:23 waakhond roepen

Reacties

Anoniem

Geen idee eerlijk gezegd maar wat zou je eraan willen doen dan als ik vragen mag? Waarschijnlijk gaan ze wel staan uiteindelijk maar zou je er echt mee zitten als dat niet zo was?
geplaatst op maandag 02 juni om 17:43 waakhond roepen

Akkelien (gast)


Nee ik vind het geen probleem absoluut niet het karakter is het belangrijkste en dat zit wel goed is zo'n schatje.

Alleen ik heb gehoord dat ze moeten gaan staan anders is er een mogelijkheid om ze te gipsen of tapen??
Maar waarom is het dan belangrijk voor de oren???

Vriendelijke groeten
geplaatst op maandag 02 juni om 18:20 waakhond roepen

Honden Forum: Westie vraagje

desiree

hey,

je zou ze eventueel kunnen tapen,maar normaal moeten ze toch van zelf recht komen

groetjes
geplaatst op dinsdag 03 juni om 18:21 waakhond roepen

Akkelien (gast)

We wachten het gewoon af moeten maandag ook naar de dierenarts voor de 2de enting zal hem ook even vragen bedankt voor de reactie's vriendelijke groeten
geplaatst op dinsdag 03 juni om 19:21 waakhond roepen

Honden Forum: Westie vraagje

Monique

Hoi,

Oren kunnen t/m de tandenwissel nog alles doen. Daarna zie je de definitieve stand van de oren. Dus het zou ook zomaar kunnen als de oren nu staan, dat ze later alsnog gaan hangen. Andersom dus ook met hangende oortjes. Fokkers geven ook nooit garantie op de stand van de oren! Dit kan altijd afwijkend zijn. Het enigste wat je zou kunnen doen als ze gaan hangen, is inderdaad intapen. Zodra de hond zijn definitieve gebit heeft, gebeurt er niets geks meer met die oren.
geplaatst op woensdag 04 juni om 18:47 waakhond roepen

Honden Forum: Westie vraagje

Ilja

Hoi Akkelien,

Geen één westie wordt geboren met staande oortjes, álle pups worden geboren met hangende oortjes, ik bedoel ook honden met heel grote staande oren zoals de D. herder, Mechelse of Hollandse herder.

In de loop van de ontwikkeling/groei gaan de oortjes na een aantal weken staan.
Dus don't worry komt vast wel goed.

Daarbij kan je de haren aan de punten van de oortje van de Westie voor tweederde kort maken zoals dat hoort bij het model waarin de Westie getrimd wordt.
Ga eventueel eens naar een trimsalon bij jouw in de buurt.

Je hondje zal daar regelmatig moeten komen omdat zij/hij getrimd zal moeten worden. Want zoals je zult weten moet de "jurk"/vacht van je hondje getrimd/geplukt en z'n koppie geknipt worden.

Denk er ook aan dat de haartjes >>in<< de oren [gehoorgang] ook goed verwijderd worden. Misschien ook even vragen bij de trimsalon. Zij kunnen het je [eventueel] leren omdat dit regelmatig gedaan zal moeten worden...

Suc6 en lieve groet, Ilja
High-five van *Sterre*
geplaatst op dinsdag 10 juni om 09:11 waakhond roepen

Honden Forum: Westie vraagje

Toshi

Hallo,

een West Higland Terriër oortjes gaan zelf rechtstaan eens de tijd rijp is hoor. "als het geen probleempjes heeft met de oortjes"
zoek wel een heel goed trimsalon voor de toekomstige trimbeurten want een verkeerde behandeling kan nare gevolgen hebben.
Spreek uit ervaring.

groetjes Patsy & Toshi ;-)
geplaatst op zaterdag 14 juni om 17:47 waakhond roepen